امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوء استفاده پدر از کم سوادی و سادگی پسر و گرفتن وکالت بلا عزل
خداوند متعال به شما جزای خیر و سلامتی عطا فرماید که به مردم کمک میکنید. امین
درود: موکل بنده وکیل پدرم
مورد وکالت دریافت مفاصا حساب و مجوزهای مربوطه و وجود ضوابط انتقالی یک باب منزل ششدانگ ------------------با کلیه متعلقات و ماحقات مربوطه به نلم خود یا هرکس دیگر و به هر مبلغ و تنظیم سند رسمی و امضا ذیل اسناد و اوراق و دفتر مربوطه و اسقاط خیارات و قبض و اقباض و ثمن و مثمن و طی کلیه تشریفات و جریانات قانونی و در صورت بروز اشکال رفع اشکالات متصوره ثبت گردید.
حدود اختیارات وکیل نامبرده بالا در مورد وکالت به شرح فوق دارای کلیه اختیارات قانونی بوده و اقدام و امضا وکیل مرقوم در تمامی مراحل و موارد مربوطه به مورد وکالت به منزله اقدام و امضا وکیل معتبر و نافذ میباشد با حق توکیل غیر و موکل ضمن عقد لازم و خارج حق عزل وکیل را مادام الحیلت از خود سلب و ساقط نمود./.
مادرم در 8 سالگی این زمین رو از شخص دیگری مستقیم به نام بنده انتقال داه و سند رسمی خورده است .سال 1378 مادرم گفت به پدرت وکالت بده تا سند رو از نام تو دربیاره و به نام 9 برادر و خواهرت کند . من هم وکالت دادم واز ماهیت وکالتها اصلا با خبر نبودم. پدرم با زرنگی وکالت رو به نام خودشون تنظیم کرده اند . بعد یک کاغذ اوردند(که یک وصیت نامه غیر رسمی بوده) و به مادرم و خونواده ام نشان داده اند که ببینید سند رو از نام پسرت در اوردم و به نام برادران و خواهرانش کرده ام . اینها هم قبول کرده اند. سپس پنهانی رفته و اقدام کرده و گفته که سند اصلی در اسباب کشی گم شده و تا یک قدمی صدور سند به نام خودشون پیش رفته اند .که خوشبختانه به لطف خدا با خبر شدیم و جلوی صدور سند المثنی رو توسط ایشون گرفتم. ما اصلا قصد انتقال به ایشان رو نداشتیم و ایشام هم پولی به من نداده اند ایا منطقی هست که یک نفر یک خونه رو بدون دریافت پول به دیگری انتقال دهد؟
سوال: ایا به جرم خیانت در امانت و تضییع حق خونواده ام میتوانم از ایشان شکایت کنم؟
و سوال دوم: ایا مورد وکالت که همان انتقال هست رو خودم میتوانم انجام دهم ؟
و اخرین سوال: ایا میتوانم صورت جلسه ای با امضای برادران و خواهرانم مبنی بر اینکه این ملک درحقیقت مال مادرم بوده و به نام من زده و قصد ونیت ما از وکالت -انتقال مذکور(به نام خواهران و برادران)بوده و به دادگاه ارایه دهم؟

ایا الان که درخواست جلوگیری از صدور سند المثنی نوشتم و روی پرونده (در ثبت املاک و اسناد) گذاشتم ایشان میتوانند که با پارتی بازی یا هر شکل دیگه سند به نام خودشون بزنند. با تشکر فراوان و ارزوی سلامتی برای شما
پاسخ
(۱۹ فروردين ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۰ : ۰۰)چنگیزوند نوشته است: خداوند متعال به شما جزای خیر و سلامتی عطا فرماید که به مردم کمک میکنید. امین
مورد وکالت دریافت مفاصا حساب و مجوزهای مربوطه و وجود ضوابط انتقالی یک باب منزل ششدانگ ------------------با کلیه متعلقات و ماحقات مربوطه به نلم خود یا هرکس دیگر و به هر مبلغ و تنظیم سند رسمی و امضا ذیل اسناد و اوراق و دفتر مربوطه و اسقاط خیارات و قبض و اقباض و ثمن و مثمن و طی کلیه تشریفات و جریانات قانونی و در صورت بروز اشکال رفع اشکالات متصوره ثبت گردید.
حدود اختیارات وکیل نامبرده بالا در مورد وکالت به شرح فوق دارای کلیه اختیارات قانونی بوده و اقدام و امضا وکیل مرقوم در تمامی مراحل و موارد مربوطه به مورد وکالت به منزله اقدام و امضا وکیل معتبر و نافذ میباشد با حق توکیل غیر و موکل ضمن عقد لازم و خارج حق عزل وکیل را مادام الحیلت از خود سلب و ساقط نمود./.
مادرم در 8 سالگی این زمین رو از شخص دیگری مستقیم به نام بنده انتقال داه و سند رسمی خورده است .سال 1378 مادرم گفت به پدرت وکالت بده تا سند رو از نام تو دربیاره و به نام 9 برادر و خواهرت کند . من هم وکالت دادم واز ماهیت وکالتها اصلا با خبر نبودم. پدرم با زرنگی وکالت رو به نام خودشون تنظیم کرده اند . بعد یک کاغذ اوردند(که یک وصیت نامه غیر رسمی بوده) و به مادرم و خونواده ام نشان داده اند که ببینید سند رو از نام پسرت در اوردم و به نام برادران و خواهرانش کرده ام . اینها هم قبول کرده اند. سپس پنهانی رفته و اقدام کرده و گفته که سند اصلی در اسباب کشی گم شده و تا یک قدمی صدور سند به نام خودشون پیش رفته اند .که خوشبختانه به لطف خدا با خبر شدیم و جلوی صدور سند المثنی رو توسط ایشون گرفتم. ما اصلا قصد انتقال به ایشان رو نداشتیم و ایشام هم پولی به من نداده اند ایا منطقی هست که یک نفر یک خونه رو بدون دریافت پول به دیگری انتقال دهد؟
سوال: ایا به جرم خیانت در امانت و تضییع حق خونواده ام میتوانم از ایشان شکایت کنم؟
و اخرین سوال: ایا میتوانم صورت جلسه ای با امضای برادران و خواهرانم مبنی بر اینکه این ملک درحقیقت مال مادرم بوده و به نام من زده و قصد ونیت ما از وکالت -انتقال مذکور(به نام خواهران و برادران)بوده و به دادگاه ارایه دهم؟

ایا الان که درخواست جلوگیری از صدور سند المثنی نوشتم و روی پرونده (در ثبت املاک و اسناد) گذاشتم ایشان میتوانند که با پارتی بازی یا هر شکل دیگه سند به نام خودشون بزنند. با تشکر فراوان و ارزوی سلامتی برای شما

سلام
دوست گرامی در صورتی که موضوع وکالت توسط پدر شما انجام نیافته است ، شما به عنوان موکل و اصیل، میتوانید مورد وکالت رو خودتان انجام دهید و ملک موضوع وکالت را به دیگری انتقال دهید . در صورتی که کارهای اداری انتقال توسط پدرتان انجام یافته است ، باز هم راه حقوقی و قانونی وجود دارد که بتوانید ملک خود را پس بگیرید که این مورد مستلزم ارائه مشاوره حضوری می باشد .
جواب سایر سوالات شما مثبت می باشد . اما ارائه راهکار دقیق نیاز به مشورت با یک وکیل خبره در این مورد دارد .
موفق باشید .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
(۱۹ فروردين ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۱ : ۱۸)vakil نوشته است:
(۱۹ فروردين ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۰ : ۰۰)چنگیزوند نوشته است: خداوند متعال به شما جزای خیر و سلامتی عطا فرماید که به مردم کمک میکنید. امین

سلام
دوست گرامی در صورتی که موضوع وکالت توسط پدر شما انجام نیافته است ، شما به عنوان موکل و اصیل، میتوانید مورد وکالت رو خودتان انجام دهید و ملک موضوع وکالت را به دیگری انتقال دهید . در صورتی که کارهای اداری انتقال توسط پدرتان انجام یافته است ، باز هم راه حقوقی و قانونی وجود دارد که بتوانید ملک خود را پس بگیرید که این مورد مستلزم ارائه مشاوره حضوری می باشد .
جواب سایر سوالات شما مثبت می باشد . اما ارائه راهکار دقیق نیاز به مشورت با یک وکیل خبره در این مورد دارد .
موفق باشید .

درود و رحمت الهی بر شما
خدا به شما طول عمر و سلامتی عطا فرماید.
نمیدانید مادرم چقدر خوشحال و چقدر دعا برایتان کردند . ممنونم برادر بزرگوار.
ما در شهر زاهدان زندگی میکنیم ایا از شهر ما وکیل مجربی که در انجمن عضو باشد ، تشریف دارند؟.

ارزش مشاوره شما با پول نمیشه سنجید فقط میتوانیم برایتان دعا کنیم. با سپاس
پاسخ
درود.
اگه مبایعه نامه غیر رسمی یا همون دست( که تاریخش قبل وکالت نامه باشه ) نویس داشته باشیم که در اون منزل رو به مادرم فروخته باشم ، اعتبار دارد ؟ و باعث بطلان وکالت میشود؟ و ایا اشکالی برای من ندارد؟

بر فرض که خدای ناکرده موفق نشدیم ایا میتوان تقاضای دریافت ثمن کنم؟{ ارزش کنونی ملک تقریبا 700 میلیون میباشد }
با سپاس و ارزوی سلامتی برای شما خیرخواهان بزرگوار.
پاسخ
(۲۰ فروردين ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۱۷ : ۱۸)چنگیزوند نوشته است: درود.
اگه مبایعه نامه غیر رسمی یا همون دست( که تاریخش قبل وکالت نامه باشه ) نویس داشته باشیم که در اون منزل رو به مادرم فروخته باشم ، اعتبار دارد ؟ و باعث بطلان وکالت میشود؟ و ایا اشکالی برای من ندارد؟

بر فرض که خدای ناکرده موفق نشدیم ایا میتوان تقاضای دریافت ثمن کنم؟{ ارزش کنونی ملک تقریبا 700 میلیون میباشد }
با سپاس و ارزوی سلامتی برای شما خیرخواهان بزرگوار.

اول اینکه باید ببینید پدرتان در کنار وکالت نامه آیا مبایعه نامه هم دارند یا نه ؟ اگر نداشته باشند شما میتوانید سند را به اسم هر شخصی که میخواهید انتقال دهید البته اگر هنوز سند به اسم پدرتان صادر نشده است . در خصوص مطالبه ثمن معامله نیز میتوانید اقدام کنید . البته کمی زمانبر خواهد بود . بهترین راه همان است که شما مبایعه نامه ای با حضور شهود تنظیم کنید و تاریخ آن را به قبل از وکالتنامه تنظیم کنید . بعد کارهای صدور سند و مراحل انتقال را انجام دهید .
اینکه بهترین راه کدام است ، بستگی به مواردی هست که عرض کردم .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
درود بر خدا بر شما امید وارم که سالم و سلامت باشید.

متولد 56 هستم . با کلک و نیرنگ یک مبایعه نامه دستنویس با امضای سه شاهد تنظیم کرده که شهود هم حاضر نیستند بیایند و شهادت بدهند چون من در حضور انها امضا نکرده ام(شهود دوتا برادرش و پسر عمویش هستند) ودر حقیقت در بنگاه املاک تنظیم نشده.
خدا شاهدم باشه که پدرم با زور و تهدید مادرم به طلاق مجبورمان کرد وکالت بدم (تازه از سربازی برگشته بودم ) این طور مسایل در قوم بلوچ که قومی متعصب و قانون گریز هستند چیز عجیبی نیست و متاسفانه با زنانشان مثل برده رفتار میکنند.
من به گفته جنابعالی عمل کردم و رفتم دفتر خونه و تقاضای انتقال به نام مادرم کردم (که متاسفانه سرطان دارند و چند ماهی بیشتر زنده نیستندو با این کارم میخواهم خیالش را راحت کنم که به همه فرزندانش ارث از ملکش میرسد) متاسفانه شهرداری یه مقداری طول میکشد و جریمه هایی هم در نظر گرفته بابت ساخت حمام و ...

از انطرف پدرم هم رفته شکایت کرده و نوبت دادگاه برای تاریخ 1/5/95 هستش.

تاریخ مبایعه نامه دستنویسی که تنظیم کرده مال سال 69 هستش که انزمان من 13 ساله بوده ام (پر واضحه که من انزمان هیچ امضایی نداده ام و امضای من نام خود من(چنگیز) با خط انگلیسی به هم پیوسته هستش ) یعنی تازه اول کلاس راهنمایی رفته بودم که الفبای انگلیسی تازه یاد میدند و پدرم یادش رفته که اونزمان امضای من این نبوده یعنی اصلا امضایی نداشتم .

1: ایا از پسر 13 ساله مبایعه نامه گرفتن ارزش قانونی دارد؟
2:ایا شهادت برداران و خواهرانم که انزمان سنشان بین 14 تا 17 سال داشتند معتبر هستش؟
3: ایا باید منتظر تاریخ احضار در دادگاه [ که البته برگه احضاریه نه مهر شعبه بازپرسی داشت و نه تمبر ] ( که پدرم خواستار شده) شوم؟ یا خودم باید برم شکایت کنم؟ و مدعی بشم که یک مبایعه نامه( یا واگذاری ملک به مادرم ) دارم که تاریخش مال قبل از وکالت هست و پدرم با ارعاب و ترساندن من و مادرم مجبورم کرد وکالت بدم.
اینها اخرین سوالات من هستند لطفا و خواهشا پاسخ دهید.
4: ایا با توجه به شرایط بنده( دادن وکالت ) میتوانم ملک را بفروشم و سهمیه برادران و خواهرانم رو بهشون بدم؟

با ارزوی سلامتی و طول عمر برای شما عزیزان که بستری برای کمک به ستم دیدگان فراهم نموده اید. خدا خیرتان دهد
پاسخ
سلام
پاسخ کاملی جناب خدائی فر ارائه نمودند علی ایحال
تا سال 92 میتوانستید به وکالت تفویضی وکیل ضم وکالت نمائید که آنهم با بخشنامه اداره کل ثبت به استعلام یکی از دفاتر اسناد رسمی مشهد ممنوع گردید
به نظر بنده با استفاده از قانون تسهیل ثبت سنددردفاتر اسناد رسمی میتوانید بدون استعلام از شهرداری موضوع وکالت را به هرشخصی انتقال دهید حتی بفروشید تا مورد وکالت از بین برود سپس اگر به شخص مورداعتمادی انتقال دادید چندروز انتقال گیرنده به خودتان انتقال دهد
میتوانید با جناب خدائی فر در اینخصوص مشورت نمائید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مالیات و مسئولیت های استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی masoudfn 3 1,565 ۱۳ بهمن ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۴۹ : ۱۷
آخرین ارسال: پونه تندرو
  ابطال وکالت بلا عزل rezaazod 0 1,398 ۱۲ شهريور ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۱۳ : ۱۰
آخرین ارسال: rezaazod
  سو استفاده از مدارک و اطلاعات و سیمکارت و تعویض ان بدون اختیار و اط amirdiba 1 4,939 ۱۲ دي ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۰۴ : ۱۷
آخرین ارسال: حکمت
  استفاده از مدرک دانشگاهی اینجانب جهت رتبه بندی بدون اطلاع اینجانب erfaan28 1 4,130 ۳۰ آبان ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۰ : ۰۹
آخرین ارسال: حکمت
  استفاده غیر قانونی از مدرک تحصیلی saman.sistan 4 6,880 ۲۵ مهر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۱۴ : ۱۴
آخرین ارسال: saman.sistan

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان