امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نتیجه نهایی دادگاه در مورد دیه حین تصادف(دوستان مطلع کمک کنند)
سلام خدمت دوستان بنده ابان ماه یه تصادف داشتم که طرف مقابلم مقصر بوده و من صدمه جانی هم دیدم چن تا حارصه و کبودی ... . در کمتر از 1 هفته مبلغ خسارت بیمه ماشینو گرفتیم و کارای پزشکی قانونی رو هم انجام دادیم تمام و کمال اسفند ماه احضاریه رسید که مبنی بر شکایت من از طرف مقابلم و بیمه ایران که حاظر بشیم حالا میخاسم بدونم این اخرین مرحله هستش ؟ (نزدیک 5 ماه گذشته از این قضیه خیلی طولانی شده) و اینکه کی میتونم خسارتمو از دیه بگیرم همون روز نمیتونم بگیرم ؟ و اینکه صدمات من بدین شرح بوده Sadخراشیدگی زیر چشم (حارصه) - کبودی تیغه بینی سمت راست - کبودی مخاط لب بالا - ساییدگی قسمت فوقانی میانی پیشانی (حارصه) - ساییدگی قسمت قدامی میانی ساق و قسمت تحتانی قدامی ران چپ (جمعا 2 حارصه ) - متالم بودن کتف و گردن که معاینه مجدد نمیخاد) میتونید حدودی بهم بگید چه مبلغی میشه این صدمات ؟
دادگاه احضاریه بنده تو 10 اسفند هست بیمه همون روز میتونه خسارت بنده رو بده دیگه ؟ بیمه ایران
دوستان اگه اطلاع دارید دریغ نکنید
پاسخ
با سلام مخاطب محترم به نر بنده پاسخ شما به شرح ذیل بوده
پرداخت دیه با توجه به رویه در احکام صادره دوسال پس از قطعیت حکم بوده لذا بنده متوجه نمیشو عجله شما بابت چیست!!!! اگر فکر میکنید گرفتن دیه مانند رفتن خانه بستگان و گرفتن چیزی بوده اشتباه فکر میکنید چون دریافت دیه مستلزم رعایت اصول قانونی بوده همانگونه که بیان شد مگر متهم جهت اخذ بیمه با شما همکاری نموده و بروکراسی اداری را کم کند مثلاً به رای اعتراض نداشته باشد پس از قطعیت جهت دریافت همکاری و پیگیری نماید و.....

حدودی بهم بگید چه مبلغی میشه این صدمات ؟
مبلغ دیه را بر اساس جدول اص خود پزشکی قانونی مشخص میکند

دادگاه احضاریه بنده تو 10 اسفند هست بیمه همون روز میتونه خسارت بنده رو بده دیگه ؟ بیمه ایران
خیر در بالا توضیح داده شده ابتدا باید بیمه مطلع شود از طریق نامه مرجع قضایی سپس رسیدگی و حکم باید قطعی شود و ر صورت عدم اعتراض متهم ارسال پرونده به اجرای احکام سپس طی مراحل قانونی مطابق دادنامه صادره قطعی شده و پرداخت سهم مقصر بیمه به حساب بیمه و یا ه حساب دادگاه و همکاری متهم در امور بیمه ای این نظر و برداشت شخصی بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
(۵ اسفند ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۳۶ : ۱۲)کامیاب نوشته است: با سلام مخاطب محترم به نر بنده پاسخ شما به شرح ذیل بوده
پرداخت دیه با توجه به رویه در احکام صادره دوسال پس از قطعیت حکم بوده لذا بنده متوجه نمیشو عجله شما بابت چیست!!!! اگر فکر میکنید گرفتن دیه مانند رفتن خانه بستگان و گرفتن چیزی بوده اشتباه فکر میکنید چون دریافت دیه مستلزم رعایت اصول قانونی بوده همانگونه که بیان شد مگر متهم جهت اخذ بیمه با شما همکاری نموده و بروکراسی اداری را کم کند مثلاً به رای اعتراض نداشته باشد پس از قطعیت جهت دریافت همکاری و پیگیری نماید و.....

حدودی بهم بگید چه مبلغی میشه این صدمات ؟
مبلغ دیه را بر اساس جدول اص خود پزشکی قانونی مشخص میکند

خیر در بالا توضیح داده شده ابتدا باید بیمه مطلع شود از طریق نامه مرجع قضایی سپس رسیدگی و حکم باید قطعی شود و ر صورت عدم اعتراض متهم ارسال پرونده به اجرای احکام سپس طی مراحل قانونی مطابق دادنامه صادره قطعی شده و پرداخت سهم مقصر بیمه به حساب بیمه و یا ه حساب دادگاه و همکاری متهم در امور بیمه ای این نظر و برداشت شخصی بنده بوده
جناب عزیز من منظورمو بد رسوندم حدود 6 ماه میگذره از این اتفاق
شکایت انجام شده کامل دادیاری رفتم تمام مراحل رو انجام دادم وقتی بیمه ایران برید شما اگه خسارت جانی باشه اول باید پرونده اونو شروع کنین بعد سراغ خسارت ماشین من همون اول تو بیمه پرونده دیه رو تشکیل دادم الان 10 اسفند دادگاه کیفری دارم در خصوص شکایتم 6 ماه هم گذشته تمامی مراحل رو خیلی وقت پیش رفتم مثل شکایت در کلانتری پرونده بیمارستا پزشکی قانونی چند بار در دادیاری رفتن بعد از حدود 3 ماه از بی خبری احظاریه بالاخره از دادگاه کیفری اومده (کلی بدبختی و دردسر کشیدم شما متوجه نشدید فک کردید تازه اول راه هسم)منظورمو متوجه شدید ؟ میخام بدونم این اخرین مرحله هس ؟
پاسخ
با سلام حضور جناب کامیاب وسپاس از پاسخ تکمیل ایشان
علی ایحال در پاسخ کاربرمحترم
درجرائم عمدی منجر به جرح موعد یکسال برای پرداخت مشخص گردیده شبه عمد دوسال خطای محض سه سال پس از قطعیت دادنامه بایدپرداخت شود منتهای مراتب هرچه دیرترپرداخت شود مشمول افزایش نرخ دیه خواهد بود.
بنا بربیانات جناب کامیاب
اما در خصوص مقدار دیه دراینتر نت جدول ومقدار دیه اعضاء در سال 94را جستجو کنید قطعا به پاسخ خواهیدرسید اینهم بهترین کمک برای رسیدن به مقدار دیه

واما دادگاه اخرین مرحله است
پاسخ بله زیرا دیه شما افزون بر یک سوم دیه مرد مسلمان نیست تا قابل تجدیدنظرباشد درخصوص دیه قطعی اعلام خواهد شد اما در خصوص تعزیر مرتکب از جهت جنبه عمومی جرم قابل تجدیدنظرخواهی است

پیشنهاد میکنم در خصوص دیه هرچند قطعی اعلام میشود شما عجله نفرمائید بگذارید 13 فروردین 95 سپری وجدول دیه جدید توسط قوه قضائیه اعلام گردد تابراساس نرخ جدید دیه خویش را اخذ نمائید
موفق باشید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
(۵ اسفند ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۵۲ : ۱۴)حکمت نوشته است: با سلام حضور جناب کامیاب وسپاس از پاسخ تکمیل ایشان
علی ایحال در پاسخ کاربرمحترم
درجرائم عمدی منجر به جرح موعد یکسال برای پرداخت مشخص گردیده شبه عمد دوسال خطای محض سه سال پس از قطعیت دادنامه بایدپرداخت شود منتهای مراتب هرچه دیرترپرداخت شود مشمول افزایش نرخ دیه خواهد بود.
بنا بربیانات جناب کامیاب
اما در خصوص مقدار دیه دراینتر نت جدول ومقدار دیه اعضاء در سال 94را جستجو کنید قطعا به پاسخ خواهیدرسید اینهم بهترین کمک برای رسیدن به مقدار دیه

واما دادگاه اخرین مرحله است
پاسخ بله زیرا دیه شما افزون بر یک سوم دیه مرد مسلمان نیست تا قابل تجدیدنظرباشد درخصوص دیه قطعی اعلام خواهد شد اما در خصوص تعزیر مرتکب از جهت جنبه عمومی جرم قابل تجدیدنظرخواهی است

پیشنهاد میکنم در خصوص دیه هرچند قطعی اعلام میشود شما عجله نفرمائید بگذارید 13 فروردین 95 سپری وجدول دیه جدید توسط قوه قضائیه اعلام گردد تابراساس نرخ جدید دیه خویش را اخذ نمائید
موفق باشید

چ کار باید بکنم که بگذارم 13 فروردین بشه که نرخ جدید بیاد ؟ دست من هس یا دست قاضی ؟
اخرین پست بنده رو خوندید دیگه ؟ الان با توجه به اینکه همه مراحل رو طی کردم دادگاه کیفری 9 اسفند برای بنده اخرین مرحله میباشد ؟
پاسخ
برای شما بله اخرین جلسه رسیدگی میباشد دیه مقدر شما هم با حساب سرانگشتی به نظرمیرسد تا 10میلیون تومان باشد
صبرکنید حداکثر تا آخر فروردین رای دادگاه به شما ابلاغ خواهد شد اینجا بیمه گر و مرتکب است که باید عجله داشته باشد چنانچه رفتارتان در این مدت با مرتکبغیر عمد خوب بوده باشد میتوانید ایشان را مجاب کنید تا پس از اعلان نرخ دیه جدید به اتفاق جهت دریافت نزد بیمه گربروید
ما بیشتر،
پاسخ
تقریبا رفتار خوب بوده ولی متاسفانه ببخشید یاغی بودن ...
پس طبق فرمایش شما اینکه بریم برای دریافت دیه فقط به دست بنده ینی شاکی و طرف مقابلم که ازش شاکی شدم میباشد و دادگاه و بیمه دخالتی ندارند ؟
راشیدگی زیر چشم (حارصه) - کبودی تیغه بینی سمت راست - کبودی مخاط لب بالا - ساییدگی قسمت فوقانی میانی پیشانی (حارصه) - ساییدگی قسمت قدامی میانی ساق و قسمت تحتانی قدامی ران چپ (جمعا 2 حارصه ) این سری چیز ها که پزشکی قانونی به تایید رسانده مبلغی نزدیک به 10 تومن میشود ؟ و اینکه طبق صحبتهایی که شده کل مبلغ رو باید بیمه بدهد درسته؟(طرف مقابلم هم خیالش راحت بود میگفت من که نمیدم بیمه وظیفشه میده )
پاسخ
البته 10 میلیون تومان قطعی نیست شاید 8تا10میلیون تومان زیرا تعدادی از دیه ها ارش تعلق میگیرد مثل کبودی ها که مقدار معینی برای ان در نظر گرفته نشده وبه نظردادگاه میباشد اما 4فقره دیه حارصه هر دیه 1650000تومان قطعی است.
بله کل دیه را بیمه گر پرداخت خواهد نمود.
ما بیشتر،
پاسخ
ینی چار حارصه هر حارصه 1650000 میباشد قطعی ؟ اخه حارصه در سر و پا فک کنم فرق میکنه (6600 برا مجموعش؟) تاجایی ک میدونم دیه کبودی دماغ چیز کمی نیس واقعا خدا رحم کرد چیز خاصی نشد ... ممنون ببخشید اینقدر سوال پرسیدم
پاسخ
دوستان لطفا یکی راهنمایی کنه
امروز قرار دادگاهمون در دادگستری بود رفتیم تو دادگاه سوال های ساده ای رو پرسید از قبیل از طرف ک قبول داری مقصری و حرف کارشناسو قبول داری و از من که طلب دیه داری دیگه ...
خب حال نتیجه کی میاد ؟ بعد از نتیجه کی باید از بیمه مبلغ دیه رو دریافت کرد ؟
پاسخ
(۹ اسفند ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۲۴ : ۱۰)alirezakhaki نوشته است: دوستان لطفا یکی راهنمایی کنه
امروز قرار دادگاهمون در دادگستری بود رفتیم تو دادگاه سوال های ساده ای رو پرسید از قبیل از طرف ک قبول داری مقصری و حرف کارشناسو قبول داری و از من که طلب دیه داری دیگه ...
خب حال نتیجه کی میاد ؟ بعد از نتیجه کی باید از بیمه مبلغ دیه رو دریافت کرد ؟

کسی نیس راهنمایی کنه
پاسخ
با سلام خدمت دوست بزرگوار جناب حکمت و مخاطب محترم در پاسخ به سوال شما لطف کنید به تاپیکهای قبل که بنده و جناب حکمت ارائه نمودیم مراجعه بفرمایید قطعا با کمی دقت و توجه پاسخهای ارائه شده جواب خود را خواهید یافت این نظر شخصی بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
من سوال پرسیدم اگه میدونید پاسخ بدید خب این کار رو هم نمیتونید در حد چن جمله بکنید ؟ هر روز سر میزنم جواب نمیده کسی
پاسخ
با عرض سلام مخاطب محترم پاسخ شما قبلا داده شده کم به پاسخهای داده شده توجه بفرمایید در ضمن این انجمن واحد قضایی نبوده که شما ارباب رجوع آن باشید لذا به دلیل پاسخگویی قبل هیچ کس مجدد اقدام به تکرار نداشته لذا اگر حضرتعالی در خواندن دقت نمی فرمایید فکر میکنید باید این زحمت مطالعه و تحلیل را مجدداً مدیران و مسئولین انجمن متقبل شوند در ضمن اگر سوالی بی پاسخ مانده دو دلیل داشته یا سوال پاسخ قانونی نداشته و یا قبلاً به سوال پاسخ داده شده لذا تکرار مجدد توسط حضرتعالی وجه ی خوبی نداشته
پاسخ
باسلام حضور دوست ارجمندم جناب کامیاب ومخاطب محترم
مخاطب محترم با آنچه بیان فرمودید رای به نفع شماصادرگردیده است،درصورتی که رای پس از تایپ توسط قاضی امضاء شده باشد میتوانید بروید از شعبه رای خودرا بگیرید البته اکر ارسال نشده باشد
ما بیشتر،
پاسخ
(۱۶ اسفند ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۰۲ : ۲۱)حکمت نوشته است: باسلام حضور دوست ارجمندم جناب کامیاب ومخاطب محترم
مخاطب محترم با آنچه بیان فرمودید رای به نفع شماصادرگردیده است،درصورتی که رای پس از تایپ توسط قاضی امضاء شده باشد میتوانید بروید از شعبه رای خودرا بگیرید البته اکر ارسال نشده باشد

ممنون از پاسختون اس ام اس اومد رای شما صادر شده الان هنوز دستم نرسیده و ارسال نشد . حال سوالم اینه همین الان امکان وصول دیه بنده هست ؟ طبق فرمایشاتتون میتونم بزارم واسه 8 فروردین که نرخ جدید میاد درسته ؟
پاسخ
احتمالآ دیه کامل که 165میلیون تومان بوده در فروردین ماه به 195 مافزایش خواهد یافت
رای بعد از عید ابلاغ خواهد شد
ما بیشتر،
پاسخ
ینی قبل عید جوابش نمیاد اقای حکمت ؟ بعد از عید جواب رای بیاد میتونم اقدام به دریافت دیه بکنم ؟
ممنون از راهنمایی های بی دریغتون
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Thumbs Up دوستان گلم جهت نظر و راهنمایی با ارزش شما نیاز هست arazco 2 138 ۹ شهريور ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۱۴ : ۰۳
آخرین ارسال: arazco
  مورد عجیب در بازپرسی پرونده...انتقال پرونده به دادستانی تهران robert 3 5,499 ۴ شهريور ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۰۵ : ۰۸
  نظرتون در این مورد .. !؟ h_dev 2 4,674 ۴ شهريور ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۵۶ : ۰۷
  انچه در مورد داوری حقوقی باید بدانیم arazco 0 105 ۱ شهريور ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۳۱ : ۱۶
  مراحل رسیدگی به تصادف جرحی zohamasadi 2 3,945 ۱ آبان ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۱۱ : ۱۲
آخرین ارسال: zohamasadi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان