امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
6 راهی که استرس شما را به شدت کاهش خواهد داد
#1
کورتیزون یک هورمونی در بدن شماست که در برابر ترس و یا هیجان در بدن شما پخش می‌شود.

این هورمون با تاثیرات منفی در سلامتی شما رابطه دارد. افسردگی و یا از دست دادن حافظه و یا چاقی تاثیراتی است که این هورمون بر روی بدن شما می گذارد.

پس راه های زیادی برای کاهش استرس شما وجود دارد که در اینجا شرکت طراحی سایت پارسایا به 6 مورد از مهم ترین آن ها اشاره خواهد کرد.


1.ورزش را شروع کنید

ورزش به شیوه‌های متفاوت استرس و هورمون کورتیزون را در بدن شما کاهش می‌دهد. وقتی شما ورزش می‌کنید. بدن شما اندورفین ترشح می‌کند. این هورمون باعث شادی شما و حس خوب در شما می‌شود. وقتی شما به این حس را داشته باشید. استرس در پشت مغز شما محو خواهد شد. که در نتیجه اعتماد به نفس شما افزایش پیدا خواهد کرد.


2. تمرین مدیتیشن کنید

مدیتیشن یکی دیگر از راه های کاهش هورمون کورتیزون است. یکی از فروم های مدیتیشن به شما کمک خواهد کرد که از نظر ذهنی و فیزیکی به آرامش در این زمینه برسید.


3. گوش دادن به موزیک

تحقیقات نشان داده که گوش دادن به موزیک بر روی وضعیت شیمیایی بدن شما تاثیر می گذارد. نیازی نیست حتما به موزیک هایی با هیجان بالا گوش کنید و یا موزیک هایی که شما را به حالت محاصره در می‌آورند. می توانید به موزیک هایی که آرامش دارند گوش کنید.

آهنگ هایی که آرامش دارند باعث می‌شوند ذهن شما به آرامش برسد. و در نهایت باعث کاهش ترشح هورمون کورتیزون در بدن شما می شود.


4.ماهیگیری کنید

فعالیت هایی از قبیل ماهیگیری یا قایق سواری با استرس مبارزه می کند. برای اینکه از روزمرگی شما را نجات می دهند. هم نظر ذهنی هم از نظر جسمی.

ماهیگیری باعث می شود تا از حالت روزمرگی خودتان رها شوید و با فکر کردن در طبیعت به آرامش برسید. در نهایت هم شکاری که کرده اید دارای مقادیر زیادی omega3 و پروتئین است.که این نیز خود باعث کاهش ترشحات کورتیزون در بدن شما می‌شود.


5. تمرین یوگا

مزایای یوگا بسیار زیاد است. هم باعث کاهش وزن شما می شود، هم باعث کاهش استرس و هم باعث افزایش انعطاف بدن شما می شود. بسیاری از تکنیک های یوگا باعث مدیریت استرس بدن شما می شود. کشش بدن همراه با نفس عمیق به شدت بر روی کاهش استرس بدن شما تاثیر می گذارد این که را در سر کار خود نیز می توانید انجام دهید زیرا در لحظه استرس شما را کم خواهد کرد.


6. خوردن غذاهای رژیمی

بهترین کاری که برای کنترل واکنش های شیمیایی بدنتان می توانید انجام بدید خوردن غذای سالم است. مخصوصا خوردن سبزیجات و میوه باعث کاهش ترشح هورمون کورتیزون می شود.

همچنین شما باید مصرف شکر، کافئین را کاهش دهید این ها باعث افزایش استرس در بدن هستند.

هورمون کورتیزون باعث می شود سلامت شما به شدت آسیب ببیند. پس با رعایت این نکات می توانید مقدار قابل توجهی از استرس را کاهش دهید که در نتیجه باعث افزایش سلامت شما خواهد شد.
پاسخ
#2
تشکر از پست خوبتون واقعا راهکارهایی که ذکر نموده اید عالی بود و کمک زیادی به من در ایجاد تغییر در خودم نمود
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان