امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
باز کردن درب مجزا
با سلام
ملکی در طبقه همکف داریم رو به خیابان. چطور بدون رضایت همسایه ها امکان باز کردن درب مجزا وجود دارد؟ ایا میشود درب را باز کرد بعد از طریق ماده 100 مشکل را حل کرد؟
پاسخ
سلام
در حقیقت با این عمل میخواهید نمای ساختمان را تغییردهید از منظر قانون نمیتوانید مگر جلب رضایت سایر مالکان آپارتمان ها،جتیکمیسون ماده صد شهرداری ها نیز بدون جلب نظر سایر مالکان مجاز به ارائه مجوز نمیباشد مگر رابطه را بر ضابطه ترجیح دهند
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
و اگر ماده صد رای مثبت بده همه چیز تمامه و کسی نمتونه درب رو ببنده؟ ضمنا درب مستقل نمای ساختمان رو تغییر نمیده تغییرات داخل راهرو هست
پاسخ
رای کمیسیون ماده صدو 77شهرداریها قابل شکایت به دیوان عدالت اداری میباشد
هرگونه تغییر در نمای ساختمان اعم از مشاعات درب وپنجره حتی تغییر رنگ آنها منوط به جلب موافقت سایر مالکان دارد.

بنده آنچه از منظر قانون نحوه تملک آپارتمانها بود بیان نمودم لیکن براحتی میبینیم که در آپارتمانها درب خروجی باز میشود دیش ماهواره با هنجار شکنی در ستون پنجره محلی برایش تعبیه ونصب میشود بالکن غیر محصور با نصب پنجره جزئی از اعیان قرارمیگیرد جلو آپارتمان پارکینگ مسقف توسط مالک طبقه اول ساخته میشود کسی هم معترض نمیشود
من حیث المجموع چرا رضایت همسایگان راجلب نکنید؟
ما بیشتر،
پاسخ
(۲۱ اسفند ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۰۱ : ۱۰)حکمت نوشته است: رای کمیسیون ماده صدو 77شهرداریها قابل شکایت به دیوان عدالت اداری میباشد
هرگونه تغییر در نمای ساختمان اعم از مشاعات درب وپنجره حتی تغییر رنگ آنها منوط به جلب موافقت سایر مالکان دارد.

بنده آنچه از منظر قانون نحوه تملک آپارتمانها بود بیان نمودم لیکن براحتی میبینیم که در آپارتمانها درب خروجی باز میشود دیش ماهواره با هنجار شکنی در ستون پنجره محلی برایش تعبیه ونصب میشود بالکن غیر محصور با نصب پنجره جزئی از اعیان قرارمیگیرد جلو آپارتمان پارکینگ مسقف توسط مالک طبقه اول ساخته میشود کسی هم معترض نمیشود
من حیث المجموع چرا رضایت همسایگان راجلب نکنید؟

رضایت نمیدن و توقع دارند با قیمت پایین بخرند خودشون
ملک در سند نوشته درب رو به راهرو و راهپله دیوار غربی اگر درب در امتداد دیوار غربی که بازم رو به راهرو و راه پله هست تغییر مکان بده طوری که سند نقض نشه بازم مشکلی داره؟
اصولا بدون رضایت ساکنین چه راهی داریم؟
و اگر ماده ساکنین شکایت کنند مشکلی که داریم چیه زندان یا جزای نقدی داره؟
پاسخ
در خصوص سند پیشنهاد میکنم انرا به کارشناس ثبتی نه حقوقی در میان بگذارید
در خصوص درب بازکردن بعضآ طرح شکایت کیفری به جرم تخریب مینمایند اما به نتیجه نمیرسند ارشاد به طرح دعوی حقوقی میشوند ورای بر اعاده به وضع سابق صادرمیگردد.
ما بیشتر،
پاسخ
(۲۲ اسفند ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۵۷ : ۱۳)حکمت نوشته است: در خصوص سند پیشنهاد میکنم انرا به کارشناس ثبتی نه حقوقی در میان بگذارید
در خصوص درب بازکردن بعضآ طرح شکایت کیفری به جرم تخریب مینمایند اما به نتیجه نمیرسند ارشاد به طرح دعوی حقوقی میشوند ورای بر اعاده به وضع سابق صادرمیگردد.

ممنون از شما
پس تستش ضرری نداره درب رو باز میکنیم یا ماده 100 جواب میده یا نمیده دیگه
خیلی ممنون
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان