امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست طلاق توسط زوجه
باسلام .ادای احترام
تقریبا 6سال است که عقد کردیم بعد از گدشت تقریبا 2سال که قرار بود تشکیل زندگی بدیم همسرم به بهانه هایی ارتباطشو بامن قطع وبه من اجازه وردوبه خونه پدرشو نداد ،بالتبع بعد از6ماه شکایت کیفری ترک انفاق کرد،چون هیچ اطلاعی ازقوانین نداشتم به 200تومان بدل ازحبس محکوم شدم،واونو پرداخت کردم.بعد از 20روز همسرم تقاضای نفقه معوقه از اول عقدکرد،برای قاضی ثابت شد که در زمان ارتباطمون نفقه بهش دادم اما بازم منو واس چند ماهی که اززمان دعوی کیفری ترک انفاق میگذشت به مبلغی نزدیک 2میلیون تومان محکوم کردند ومن بلافاصله پرداخت کردم.درطول این مدت چندین نفرو فرستادم که بیاد زندگیمونو شروع کنیم،حتی منزل اجاره کردم ووسایلو تهیه کردم وبراش فاکتور واجاره خونه رو فرستادم ،اما گفت نمیخوامت وطلاق میخوام،بعد از چندماه همسرم تقاضای نفقه دوباره تا 6ماه بعد از درخواست(یعنی هم واس یکی دوماه قبل وهم واس 6ماه بعداز شکایت)کرد همچنین درخواست طلاق به استناد به بند 2(ضرب وشتم)وبند8(ترک زندگی مشترک)سند نکاحیه رو کرد،من هم درخواست الزام به تمکین دادم،درجلسات دادگاه همسرم نتونست این دوبند رو ثابت کنه ،اما حال قاضی رأی به طلاق بائن داده ودر رأی اصدار شده که باتوجه به محتویات پرونده بند2 وبند 8 سند نکاحیه از طرف زوجه ثابت نشد اما بدلیل عسر وحرج زوجه ناشی از ترک انفاق ،حق طلاق زوجه را وارد دانسته وچون باکره هست نصف مهریه بهش تعلق میگیره وتازمان قطعی شدن حکم طلاق به پرداخت ماهیانه یکصد وپنجاه هزار تومان بابت نفقه باید زوج به زوجه بپردازد.درضمن درخواست الزام به تمکین بنده رو قاضی وارد ندانسته.
حال سؤال من اینه من باید چکارکنم؟ اگه اعتراض کنم حرفم به جایی میرسه؟ضمن اینکه همسرم هم نزدیکی مشکوک به ازاله بکارت داشته وهم از دُبُرتمکین خاص داشته..

ممنون .
پاسخ
با سلام مخاطب محترم با توجه به بیانات حضرتعالی متاسفانه از همان ابتدا شما اشتباه کرده اید وقتی کسی به واسطه قانون عملی را انجام میدهد شما هم از همان لحظه شروع همسرتان یعنی خارج شدن و باز نگشتن همان هفته اول و یا به محض شنیدن اینکه باز نمیگردد باید اعمال خود را به واسطه قانون انجام میدادید نه اینکه پس از پایان اعمال همسرتان جهت جمع آوری ادله اثبات طلاق مانند عسر و حرج و....واما در مورد صدور حکم طلاق مراحل دادرسی را توضیح نفرمودید زیرا با این توضیح ناچیز و بی محتوا نمیتوان پاسخ درستی داد این نظر شخصی بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
باسلام وادای احترام. عرض کرده ام در سوال که مه هنوز زندگی مشترک را شروع نکرده ایم ودر دوران عقد هستیم
پاسخ
سلام
با سپاس از پاسخ دوست بزرگوارم جناب کامیاب
مگر میشود 6سال خانمی را به عقدنکاح خوددر آورید انوقت با تهیه ملزومات زندگی دادخواست تمکین به دادگاه ارائه ننموده باشید و آن خانم از موقعیت استفاده نماید ودردادگاه بیان نماید ملزومات زندگی بالنتیجه تمکین را زوج در مدت 6سال تهیه ننموده وبنده نیز تمکین ننموده ام.
پیشنهاد میکنم اگر گواهانی دارید که منزل تهیه کرده وایشان تمکین ننموده طی دادخواست تجدید نظرخواهی به دادگاه معرفی نمائید از موارد دلیل جدید ومورد پذیرش دادگاه خواهد بود منتهای مراتب پیشنهاد میکنم از وکیل درپرونده استفاده نمائیدچون شما قادر به دفاع از پرونده نیستید
تا نظر دوستان چه باشد؟
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
باسلام وممنون از راهنماییهاتون.من دوسال پیش همزمان با درخواست نفقه دادخواست تمکین دادم ولی قاضی هرسه پرونده رو توأمان بررسی کرد.ضمن اینکه من استشهادیه هم ارایه کرده ام که حدود 20 نفر امضا کرده اند که باهمسرم وخونواده ش واس تشکیل زندگی صحبت کرده اندولی ایشون قبول نکرده.ضمن اینکه تو توضیحات ارایه شده درهر جلسه دادگاه من عنوان کرده ام که قرار شهود بذارید ودر پرونده این اظهارات من ثبت شده،ولی قاضی هیچ توجهی نکرده،وهمسرم هم خودش به صراحت عنوان داشته که 4سال است تمکین نکرده وثبت شده در پرونده.اما قاضی با من متأسفانه لج کرده،همون سال اول دادگاه قاضی خودش بهم گفت اگه همسرت تقاضای طلاق بده من میپذیرم ،منم بهش گفتم شما هرجور صلاح میدونید اعمال قانون کنید ولی منم خدایی دارم ،وبه رأی اعتراض خواهم کرد وتا دیوان عدالت مسأله رو پیگیری خواهم کرد.سؤال من اینه که واقعا گیج شدم،وقتی همسرم استناد به بند 2 وبند 8 سند نکاحیه کرده وخود قاضی هم در رأی عنوان داشته که دلیلی از طرف زوجه ارایه نشده،مگه میشه قاضی به استناد ماده1130 اعمال قانون کنه؟
و سؤال دوم اینکه: بعد اینکه من بصورت کیفری محکوم به پرداخت 200 تومن بدل ازحبس شدم و اونو پرداخت کردم ،وبعد مبلغ نفقه ای که بعد از محکومیت کیفری ،واسه همسرم اصدار شد رو در وقت مقرر پرداخت کردم وفیششو داخل پرونده گذاشتم وبه اطلاع قاضی محترم رسوندم ،آیا قاضی میتونه استناد به محکومیت کیفری کنه وحق طلاقوبه زوجه بده؟
پاسخ
سلام
سؤال دوم اینکه: بعد اینکه من بصورت کیفری محکوم به پرداخت 200 تومن بدل ازحبس شدم و اونو پرداخت کردم ،وبعد مبلغ نفقه ای که بعد از محکومیت کیفری ،واسه همسرم اصدار شد رو در وقت مقرر پرداخت کردم وفیششو داخل پرونده گذاشتم وبه اطلاع قاضی محترم رسوندم ،آیا قاضی میتونه استناد به محکومیت کیفری کنه وحق طلاقوبه زوجه بده؟
حق طلاق به زوجه واژه حقوقی نمیباشد و طلاق دراثر عسر وحرج صحیح است
صرف گواهی گواهان ادله ای برقاضی نسبت به تهیه ملزومات تمکین یعنی خانه بوده که قاضیمیتوانست به شما اعلام نماید خانه تهیه کن تا همسرت تمکین کند وشما نیز به تکلیف قانونی خویش عمل ننمودید چه اگر در زمان دادرسی قرارداداجاره تقدیم دادگاه ودرخواست کارشناسی طی لایحه میکردید قاضی مکلف به صدور قرار بودند تمامی موارد با عدم براشراف با قانون وعدم مشورت با وکیل بوده است چه بسا اگر میدادید با هزینه ای اندک وکیل لایحه ای برایتان تنظیم میکرد وبدون حضوردردادگاه انرا باپست ارسال میکردید رای به نفع شما صادرمیگردید
ما بیشتر،
پاسخ
باسلام وتشکر فراوان،همانطور که فرمودید من در دوسال پیش که درخواست تقابل تمکین دادم هم یک لایحه مفصل در 3 صفحه بامشورت یه وکیل نوشتم وهم اجاره نامه منزل وفاکتور خرید وسایل شروع زندگی و هم یک استشهادیه مبنی براینکه چندیدن نفر وچندین مرتبه با زوجه وخانواده اش برای تشکیل زندگی صحبت کرده اند ولی ایشان حاضر به تمکین نشده اند وهمچنین چند فایل صوتی که زوجه وپدرش میگویند ما اصلا زوج را نمی خواهیم بروید هر کار میخواهید وهر کار میتونید انجام بدید ،رو تقدیم قاضی کردم،اما قاضی اصن هیچ توجهی نکرده است.به نظرتون اعتراض کنم ،نتیجه ای خواهم گرفت؟ هنوز 5روز دیگه از مهلت قانونی اعتراض فرصت دارم.خیلی شرمنده مزاحم وقتتون میشم
پاسخ
به رای اعتراض کنید اما پس از مطالعه پرونده توسط وکیل تنظیم دادخواست ولایحه اعتراضیه توسط همان وکیل که پرونده را مطالعه نموده است

میدانید با ضبط صدای زوجه و پدرزوجه بدون مجوز قانونی خودتان مرتکب جرم شده اید؟
بگذریم
ما بیشتر،
پاسخ
(۵ بهمن ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۲۵ : ۲۲)حکمت نوشته است: به رای اعتراض کنید اما پس از مطالعه پرونده توسط وکیل تنظیم دادخواست ولایحه اعتراضیه توسط همان وکیل که پرونده را مطالعه نموده است

میدانید با ضبط صدای زوجه و پدرزوجه بدون مجوز قانونی خودتان مرتکب جرم شده اید؟
بگذریم

با سلام و عرض ارادت

استاد عزیز ، ببخشید متوجه نشدم ، جناب جواد چگونه مرتکب جرم شده اند ؟

طبق کدام ماده قانونی ؟

سپاس بیکران . . . .
تنها یک قانون ثابت است ، هیچ قانونی ثابت نیست !!!
پاسخ
سلام
دوست عزیز جناب آقای hamid79
به اصل بیست ودوم قانون اساسی وماده641 قانون تعزیرات اسلامی مراجعه کنید
فرض رابراین بگذارید که جنابعالی تحت عنوان مهمان به خانه بنده واردودوربین مداربسته در خانه ام برای حفاظت از اموالم در مورد سارقان نصب نموده باشم وجنابعالی نیز مواردی را اعمالی مجرمانه را اقرارنمائید چون بنده مکلف بوده ام نصب دوربین ودستگاه ضبط صدارا به مهمان متذکر شوم به تکلیف قانونی خودم عمل نکرده ام در این خصوص مرتکب جرم شده ام حال بنده بخواهم از این فیلم وصدا علیه شما دردادگاه استفاده نمایم چنین دلائلی که بدون مجوز قانونی بوده در دادگاه پذیرفتنی وقابل استناد حتی بعنوان اماره قضائی نیست
امیدوارم توانسته باشم حق مطلب راادا نمایم
ما بیشتر،
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مدارک لازم برای طلاق توافقی vakil 2 6,375 ۱۲ خرداد ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۲۲ : ۱۴
آخرین ارسال: afraclinic
  شرایط طلاق setare72f 1 1,713 ۷ آذر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۴۸ : ۱۰
آخرین ارسال: keykavous
  حضانت کامل فرزند پسر توسط مادرش و درخواست طلاق internet 31 32,941 ۲۹ آذر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۴۸ : ۱۱
آخرین ارسال: هشتگ11
  مزایای داشتن وکیل در طلاق توافقی vakil 0 3,258 ۲۲ شهريور ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۱۰ : ۰۲
آخرین ارسال: vakil
  طلاق توافقی و مطالبه مهریه بعد از طلاق توافقی vakil 0 4,934 ۲۲ شهريور ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۰۵ : ۰۲
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان