امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک
سلام
پلیس در گلگیر ماشین من 79 گرم مواد مخدر و یک اسلحه در پشت بام مغازه ی من پیدا کرده است.
اگر اثبات شود که کسی به عمد این مواد و اسلحه را در ماشین من جا سازی کرده و اسلحه را بالای پشت بام انداخته است آیا مجازاتی شامل حال من می شود؟
اگر اثبات نشود چه مجازاتی خواهم داشت؟
فعلا [/code]از نوع مواد مخدر و اسلحه بی اطلاع هستم
با تشکر
پاسخ }
سپاس شده توسط
(۱ دي ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۱۲ : ۱۱)faribashir نوشته است: سلام
پلیس در گلگیر ماشین من 79 گرم مواد مخدر و یک اسلحه در پشت بام مغازه ی من پیدا کرده است.
اگر اثبات شود که کسی به عمد این مواد و اسلحه را در ماشین من جا سازی کرده و اسلحه را بالای پشت بام انداخته است آیا مجازاتی شامل حال من می شود؟
اگر اثبات نشود چه مجازاتی خواهم داشت؟
فعلا [/code]از نوع مواد مخدر و اسلحه بی اطلاع هستم
با تشکر

سلام
در خصوص مواد مخدر چون نوع آن معلوم نیست ، نمیتوان نظری داد . اگر از گروه مواد کراک یا شیشه و کریستال باشد جرمش سنگین است .
در خصوص اسلحه اگر اثبات نشود که متعلق به شماست هیچ جرمی شامل حال شما نمی شود . هر چند که در پشت بام مغازه شما پیدا شده باشد .
اگر ثابت شود که کشی به عمد برای شما مشکل بوجود آورده است که کلا تبرئه می شوید ، اما در صورت عدم اثبات در خصوص اسلحه چون دلیلی وجود ندارد که متعلق به شماست ، تبرئه می شوید ، اما در خصوص مواد مخدر مجرم شناخته می شوید . اگر از جمله مواد فوق نباشد و مثلاً تریاک باشد ، زیر 100 گرم جریمه دارد . اما برای بقیه موارد کمی خطرناک است و باید اثبات کنید که متعلق به شما نیست .
از شکست نترسید، از این بترسید که سال آینده همین جایی باشید که امروز هستید
پاسخ }
سپاس شده توسط

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان