امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چك
بنده از كسي طلبكار بودم كه بابت طلبش يه چك تاريخ گذشته 2 ساله به من داد كه ظهرشو امضا نكرد اما دوستش امضا كردوقتي من شكايت حقوقي كردم صادر كنده چك ادعاي خيانت در امانت از چك كرد البته بر عليه دو يد قبل از من اما منو هم به تحصيل مال حاصل شده از جرم مذكور متهم كرد
البته ناگفته نماند كه دو سال پيش هم ادعاي خودشو بر عليه همين كسي كه به خيانت در امانت متهم كرده مطرح كرده بود كه با انكار طرف به وجود چك در نزد او قرار منع تعقيب صادر شده است
با اين تفاسير تكليف بنده در صورت اثبات خيانت در امانت چيست از لحاظ حقوقي و كيفري
پاسخ
(۲۳ آذر ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۱۳ : ۲۳)sam_alone96 نوشته است: بنده از كسي طلبكار بودم كه بابت طلبش يه چك تاريخ گذشته 2 ساله به من داد كه ظهرشو امضا نكرد اما دوستش امضا كردوقتي من شكايت حقوقي كردم صادر كنده چك ادعاي خيانت در امانت از چك كرد البته بر عليه دو يد قبل از من اما منو هم به تحصيل مال حاصل شده از جرم مذكور متهم كرد
البته ناگفته نماند كه دو سال پيش هم ادعاي خودشو بر عليه همين كسي كه به خيانت در امانت متهم كرده مطرح كرده بود كه با انكار طرف به وجود چك در نزد او قرار منع تعقيب صادر شده است
با اين تفاسير تكليف بنده در صورت اثبات خيانت در امانت چيست از لحاظ حقوقي و كيفري

سلام
با توجه به شکوائیه قبلی و اینکه چک را شخص ثالثی به شما داده است ، نه از لحاظ حقوقی و نه از لحاظ کیفری مسئولیتی برای شما مترتب نیست . فقط جهت وصول طلب خود باید به بدهکار مراجعه نمائید .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان