امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اتهام کلاه برداری
با سلام و احترام

خدا رو شکر که این انجمن رو پیدا کردم

اما سوال من اینه که ممنون میشم راهنمایی فرمایید

بنده نزدیک به 2 سال پیش در تهران اقدام به اخذ ویزا اروپا به صورت کاملا قانونی میکردم ، و از این رو با یه مشتری قرار گذاشتم که برای ایشان ویزای کانادا بگیرم و ایشان از من متن قرار دادی خواستند و من هم از روی نادانی و سن پایین 22 سالگی برگه ای را از اینترنت پیدا کرده و نام شرکت که اصلا وجود خارجی نداره و مهر ان را تهیه کردم و قرار داد را امضا و شروع به کار کردم
خب قرار شد ابتدا من برای ایشان ویزای اروپا بگیرم تا بتوانیم بهتر ویزای کانادا را دریافت کنیم و ایشان قبول کردند
و من از ایشان برای انجام کار مبلغی را درخواست کردم و پیشنهاد دادم در قبال ان 10 میلیون تومان چک بابت ضمانت به شما میدهم و برای هر ویزا بر روی عدد 12 میلیون توافق کردیم یعنی برای خودشان و همسرشان و ایشان مبلغ رو به صورت کم ، کم در حساب من واریز کردند ، و ویزای ایشان از سفارت دریافت شد و به صورت کاملا قانونی در این بین من فقط واسطه ای بودم بین ایشان و سفارت و ایشان چون اعتماد کردند چک را به من برگرداندند
خب و من از ایشان حدود مبلغ 25 میلیون تومان دریافت کردم و چک را به من برگرداندند و البته پشت ان هم 2 تا امضا کردند ، به عنوان اینکه قرار بود ان زمان من چک را به فردی دیگر واگذار کنم و چک را از ایشان به دلیل اینکه کار اولیه شان به پایان رسیده بود دریافت کردم و به صورت ابطالی تحویل بانک دادم ، البته لازم به ذکره که لاشه چک موجوده و من چند کپی از ان را دارم
و ایشان در زمانی که ویزای اروپا صادر شده بود و حتی بلیط اروپا رزرو کرده بودند و قرار بود تفریحی بروند و برگردند پدرشان فوت می کند و نمیتواند به ان مسافرت بروند
خب و ایشان پای ان قرارداد را به وسط کشیده که مبلغ ان قراردادی که من نوشته بودم 50 میلیون تومان بود برای ویزای کانادا که اصلا من مبلغی بابت ان قرارداد دریافت نکرده بودم
و در این حین روابط ایران و کانادا بهم ریخت و سفارت کانادا از ایران رفت و دیگر نمیتوانستم ویزای کانادا را اخذ کنم
و من از ایشان عذرخواهی کردم و گفتم دیگر نمیتوانم برای شما کاری کنم و ایشان ان مبلغی که برای ویزای اروپا که برایشان اخذ شده بود را از من درخواست کردند و من گفتم که کار شما انجام شده و قابل برگشت نیست و ایشان قبول نکردند و اقدام به شکایت کردند و البته با توجه به اینکه ایشان تنها 25 میلیون تومان به من داده اند ادعای واهی 50 میلیونی کرده اند و در دادگاه که هیچ احضاریه و اخطاریه صادر نشده بود ، حکم جلب غیابی من را گرفته اند و چون ایشان ادعای کلاه بردای 50 میلیونی مطابق ان قرار داد را کرده بودند ، دادگاه 50 میلیون رد مال و 2 سال زندان حکم کرده بود
و من با اعلام واخواهی و قرار وثیقه ازاد شدم
لطفا راهنمایی بفرمایید وضعیت پرونده ما به چه صورت است
ایا استفاده از ان برگه مشکلی ایجاد می کند ؟
ایا واقعا من کلاه برداری کردم ؟ ، ایا میتوان از اتهام کلاهبرداری مبرا شوم ؟
در حالی که من با ایشان در ارتباط بوده و حتی چکی که بابت ضمانت دست ایشان بود دارای امضا بوده ( قابل ذکره که ایشان مبلغ را در چندین نوبت واریز کردند به صورت 2 میلیون و 5 میلیون)

قابل ذکره که بحث ویزای اروپا که برای ایشان دریافت شده کاملا شفاهی بوده و هیچ قراردادی با هم نداشتیم و شفاهی کارها انجام شد

و بعد ایشان بابت ویزای کانادا از من قرارداد یا برگه ای خواستند که من از روی نادانی اینکار را انجام دادم

متاسفانه هیچ تصویری از قرارداد و رای غیابی دادگاه ندارم
پاسخ
سلام
دوست عزیز متاسفانه شما بدون سمت قانونی اقدام به واسطه گری نسبت به تهیه ویزا نموده اید حتی شاکی میتوانست عناوین مجرمانه دیگری را منتسب نمایدکه خوشبختانه چنین نموده ویگر هم نمیتواند چون مشمول مرور زمان شده است.
علی ایحال قطع یقین نمیتوان درخصوص پرونده اظهارنظر نمود زیرا نیاز به مطالعه پرونده دارد ؛احتمالآ درپرونده بتوان روزنه ای پیدا کرد خصوصآ اینکه فاقد سوابق کیفری هستید تا بئوان رای بدوی را نقض نمود پیشنهاد میکنم از یک وکیل درجهت مطالعه پرونده وارائه لایحه واخواهی ومتعاقب آن درصورت عدم اخذنتیجه تجدیدنظرخواهی اقدام و بهره مند شوید.
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
با سلام خدمت دوست بزرگوار جناب حکمت و تشکر از بیانات ایشان مخاطب محترم با توجه به شرح ماوقع توسط شما به نظر بنده عمل شما قانوناً شامل کلاهبرداری (با این وصف که ما در قانون جاری کشور چیزی به نام دلالی و یا کسب و تجارتی بعنوان واسطه گری شخصی جهت دریافت ویزا جهت انتقال یا مسافرت نداشته و فقط این امر توسط شرکتهای ایرانگردی جهانگردی و دفاتر هواپیمایی مجاز و دارای مجوز صورت میپذیرد و چون عمل شما خلاف قانون و رویه بوده و ا اخفال اشخاص همراه بوده صریح کلاهبرداری بوده همچنین شما با عقد قرارداد جعلی نتنها کلاهبرداری را به اثبات رسانده اید بلکه جعل اسناد مربوط به ثبت شرکتها مانند نام تجاری و همچنین مهر و امضاء نموده اید و شما همانگونه که بیان نموده بودید باید ویزای کانادا دریافت مینمودید نه اروپا زیرا ویزای اروپا زمینه و پایه ای جهت اخذ ویزای کانادا بوده و قطع روابط کاناداو دریافت ویزای اروپا هیچ تاثیری در ماهیت قرارداد شما نداشته و ندارد لذا قطعاً با وکلای مختلف مشاوره داشته و تحقیقات بسیار نموده اید بزرگوار شما بروید از شاکی خود رضایت بگیرید حتی اگر 50 میلیون تومان بدهید ببخشید با ننه من قریبمو داستان بافی من ویزای اروپا گرفتمو..... مشکل شما نتنها حل نمیشود بلکه بدتر هم میشود اگر پرونده در مرحله دادسرا بوده هرچه سریعتر دنبال رضایت باشید چون فکر کنم در واخواهی شما در صورت رسیدگی علاوه بر رد مال و زندان بیشتر به توجه به جعل اسناد نیز و تشدید مجازات هم درپی خواهد داشت این نظر و برداشت حقوقی و شخصی بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
با تشکر از نظرات دوستان

خود این فرد به این دلیل اینکه از راه قانونی و مراجعه به دفاتر آژانس هواپیمایی نتوانسته بود کاری برای خود انجام دهد با من کارها رو استارت زد

به دلیل اینکه ایشون تشریف برده بودند چند آژانس هواپیمایی و قیمت های 200 تا 500 میلیون به ایشان داده بودند ، منصرف شدند و تصمیم گرفتند کار را به من انجام دهند

در این بین که ایشان فقط و فقط به من 25 میلیون داده اند ، الان تقاضای 60 میلیون می کنند که خارج از عرف و نامردی به حساب میاد

البته چک که ایشان امضا کرده اند پشت ان نشان حسن ، صداقت من و کلاهبردار نبودم است
پاسخ
با عرض سلام خدمت مخاطب محترم بزرگوار نه بنده قاضی پرونده شما هستم و نه وکیل شما بنده فقط یک حقوقدان بوده و از دید کسی که به مادیات فکر میکند نیستم لذا کمی رک و بی پرده پاسخ میدهم و از فریبکاری نیز خوشم نمی آید شاید بیانات من برای شما خوشایند نباشد اما میتواند و یا امکان دارد قسمتی از واقعیات باشد که کسی به شما نگوید لذا با توجه به بیانات شما وبراساس نگارشتان برسی نموده و اقدام به ارائه و برداشت شخصی خود نموده ام لذا اگر همینگونه که اقدام به طرح سوال نموده اید و به فرض تایید ماهیت قرارداد شما و پاسخهایی که داده اید را مانند قرارداد شما ویزای کانادا بوده یعنی تعهد به نتیجه نه تعهد به کار بدون نتیجه و یا اینکه هیچگونه سندی و دلیلی که اثبات کنید که 25 میلیون دریافت نموده اید یعنی خودتان اقرار به دریافت وجه نموده اید حال انتظاردارید مشاور معجزه کند و از چنته خود راه کمک و یا فرار شما از مجازات را پیدا کند که این غیر ممکن بوده به نظر بنده جهت رهایی از مجازات اثبات عدم سوء نیت بوده ولاغیر فقط از این راه میتوانید از مجازات خلاصی یابید آنهم اگر قاضی اقناع وجدانی شود یعنی عنصر معنوی جرم را عقیم کنید این آخرین نظر و برداشت شخصی بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
با سلام و احترام

و تشکر از نظرات دوستان

من رضایت شاکی رو گرفتم و امروز در سایت رفتم دیدم نوشته پرونده مختومه شده است

این به چه معنی می باشد ؟ ایا پرونده کامل به پایان رسیده است ؟
پاسخ
سلام
بستگی به نظر قاضی تحقیق دارد هرچند جرم کلاهبرداری ازجرائمی است که با شکایت شاکی خصوصی یا گزارش تعقیب کیفری شروع وبا گذشت شاکی خصوصی روند تحقیقات ازجنبه عمومی جرم متوقف نخواهد شد اما با انچه که بیان نمودید به نظر میرسد پرونده مختومه شده باشد.
علی ایحال بستگی به نظرقاضی تحقیق و موافقت دادستان با قرار صادره داشته پیشنهاد میکنم بروید شعبه وکسب اطلاع نمائید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
با عرض سلام و تشکر از بیانات دوست گرامی جناب حکمت مخاطب محترم با توجه به اخذ ضایت شاکی و با توجه به مختومه شدن پروندخ قانوناً تعقیب کیفری و مجازات منتفی شده و پروندهاز نظر ماهیت باتراضی و توافق طرفین بر اساس اعلان رضایت شاکی خاتمه یافته و بسته شده این نظر شخصی بنده میباشد
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کلاه برداری در یک موضوع pedrammax 4 7,225 ۲ آبان ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۰۲ : ۱۵
آخرین ارسال: حکمت
  برداشتن یک اتهام در دادگاه تجدید نظر armin125 3 5,818 ۲۳ مهر ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۱۳ : ۰۸
  چند مورد عنوان اتهام علیه این همسایه مزاحم وجود دارد؟ om-zaf 11 16,137 ۱۳ ارديبهشت ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۰۰ : ۲۳
  عامل تام اتهام arm6628 4 6,959 ۲۶ مهر ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۲۷ : ۲۳
آخرین ارسال: کامیاب
Video شکایت از وزارت نیرو به اتهام انتقال غیر قانونی تمام آب زاینده رود Mehran 0 4,080 ۲۵ تير ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۰۳ : ۰۰
آخرین ارسال: Mehran

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان