امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تصادف با عابر
Question 
سلام خسته نباشید

من در رسالت در حال حرکت بودم که قصد ورود به یک ورودی را داشتم که عابر با توجه به اینکه سرعت من زیاد بود بدون توجه به خیابان رد شدند. من برای اینکه به ایشون برخورد نکنم ترمز کردم و ماشین رو به سمت راست بردم ولی به هر حال از سمت سپر سمت چپ به ایشون برخورد کردم و دستشون از ناحیه کتف شکست.

در این حین ماشین راهور در حال عبور بود که از ایشون خواستم به 115 خبر بدن ولی اینکارو نکردن و گفتن با اینکار ماشین میخوابه و من رو به بیمارستان راهنمایی کردن.

الان مشکل اینجاست که کروکی ندارم و کلانتری گفته باید 100 هزار تومان بدم تا کروکی بکشن.

* نکته: سرعت من خیلی زیاد نبود، تقریبا 60 تا ولی عابر اصلا به خیابان نگاه نکرد و انتظار نداشتم از خیابان رد بشه. اونجا خط عابر هم نبود. وقتی هر ترمز کردم فکر کنم تقریبا با سرعت 40 تا بهشون برخورد کردم و یک متر بعد متوقف شدم. همچنین خودرو هیچ اسیبی ندید.

سوال 1: خواستم بدونم این هزینه کروکی درسته و باید پرداخت بشه ؟!
سوال 2: با توجه به توضیحاتی که دادم من مقصر 100% حساب میشم و باید جریمه پرداخت کنم ؟ (جز دیه). قانون خاصی داره یا بستگی به قاضی داره؟
سوال 3: دیه رو بیمه کامل پرداخت میکنه؟
سوال 4: نیاز به وثیقه هست؟ و اگر هست سند ماشین قبول میکنن؟ مثلا 2 تا سند پراید یا حتما باید فیش حقوقی یا سند مسکن و ... باشه ؟

ممنون میشم فوری پاسخ بدید Heart
پاسخ
(۲۶ مرداد ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۵۹ : ۱۲)حکمت نوشته است: با سلام وسپاس ا زپاسخ دوست ارجمنم جناب بتیانه
صراحت قانونی نداریم اما بایدپرداخت شود منتهای مراتب نه توسط متهم(جنابعالی)بلکه توسط شاکی باید پرداخت شود
سوال 2: با توجه به توضیحاتی که دادم من مقصر 100% حساب میشم و باید جریمه پرداخت کنم ؟ (جز دیه). قانون خاصی داره یا بستگی به قاضی داره؟
درصورت مقصرشناخته شدم باید جریمه ای متناسب بدل از حبس از باب تعزیر پردات نمائید البته نه همین امروز بلکه حدودآ تا 6ماه دیگر دیه را که بیمه پرداخت مینماید
سوال 3: دیه رو بیمه کامل پرداخت میکنه؟بله منتها پس از پرداخت به نظرم نیم درصد دیه پرداختی را باید به بیمه عودت دهید
سوال 4: نیاز به وثیقه هست؟ و اگر هست سند ماشین قبول میکنن؟ مثلا 2 تا سند پراید یا حتما باید فیش حقوقی یا سند مسکن و ... باشه ؟
سند خودرو وبرگه حقوقی بازنشسته رادادسرا قبول نمینماید باید برگه حقوق +حکم کارگزینی+کپی کارت ملی کفیل باشد قرار جنابعالی به نظربنده کفالت میباشد حال اگر بخواهید خودتان را به دردسر ارجاع امر به کارشناسی ملک نمائید میتوانید کتبآ از قاضی تحقیق درخواست تبدیل قرارکفالت به وثیقه ملکی نمائید بنده اصلآ چنین پیشنهادی نمینمایم

سوال 1: میگن اگر هزینه کروکی رو ایشون پرداخت کنن اگر قاضی به نفع ایشون حکم بده (که احتمالا هم همینطوری) دوباره هزینه رو از من میگیرن درسته ؟
سوال 2: میدونید حداقا و حداکثر چقدر هست؟
سوال 3: این که خیلی میشه (800 هزار تومان) همه بیمه ها اینطورین ؟!
سوال 4: قسمتی که فرمودید >قرار جنابعالی به نظربنده کفالت میباشد< رو میشه بیشتر توضیح بدید و اینکه اگر همچین کسی رو نداشته باشم به هیچ وجه سند خودرو به نام خودم رو قبول نمیکنن ؟
پاسخ
(۲۶ مرداد ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۰۰ : ۲۰)mohamad نوشته است:
(۲۶ مرداد ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۵۹ : ۱۲)حکمت نوشته است: با سلام وسپاس ا زپاسخ دوست ارجمنم جناب بتیانه
صراحت قانونی نداریم اما بایدپرداخت شود منتهای مراتب نه توسط متهم(جنابعالی)بلکه توسط شاکی باید پرداخت شود
درصورت مقصرشناخته شدم باید جریمه ای متناسب بدل از حبس از باب تعزیر پردات نمائید البته نه همین امروز بلکه حدودآ تا 6ماه دیگر دیه را که بیمه پرداخت مینماید
سوال 3: دیه رو بیمه کامل پرداخت میکنه؟بله منتها پس از پرداخت به نظرم نیم درصد دیه پرداختی را باید به بیمه عودت دهید
سند خودرو وبرگه حقوقی بازنشسته رادادسرا قبول نمینماید باید برگه حقوق +حکم کارگزینی+کپی کارت ملی کفیل باشد قرار جنابعالی به نظربنده کفالت میباشد حال اگر بخواهید خودتان را به دردسر ارجاع امر به کارشناسی ملک نمائید میتوانید کتبآ از قاضی تحقیق درخواست تبدیل قرارکفالت به وثیقه ملکی نمائید بنده اصلآ چنین پیشنهادی نمینمایم

سوال 1: میگن اگر هزینه کروکی رو ایشون پرداخت کنن اگر قاضی به نفع ایشون حکم بده (که احتمالا هم همینطوری) دوباره هزینه رو از من میگیرن درسته ؟
سوال 4: قسمتی که فرمودید >قرار جنابعالی به نظربنده کفالت میباشد< رو میشه بیشتر توضیح بدید و اینکه اگر همچین کسی رو نداشته باشم به هیچ وجه سند خودرو به نام خودم رو قبول نمیکنن ؟
دوست گرامی بعرض میرسد
1- هزینه هائی که بایدتوسط شما مصرف گردد اگر طرف بپردازد متعاقبا میتواند مستردکنداگرشما درخواست کروکی کنید مسلما با شماست واگر طرف مقابل هزینه کند ازشمادریافت خواهدشد (خسارت ناشی ازتصادف )
2- هزینه ترسیم کروکی توسط کاردان فنی ( پلیس راهور ) مشخص است بپرسید چون فرق دارد بنظریک نفره 50 الی 100 تومان ودرصورت اعتراض به نظر انفرادی هزینه هیات سه نفره بیشترخواهدبود
3- نه هزینه های کروکی وغیره با مقصراست وبیمه فقط دیه ناشی را میپردازد
4- هرگز سند خودرو برای ضمانت دردادرسی ودادگاه ها اعتباری ندارد- موردقرارکفالت این است که شخص کارمند شاغل دولتی بهمراه فیش وگواهی دریافت حقوق بعنوان کفیل ضامن شمامیشود که هرزمان دادگاه احضارکرد شما حاضرشوید وفرارنکنید والی اخر دادرسی حتی زمان اجرای حکم اگر بیمه بهرعنوان ودلیل قانونی نپردازد شما وکفیل شما پرداخت خواهدنمودبرای کفیل بار ومسئولیت مالی دارد ولی برای شما مسئولیت جزائی هم اضافه میشودکه درصورت عدم پرداخت براساس موادجدید اجرای احکام (لایحه نحوه محکومیتهای مالی ) بشرح تبصره وماده 1 همان قانون ازشما مستردخواهدشد
6- مسئول پرداخت هزینه بازسازی صحنه تصادف رانندگی

درتصادف منجر به ایاد صدمه بدنی که صحنه تصادف عمدا یا سهوا بهم خورده است آیا شاکی باید هزینه بازسازی صحنه و اعلام نظرکارشناس مربوطه را درخصوص اعلام مقصر حادثه بپردازد یا افسر کاردان فنی راهنمایی و رانندگی خود مکلف به بازسازی صحنه و اعلام نظر کارشناس میباشد؟
نظر کمیسیون قضایی
مطابق ماده 302قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور کیفری متهم و مدعیان خصوصی بابت هزینه ایاب ذهاب گواهان و حق الزحمه کارشناسان و....که به دستور مقامات قضایی احضار میشوند وجهی نمی پردازند .ولی چنانچه درخواست احضار یا کسب نظر از آنان به درخواست متهم یا مدعی خصوصی باشد ، درخواست کننده باید هزینه های مربوطه را بپردازد.بنا به مراتب،چنانچه بازسازی صحنه تصادف و اعلام نظر کارشناس به درخواست یکی از طرفین دعوا باشد پرداخت هزینه های مربوطه به عهده درخواست کننده است و چنانچه مقام قضایی این اقدام را راسا ضروری بداند ،هزینه مقرره از بودجه قوه قضاییه به وسیله ادره امور مالی تادیه خواهد شد. بدیهی است در مواردی که کارشناس ، در انجام وظایف اداری خود مبادرت به اعلام نظر کارشناسی مینماید مستحق دریافت دستمزد نخواهد بود
پاسخ
میتواند مطالبه نماید امادرامور کیفری بنده تابحال ندیده ام چنین شود چون هزینه ها آنچنان نیست یا طی دادخواست علیحده ای میتواند مطالبه نماید

متوجه منظورنشدم؟

متوجه منظورنشدم؟

سند خودرو را چون اصل مال درمعرض تلف شدن قراردارد به هیچ نحو ممکن قبول نمیکنند
انواع قرارها رادرمحاکم ودادسرا داریم که خارج از بحث میباشد اما آنچه مربوط به شما میباشد اخذ نوعی تامین پس از اثبات بزهکاری درجهت حضوردر تحقیقات ودادرسی میباشد که میتواند التزام به حضور - کفالت-قراروثیقه(اعم از وجه نقد ,اعتبار بانکی،سند ملکی)ودرنهایت بازداشت موقت متهم تاخاتمه تحقیقات باشد
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
8 سال است دیه پرداخت کردم بمبلغ 13 میلیون الان 6 ماه هم گذشته از اخرین پرداخت حالا سند ازاد میشود یا خیر لطفا جواب بدهید ممنون
پاسخ
(۳۰ دي ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۴۵ : ۱۷)saeedshiva9 نوشته است: 8 سال است دیه پرداخت کردم بمبلغ 13 میلیون الان 6 ماه هم گذشته از اخرین پرداخت حالا سند ازاد میشود یا خیر لطفا جواب بدهید ممنون
با پرداخت محکوم به وبری الذمه شدن میتوانید طی درخواستی از اجرای احکام به اداره ثبت رفع بازداشتی ملک رابخواهید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مراحل رسیدگی به تصادف جرحی zohamasadi 2 3,945 ۱ آبان ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۱۱ : ۱۲
آخرین ارسال: zohamasadi
  اعتراض به کروکی تصادف unnamed 3 22,518 ۱۲ مرداد ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۱۵ : ۱۶
آخرین ارسال: amir877
  تصادف جرحی سارا راشدی 3 5,112 ۱۷ مهر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۲۵ : ۰۳
آخرین ارسال: vakil
  اعتراض به کروکی تصادف بعد از 2 ماه پرسشگر 4 9,593 ۲ فروردين ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۴۷ : ۲۰
آخرین ارسال: حکمت
  تصادف منجبر به جرح با کودک و فرار از صحنه علی ترکی 5 8,118 ۸ آذر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۳۳ : ۱۳
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان