امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشكل با خانواده عروس ، مهم و فوري
سلام به شما خوبان ، بنده مردي هستم كه 4 سال قبل با دختري نكاح كرديم ( اهل سنت هستيم هر دو ) بعد مهريه بنده 70 سكه تمام بهار آزادي هست كه خانواده عروس كه بلوچ بودند گفتند رسم ما اين هست كه وسايل يا همون جهيزيه عروس هم به گردن داماد هست ... ما هم همه رو خريديم و برديم گزاشتيم خونه عروس ... خيلي مدت گذشت و تازه امسال يعني مهر ماه ثبت شناسنامه اي كرديم و سند ازدواج هم گرفتيم ولي در اين 4 سال دختر هنوز باكره هست و يك شب هم در خانه بنده نبوده ... پدر و مادرم لطف كردند و حدود 100 ميليون خرج كردند و خانه هم براي ما آماده شد!
يك جرياناتي پيش اومد و ما گفتيم اين وضع زندگي نيست و ...
امروز رفتم وسايلي كه خريده بودم رو بيارم خونه خودم ( هيچ حرفي از طلاق و جدايي و ... ) هم نزده بودم. كه در رو روي بنده بستن و فحش دادن و گفتن وسايل مال خودمون هست!!!
بنده نيتم اين بود وسايل رو بيارم و مدتي بعد مراسم عروسي بگيريم .
ديدم اينها ارزش هيچ مراسمي ندارن ... به پدر و مادر بنده هم فحاشي كردن
گفتم اين چهار سال دست هم به اين خانم نخورده و هنوز باكره هست
از صدقه سر ما به خيلي جاها هم رسيد و يك موسسه حتي به نامش ثبت كردم!
گفتم اينجوري كه نميشه
قرار شد ريش سفيد بياريم ...
در مراسم ريش سفيدي بنده ميخوام بگم عروس كه زن قانوني بنده هست همين امروز بايد بياد خونه من ... و اگه بگن مشكلي نيست مراسم بگير و ببر
ميخوام بگم هيچ مراسمي در كار نيست ، اگه ميخواين خودتون واسه قوم و خويش هاي خودتون مراسم بگيريد ...
ولي اگر دختر در اون روز ريش سفيدي به خونه ما نياد سوالم اينه كه بايد چيكار كنم؟!
تكليف بنده چي هست؟!

و يه سري سوال ديگه اينكه وقتي اومد
ديگه نميخوام با پدر و خواهرهاش رابطه ( حتي ديد و بازديد ) داشته باشه
اين حق رو كه دارم ؟!
( فقط لطفا از لحاظ قانوني بنده رو در جريان بزاريد، چون حرف از اخلاقيات مني كه اين وسط تمام سرمايه و عمر و وقتم رفت رو يه مقدار ناراحت ميكنه ... ممنون )
پاسخ
سلام
دوست عزیز هر شهری رسم ورسوم وسنت خودش رابرای خواستگاری شیربهاء جهیزیه نکاح ومراسم های بعد از عقددارد که بهتراست با ریش سفیدها مشورت نموده واز سنت خود تبعیت نمائید اما نه اینکه نقض قانون کنیدزیرا سنت نباید ناقض قانون باشد به این نحو که جهیزیه ای خریده اید فاکتور آنرا هم بنام خانواده همسز تان بگیرید یا اینکه شیربهاء که بعضاء مرسوم است پرداخت کرده اید اما درسند نکاحیه نیآوردید تمامی موارد مذکوررا رعایت کنید اگرهم درسند نکاحیه از شروط ضمن العقد نیاورده اید طی سند عادی به امضاء دوگواه مرد رسیدی هرچند عادی اخذ نمائید

اینکه فرمودید
ديگه نميخوام با پدر و خواهرهاش رابطه ( حتي ديد و بازديد ) داشته باشه
اين حق رو كه دارم ؟!
اینجا شما نظریات خودتان را برقانون وعرف جامعه دارید تحمیل میکنیدقابل قبول نیست
حال چکار کنید
پیشنهاد ریش سفیدی دارم اما رویه قانونی دادخواست الزام به تمکین است که درتقابل آن زوجه نیز با استفاده از حق حبس دادخواست نفقه ایام گذشته ومهریه علیه شما تقدیم دادگاه خواهد نمود وبنابر نکته سنجی دوست ارجمندم جناب مدافع عدالت در ارسال دو هفته پیش تا مهریه را پرداخت نکنید نفقه بایدپرداخت نمائیدحق حبس وعدم تمکین زوجه هم دراین خصوص نافی نفقه نمیباشد
یاد سخنی از یکی از پزشکان شهرمان افتادم که به بنده در چنین موردی برای شخصی فرمودند
سعی کنید کارشان به دادگاه نیآفتد چون دادگاه روی طرفین را به هم باز میکنه
درحقیقت به نظر بنده مصداق آب از جوی رفته میماند
تا نظردوستانم چه باشد
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
سپاس از شما دوست مهربان ... ميگن دو چيز از ذهن آدم نميره
سخن سرد و لقمه چرب !
به بنده و خانواده بنده كه يك خانه و ماشين به ما هديه دادند فحاشي كردن !!!
بد و بيراه گفتن
بخاطر اذيت كردن دختر نيست
ولي بخاطر ادب شدن خانواده دختر يعني حق ندارم بگم ديگه نبايد به ديد و بازديد خواهرها و پدرت بري؟!

و اما عدم تمكين !
در اين چهار سال دختر باكره مونده
خيلي خيلي خرج واسش كرديم
و كم نزاشتيم
خودتون يه لحظه فكر كنيد
كسي كه بخاطر رفاه و آسايش دختر خونه و ماشين ميخره و هديه ميده
آيا كم گزاشته ؟!
و آيا اين قدرنشناسي نيست كه فحاشي كنن و بگن تا اينجا زياد با شما راه اومديم !!!!!

بنده ( تو ) نميگفتم به خانواده عروس ... ولي به مادر و پدر بنده فحش دادن ...

در ويكي پديا اين مورد رو هم ديدم :

((( روح‌الله خمینی در تحریرالوسیله در مورد تکالیف زن نسبت به شوهر می‌نویسد: «از جمله حقوق شوهر بر گردن زن این است که او را اطاعت کند و از فرمان او سرنتابد و بدون اذن او از خانه‌اش بیرون نرود هر چند بدیدن خویشاوندانش و حتی عیادت پدرش و یا مجلس ختم او باشد )))
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D8%B4%D9%88%D8%B2

خب اينجا كه به وضوح داره ميگه شوهر اگه بگه زن نره بيرون از خانه كار كنه
و يا زن به ديدن خانواده اش يا دوستانش نره
هيچ ايرادي نداره!
درسته يا بنده اشتباه ميكنم ؟!

آيا اينجا من درست برداشت كردم : اگر اين حق رو ( حق كار كردن و ديدن اقوام ) از دختر بگيرم اون ميتونه مهريه رو به اجرا بزاره؟! درسته؟
خب ... بازم مجبوره با من زندگي كنه منم مهريه رو بصورت قسطي ميدم ولي ديگه خبري از كار در بيرون از منزل نيست
درسته؟
شرمنده ... زياد وارد نيستم ديگه ... زنده باشيد

((( تنها زمانی که زن می‌تواند از تمکین مرد خودداری کند زمانیست که مرد از پرداخت مهریه خودداری کند. این حق که نوعی «حق حبس» معروف به «حق امتناع زوجه» است بنا به نظر مشهور تا قبل از زفاف یا اولین آمیزش جنسی است. البته شیخ مفید و شیخ طوسی معتقد بوده‌اند که پس از زفاف نیز زن این حق را دارد ولی نظر مشهور سقوط حق حبس بعد از یک بار تمکین است.)))

اينجا هم بي زحمت اين توضيح رو به من بدين كه اگه دختر از باكرگي در بياد
بازم ميتونه از طريق حق حبس درخواست مهريه بده؟!
پاسخ
عرض شود حضورتان نکته سنجی دوستم آقای مدافع عدالت که بنده نیز نسبت به آن اشراف نداشتم حضورتان ایفاد میگردد

جرم انگاری تر ک انفاق،حتی در مواقع استفاده ی زوجه از حق حبس!!!
با سلام خدمت اساتید گرامی و مخاطبان ارجمند
در خصوص مطلب ارسالی توسط استاد ارجمند،جناب خدایی فر عرضی داشتم که متاسفانه نتوانستم در همان پست ارسالی ارائه دهم لذا مجبورا در پستی علی حده ارسال نمودم که شاید برای عزیزان مفید واقع شود؛
رای وحدت رویه شماره633وماده642ق.م.ا به موجب تبصره ی ماده ۵۳ قانون حمایت از خانواده منسوخ گردیده اند و به تجویز تبصره ی مزبور ترک انفاق حتی در مواقع استفاده زن از حق حبس موجب پیگرد قانونی بوده و قابل مجازات می باشد!!!

و اما بعد
بنده فرمایش جنابعالی رانسبت به اینکه خانواده همسرتان به والدین شما توهین یا هرواژه مجرمانه دیگر بکاربردند تکذیب نمینمایم ،اما اگر از والدین خودتان نسبت به موضوع سئوال کنید که با آنها چه کنید؟آیا دردادسرا طرح شکایت نمایند یا موارد دیگر قطعآ پاسخ آنها قطعآ بابزرگ منشی مصالحه به جهت تداوم زندگی جنابعالی خواهد بود.

ولي بخاطر ادب شدن خانواده دختر يعني حق ندارم بگم ديگه نبايد به ديد و بازديد خواهرها و پدرت بري؟!

این حق رادارید که خودتان به دیدن خانواده همسرتان نروید اما مانع ملاقات فرزند(همسر تان)با والدین پاسخ خیر است
اينجا هم بي زحمت اين توضيح رو به من بدين كه اگه دختر از باكرگي در بياد
بازم ميتونه از طريق حق حبس درخواست مهريه بده؟!

از منظر قانون مدخوله وغیر مدخوله میگویند پاسخ:خیر

اینکه فرموده امام خمینی (ره)را مستند ادعای خویش قرارداده ایدشارع مقدس تمامی جوانب رادرنظرگرفته است اما درجامعه فعلی آیا رعایت میشود؟

حال خوددانید بنده هر آنچه از منظر قانون وعرف جامعه بود به عرض رسانیدم
تا نظردوستانم چه باشد؟
ما بیشتر،
پاسخ
این حق رادارید که خودتان به دیدن خانواده همسرتان نروید اما مانع ملاقات فرزند(همسر تان)با والدین پاسخ خیر است

_______

سپاس از شما عزيزان
بابت توضيحات
بله مسلما خانواده بنده اونها رو واگذار كردن به خدا
كه بعد از اين همه خوبي و ... جواب رو اينجوري دادند ...

اما در مورد ملاقات با پدر و خواهرها ... بنده تسليم حرف شما هستم
ولي خب در مورد فقه خودمون ( اهل تسنن - حنفي ) از حوزه علميه همين سوال رو امروز عصر پرسيدم و گفتند
فقط با اجازه شوهر حق بازديد از خانواده خودش رو داره ...
بنده اين نكته رو هم اضافه كنم كه خواهرهاي ايشون مشتاق به جدايي و طلاق هستن!
و بنده ترسم از اين هم هست كه باز هم خواهرشون رو بد راهي بدن و ...!

يك سوال ديگه هم رفتن خانم بنده به سر كار هست و يا ادامه تحصيل !
آيا اين اجازه رو هم ندارم كه ايشون رو از رفتن به سر كار و تحصيل منع كنم ؟!
پاسخ
درخصوص اشتغال پرونده ای نداشته ام که بتوانم اظهارنظرنمایم اما نظر بنده اشتغال به شغل چنانچه موانعی برزندگی ومنافات با شئونات خانوادگی نباشد ایرادندارد مگردرشرایط ضمن العقد منع اشتغال شده باشد.
پاسخ تحصیل را به عهده دوستانم واگذارمی نمایم

درخصوص طلاق بنده از طلاق در عرف جامعه اهل تسنن اطلاعی ندارم اما تا آنجا که شنیده ام منع نموده اند همان ریش سفیدی که دراهل تسنن احترام خاصی برای ان قائل هستید به نظرمیرسد گزینه بهتری تا طلاق باشد ،سعی کنیدطرفین با رفتن پیش یک مشاور از نظرات ایشان بهره مند شوید نه اینکه خواهر یا برادر یکدیگر یا اینکه مشاوران حقوقی که ما مشاوران بیشتر از منظرقانون به موضوع مینگریم هر چند بنده در چنین مواردی سعی بر اصلاح ذات البین دارم
با آرزوی موفقیت وپوزش از نصایح که خودنیاز به نصیحت دوستان دارم
ما بیشتر،
پاسخ
با سلام خدمت تمامی اساتید و کاربران گرامی
جای بسی تشکر است از دوست بسیار عزیزم جناب حکمت که همیشه لطفشان شامل حال ما بوده
بخاطر ضیق وقت و با اجازه ی اساتید محترم جواب سوالات بصورت کوتاه و خلاصه خدمتتان عرض می وشد:
1-جهیزیه ای که برای دختر خریده اید خدای نکرده در صورت طلاق فی مابین با ارائه ی فاکتور خرید یا گواهی گواهان در دادگاه قابل استرداد می باشد

2-اینکه بخواهید زوجه را از ملاقات خویشان خود منع کنید این حق را ندارید هر چند کسب اجازه ی زوجه از زوج برای خروج از خانه امری بسیار پسندیده و ممدوح شمرده شده ولی این نظر فقها مترادف با ممانعت از ملاقات زوجه با اقارب خود و زندانی کردن وی در منزل نیست!

3-زن به مجرد عقد مالک تمام مهریه می شود و می تواند تا مهریه را قبض نکرده از تمکین امتناع ورزد و این عدم تمکین هم مسقط حق نفقه ی نمی باشد و هر چند شما مهر را اقساطی کنید باز این حق(حق حبس)زوجه زایل نشده و کما فی السابق باقی است و رای وحدت رویه ی شماره ی 708/مورخ22/5/87 موید همین عرض بنده می باشد

4-طبق فرمایش دوست گرامی جناب حکمت اگر شغل زوجه منافاتی با شان خانوادگی شوهر داشته باشد بله می توان تقاضای صدور حکم منع اشتغال زوجه را از دادگاه خواست و در غیر اینصورت خیر
و در جایی سوال فرموده اید که آیا می شود زوجه را از تحصیل منع کرد؟در این مورد قانون ما مسکوت است و بنظر حقیر نمی توان و حتی هزینه های تحصیل هم جزو نفقه ی زوجه محسوب شده و بر عهده ی زوج می باشد و شوهر ملزم به پرداخت آن است!
چرا که م 1107قانون مدنی گفته "تمام نیازهای متعارف زندگی" این جمله هزینه های تحصیل را هم شامل می شود

و در هر حال بعنوان یک برادر کوچک تقاضا دارم فکر طلاق و جدایی را از سر بیرون کنید،باور بفرمایید بدترین مشکلات با گذشت ها حل می شود
کافیست کمی گذشت داشته باشیم و بقول سهراب:چشم ها را بشوییم و جور دیگر ببینیم!
دوست عزیز شرمنده اگر برخی از عرایضم بر علیه شما و حتی تمامی ذکور... ولی چه باید کرد؟
جز اینکه واقعیت را باید پذیرفت!
حتی من!
ارادتمند حضار عزیز
مرا با حقیقت بیازار ، ولی با دروغ آرامم مکن...!
پاسخ
سلام خدمت شما خوبان ...
خب جلسه ريش سفيدي امروز بود
ريش سفيد ما دايي بنده بود كه مولوي هست و عالم بزرگي در منطقه هست و از شهرستان به طرف ما اومد
اين موضوع رو به خانواده عروس اطلاع داديم كه امشب ريش سفيدي هست
بعد از چند ساعت عموي خانم زنگ زد كه براي ريش سفيدي بايد بيايد خونه پدر عروس !!!
در حالي كه ايشون اصلا از شرع چيزي نميدونه
چون ريش سفيدي در مكاني بي طرف برگزار ميشه
بعد قبول نكرديم و گفتن بياين خونه خود من ( يعني خونه عموي عروس )
باز هم ما قبول نكرديم

پيشنهاد ما مسجد يعني خونه خدا بود ، كه اونها قبول نكردند !!!
پشت تلفن هم عموي ايشون فقط داد و فرياد داشت كه طلاق رو ميگيرم
فلان و بهمان !!!

در حالي كه ريش سفيدي هم از ابتدا پيشنهاد اونها بود ... نه ما

بگذريم ... دايي بنده كه عالم بزرگي بود ديگه برگشت شهرستان و گفت هيچ اقدامي انجام نديد
تا خودشون به دست و پا بيفتن
از قرار معلوم خيلي مشتاق به طلاق هستن
و بنده طي اين چهار سال دختر رو به همه جا رسوندم!
همه چيز ميدادم بهشون ... يعني كم نزاشتم و قابل گفتن هم نيست!

يعني ميخوام اينو بگم كه اونا الان از خداشون هست كه طلاق بگيره دختر
باكره هم كه هست !

خب بنده كه به هيچ وجه طلاق نخواهم داد ...

در مورد كار بيرون از منزل + ادامه تحصيل هم شريعت ( اهل سنت ) ميگه مرد بايد اجازه بده
براي ديد و بازديد خواهر و پدر هم مرد ميتونه از ديدن خواهرهاش زن رو محروم كنه ولي پدر و مادر نه ...

الان سوالم اينجاست ...
از طريق قانون و دادگاه چطور ميتونم اين خانم رو كه همسر قانوني بنده هست رو به منزل بيارم!!!

همه ميگن طلاق بده و چيزي بالاتر از جونت و سلامتيت نيست
ولي نميدونين كه تو اين 4 سال چه كارهايي براي اين خانم انجام دادم ...
100 ميليون خرج كرديم خونه طبقه بالا زديم كه راحت باشه
حتي قبلش با پدرش هم صحبت كرديم كه خونه بسازيم يا بريم خونه بخريم يه منطقه ديگه
بعد گفتن طبقه بالا بزنين
الان صد در صد يكي از شروطي كه خانم داره به غير از كار در بيرون از منزل
مستقل شدن مكان زندگي هست !
بنده راحت بگم
1 قرون پول ندارم
وقتي به قاضي بگم 100 ميليون خونه طبقه بالا زديم كه اصلا راهي به طبقه پايين هم نداره
و يك قرون هم ندارم كه برم اجاره نشيني و ... جواب قاضي چي هست ؟!!!
پاسخ
سلام دوست عزیز
با استنباط از اظهارات حضرتعالی جوابهای زیر به ذهنم رسید که ارائه می شود
1-در خصوص منع از تحصیل و ملاقات زوجه با اقارب ملاک عمل قانون بوده و در برخی مناطق عرف حاکم است و فقه اهل سنت اینجا هیچ کاربردی نداشته و در دادگاه قابل استناد نیست،موارد استثنایی از جمله ارث،طلاق،وصیت و ازدواج مشمول فقه و قانون یاد شده توسط جناب حکمت می باشد نه هر مواردی که فقهای اهل سنت فرموده اند ، اگه اونطوری باشه باید کل قوانین ایران رو نادیده گرفت و طبق فقه مذاهب و ادیان حکم کرد

2-شما این حق رو دارید که زوجه را طلاق ندید و در عوض نمی توانید بزور حتی با حکم دادگاه زوجه را به خانه آورید
ضمانت اجرای عدم تمکین فقط اسقاط نفقه هست و متاسفانه این مورد هم در موضوع شما منتفی می باشد و اگر به استناد عدم تمکین از پرداخت نفقه امتناع ورزید تعقیب کیفری و مجازات خواهید شد(تبصره م 53 قانون خانواده)چون علی الظاهر زوجه حق حبس خودش رو اعمال کرده و به استناد اون تمکین نمی کند
در این صورت داستان شما مصداق داستانی خواهد بود که طرف هم پیاز را خورده هم شلاق را و در نهایت سکه را پرداخته!!!
یعنی ضمن محکومیت به حبس باید نفقه ی ماه های گذشته رو هم بپردازید!

"دوست عزیز مشاور زوجه هر کسی که هست بنظر می رسد فردی بسیار متبحر و مجربی ست"

این نظر بنده بود شاید اساتید ارجمندم نظری که راه گشاتر و موثرتر باشد خدمتتان ارائه فرمایند
مرا با حقیقت بیازار ، ولی با دروغ آرامم مکن...!
پاسخ
شما این حق رو دارید که زوجه را طلاق ندید و در عوض نمی توانید بزور حتی با حکم دادگاه زوجه را به خانه آورید

________

ممنونم از شما
ولي واقعا تاسف بايد خورد براي اين قانون !!!
قانوني كه حتي با حكم دادگاه هم نميتونه كسي همسر قانوني خودش رو به خانه بياره !
واقعا پس ميشه گفت يكي از عوامل اسيدپاشي ها همين قوانين هستن ديگه ...
چه ميشه گفت واقعا !
پاسخ
با اذن از دوستان محترم مخاطب محترم بنده مشکلات شما را مطالعه و بیانات بجای دوستان بزرگوار را هم مطالعه نموده بزرگوار هر کس از دریچه ای محدود که نظاره میکند نسبت به قوانین و شرع لذا نظرات در قانون و همچنین شارعان قانون و تفاسیر شرعی مختلف بوده هرچند متاسفانه در تعداد قابل توجهی مشکلات در تفاسیر و یاسکوت در قانون وجود دارد اما در مورد شما میتوانم بگویم در هیچ جای دنیا زندگی بازور نبوده و نیست و نخواهد شد شما باید از روز اول با عقل و چشمان باز رفتار میکردید تا به چه کنم گرفتار نمی شدید خواهشمندم کمی نسبت به این جمله کوتاه بنده فکر کنید چون به نظر بنده کلید حل مشکل شما فکر کردن و سپس مشورت و در آخر عمل کردن بوده این نظر شخصی بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
متاسفانه مشكل اينجاست كه روز اول عين فرشته ها هستن
وقتي يك مهدكودك براي ايشون تاسيس كردم
يه موسسه تاسيس كردم
بيست ميليون كمك نقدي
ده ميليون فقط يه دوربين و لپ تاپ خريدم
هر ترم دانشگاه آزاد پولش رو دادم
و آخر باكره هم مونده
بايدم با حكم دادگاه هم راضي نشه بياد خونه بنده !
متاسفانه چهار سال از عمرم گذشته و مالم هم حالا به جهنم !
چطور ميتونم ساده بگذرم ؟!
قانون واقعا جالبه تو اين مواقع !
باز صد رحمت به همون شرع خود ما اهل سنت ! كه حق رو داره به مرد ميده
و صد البته چون ميدونستن امروز ريش سفيدي رو هم كنسل كردن !

پس چرا خانم ها روز امروز در اين مملكت داد و فرياد ميكنن كه حقوق ما داره پايمال ميشه
تو همين مورد كه بنده فقط متحمل ضرر و زيان شدم !
آخرم هم كه قانون هم هيچ كاري براي بنده نميكنه
و طلاق هم ندم بايد نفقه بدم !
خونه ام هم نياد زن با حكم دادگاه هم نمياد
اين ديگه چه قوانيني هست !
خدايا ...

در ضمن امروز يكي از دوستان بنده گفت اصلا طلاق نده
ولي برو يه زن ديگه بگير
هر چند ميدونم اين مورد از چاله در اومده و رفتن تو چاه هست
ولي خب ... انگار تنها كاري كه واسم باقي مونده همينه ...

البته خواهشا نگيد اجازه زن اول لازمه كه ديگه خندم ميگيره !!!
زن اول يه روز هم در خونه شوهر نيومده
تمكين هم نكرده
تو اين چهار سال يه بار لباسي نشسته و غذايي نپخته
فقط پول گرفته و ... خونه باباش بوده
بعد الان اجازه اش هم لازمه ديگه حتما با اين قوانين جالب ما !
پاسخ
مخاطب محترم زنی که تمکین نمیکند و از حق حبس استفاده میکند به نظر بنده مشمول نفقه نبوده و نیست و همچنین از باب استرداد هدایا هم همانگونه که دوستان فرمودند داد خواست داده و اگر مهریه را کامل پرداخت نموده اید دادخواست استرداد نیمی از مهریه تا زمان تمکین را بدهید و موارد بسیار دیگر تا ایشان را با حربه های مالی فلج کرده تا مجبور به تمکین شود مثلاً موسسه را اگر ثبت شده تقاضای انحلال بدهید و.... کمی فکر و دقت لازم بوده چون قائدتاً کسی اگر چیزی را بنا کرده باشد خودش هم میتواند آنرا ویران کند در ضمن مخاطب محترم شما دارید پاسخ اشتباهات کارهای نسنجیده و بدون تفکر خود را میدهید و نتیجه اعمال غلط خود را به پای عدم پاسخ به محبت خود و بی قانونی میگذارید لذا در صورتی که بگونه ای هزینه نموده اید که قابل استرداد نمیباشد اقدام علیه خود نموده اید و شما باید خودتان را زیر سوال ببرید نه قانون و کشور را لذا خودکرده را تدبیر نیست و همچنین همسر بنده نیز از زادگاه و محل سکونت شما و هم کیش شماست اما ایشان واقعاً خوب مومن نجیب و خانه دار قانع و بساز بوده و این حاصل طریقه رفتار و برخورد بوده شما ابتدا فکر کنید در زندگی و رفتار خود چه اشتباه پایه ای نموده اتید و خودتان را با تفسیر حق به جانب گول نزنید چه بسا محبت زیاد لطف زیاد عدم رفتار بجا خودش ظلم در حق خودتان باشد و موارد بسیار دیگر هیچکس حق ندارد حاصل عدم انجام رفتار و اعمال خود را به قانون و غیر انتقال دهد چون در قانون همه اعمال تقریر شده است در کجای قانون آمد زنی که هنوز به صورت عملی وارد نشده شما خودسر بروید موسسه ثبت کنید مهدکودک تاسیس کنید و...... و عمل خود را اخلاقی و قانونی تفسیر کنید و قانون را مسئول بدانید شما اگر مهریه را کامل داده اید اشتباه کرده اید شما باید در اینگونه موارد مهریه را به حساب خاص نزد دفتر خوانه بریزید و سر دفتر با راهکارهای خاص مطابق قانون نصف مهریه را پرداخت و پرداخت نیم بعدی را مشروط به تمکین و در همان حساب خاص نگهداری میکند در ضمن هنوز در کشور ما باب نشده دختری را که عقد میکنند جهت آزمایش به پزشکی قانونی ارشاد کنند و موارد بسیار دیگر که حق زوج بوده را انجام نمیدهند پس دوس گرامی بخواهم بیان کنم اکثریت اموری که شما بیان فرمودید از با ب میل شخصی خود و از جهت ابراز عشق و محبت از نظر شخص شما بوده آیا از نظر طرف مقابل چنین بوده؟ اگر طرف مقابلتان چنین نظری داشت عمل موافق نظر شما می داشت نه اینکه مدتی به ظاهر بله سپس خیر لذا این بیانات عملاً و فی نفس توجیه اشتباه خودتان میباشد فقط کمی فکر کنید من نه میخواهم از طرف شما دفاع کنم و نه از قانون میخواهم هم حضرتعالی و هم کسانی که احتمالاً این موضوع را مطالعه میکنند را بسیار اندک در حد بضاعت علمی و تجربی خود نسبت به واقعیات ارشاد کنم چه بسا شاید در عمل بنده نیز کمی در زندگی اشتباه داشته باشم اما از واقعیات هیچگاه فرار نمیکنم و یا اعمال خود را توجیه نمیکنم با عرض پوزش از کلیه دوستان و اینکه نصیحت نموده ام چون فکر میکنم مخاطب محترم حضرتعالی نمیخواهید باور کنید همان یک جمله کوتاهی را که در ارسال قبل خدمت شما بیان نموده بودم .از بیانات ساده و عامیانه خود نیز پوزش میطلبم
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
باسپاس از فرمایشات پسندیده دوست ارجمندم جناب کامیاب
درتکمیل فرمایش واذن ازایشان
دوست عزیز زندگی به رودخانه خروشانی ماند که تا وقتی درتلاطم است نمیتوان از ان استفاده کرد امادر سکون استفاده های بهینه میتوان نمود وزندگی شما نیز درحال حاضر به رودخانه خروشان ماند پس صبر پیشه کنید وبا ارائه دادخواست های ذیل همسرتان را وادار به تمکین کنید
1-دادخواست الزام به تمکین علیه زوجه
2-دادخواست استرداد جهیزیه علیه زوجه وپدرش
(ادله خویش را اگر فاکتوردارید پیوست فاکتور آنچه فاکتورندارید گواهی گواهان قراردهید)
3-مطالبه وجه
بابت موارد ذیل
(وقتي يك مهدكودك براي ايشون تاسيس كردم
يه موسسه تاسيس كردم
بيست ميليون كمك نقدي
ده ميليون فقط يه دوربين و لپ تاپ خريدم
هر ترم دانشگاه آزاد پولش رو دادم)

ملاحظه فرمودید که قانون ما ایراد ندارد انچه ایراددارد جهل به قانون است که قانون ما انرا نمی پذیرد شما براحتی اینهمه پول برای همسرتان خرج کرده اید در پاسخ محبت بی محبتی دیده اید

این دادخواست ها را تقدیم دادگاه کنید قطعآ طلب کار هم خواهید شد منتهای مراتب سنجیده وقدم به قدم
ما بیشتر،
پاسخ
سپاس از شما خوبان ... فقط يك سوال
وقتي وجهي بصورت نقدي به ايشون پرداخت شده
مثلا يك سكه بهار آزادي براي اجاره مهدكودك ماه گذشته دادم به خانم
اين مبالغ و ... كه هيچ سند و فاكتوري ندارن رو هم ميشه برگشت زد و خسارتش رو گرفت ؟!
از وسايلي كه خريدم كه فاكتور دارم ...
با تشكر
پاسخ
با سلام خدمت دوستان و مخاطب محترم شما بقول خودتان مبالغ کلانی داده اید حال لنگ یک سکه یا دوسکه یک میلیون تومانی هستید در ضمن مورد سکه ای که بیان نمودید به نظر بنده قابل استرداد نمی باشد این نظر بنده بوده
پاسخ
دوستان خواهشا نظر سطحي نديد
من لنگ پول و مال نيستم
ولي كسي كه منو 4 سال اذيت كرد ميخوام همون كار رو بكنم
اينجور آدمي هم نيستم كه كسي تو دهنم زد
سرمو بندازم پايين بگم دستت درد نكنه
روز امروز اينجور آدمها ديگه ناياب هستن نه كمياب

نه ميزارم راحت و آسوده پول ها رو بخورن و به ريش بنده بخندن!

نهايتش اين هست كه مهريه رو هم به صورت كامل پرداخت ميكنم ولي طلاق نميدن و تا آخر عمر پيش خواهرها و پدرش بمونه
و بنده هم هفته بعد از دادگاه ازدواج ميكنم تا ببينه كي ضرر ميكنه!

در ضمن نيازي به اجازه هم نيست كه كسي بخواد بگه اجازه اون لازمه
چون طوري كه بهم گفتن دادگاه سه بار حكم تمكين ميده
اگه طرف به خونه شوهر نيومد
مرد ميتونه زن دوم بگيره

تو سند ازدواج هم اون قسمتي كه مربوط به اجازه زن اول هست رو امضا نكرده ... يعني نديده كه امضا كنه! وگرنه ده بار امضا ميكردن ايشون!
پاسخ
مخاطب گرامی کسی به حضرتعالی نظر سطحی نداده شما از نظر قانونی قادر به مطالبه وجوهی و یا اموالی هستید که مدرک و سند داشته باشید و یا خود مدیون اقرار نماید دوست گرامی پاسخ بنده را از باب مزاح برداشت نکنید از باب تجربه برسی کنید و همچنین اگر کسی در پی آزار دیگری در فکر و یا در تلاش تلافی باشد اول خودش آزار می بیند لذا به فکر آزار و اذیت نباشید به فکر چاره ای باشید تا زندگی شما پایه گذاری و ادامه یابد و هدف بنده از اینگونه ارشاد و اینگونه نگرش این بوده که شاید همسر شما طی مراحل مختلف اقدامات شما به خود آمده و به فکر زندگی و در فکر عذزخواهی و ادامه زندگی بیفتد تا آنجا که بنده اطلاع دارم و خودم عقیده دارم ارائه راهکار توسط بنده و دوستان جهت آسایش و یا ادامه زندگی بوده و ارائه نظرات مفید و سودمند جهت بهبود روابط اشخاص یا خانواده ها لذا همانگونه که بیان نمودم کمی به بیانات بنده با دقت اندیشه کنید و پیش داوری نکنید و همچنین تفسیر نگارش بنده و یا دوستان را از خود نویسنده بخواهید چون تفسیر شما مثلاً در پاسخ قبلی کاملا متفاوت از تفسیر بنده در نگارش بوده همین روش تفسر خود میتواند چه در محیط کار و چه در زندگی مشترک پایه و اساس مشکلات باشد لذا سعی کنید نظر نگارنده و یا گوینده را از خود صاحب کلام جویا شوید هر چند دوست گرامی بعضی از اینگونه از مسائل ریشه در مسائل اجتماعی و فرهنگی و خانوادگی و محیط محل سکونت داشته امیدوارم دوست گرامی از بیانات بنده سوء تعبیر نفرمایید چون کلیه کاربران از نظر بنده بزرگوار و عزیز بوده حتی کاربرانی وجود داشته که بنده و دوستان را آزار و اذیت و دشنام نموده اما خود بنده ایشان را دوست داشته و به جهت ارشاد بر آمده ممنون از صبر و شکیبایی شما کاربر عزیز و کلیه دوستان که در پاسخ مخاطبان نهایت محبت و عشق را دریغ نمیکنند
پاسخ
عذر ميخوام ...
واقعا شرايط سختي رو دارم ميگذرونم
قبل از اينكه سايت رو هم باز كنم
متاسفانه با ماشين زدم به ديوار ، قبلش كارت بنزين رو جا گزاشتم تو پمپ بنزين ...

من كه مرد هستم اينقدر احساساتم جريحه دار شده ولي اون خانم
كه چهار سال در ناز و نعمت بود و همه چيز واسش فراهم بود به اين سادگي
اختيار زندگيش رو ميسپره دست خواهر و عموش؟!
خواهري كه شوهرش اعتياد داره و خونه اجاره اي دارن و فقط اين كارهاي از روي حسادت هست!

خانم بنده ليسانس داره ، اجتماعي بوده ، مدير مهدكودك بوده
يعني چطور ميشه تو اين موقعيت حساس عقلش رو بده دست اونها ؟!!!

مگر طلاق سخته؟! به راحتي ميتونم طلاق بدم
ولي يك ماه ديگه اون خواهر و اون عمو ميان اصلا حال و احوالش رو هم بپرسن ؟!
واقعا واسه من عجيبه و بسيار دردناك ...

از شما هم عذر ميخوام ...
پاسخ
مخاطب گرامی به نظر بنده توکل به خدا و صبر و همچنین کمی مدارا میتواند زندگی خوبی برای شما بوجود آورد هیچ کس با غرور و خود بزرگ بینی نتوانسته زندگی خوبی داشته باشد مهم ارزش قائل بودن بین زوج و زوجه نسبت به یکدیگر بوده در ضمن مشکلات و گرفتاری و حوادث جزء لاینفک زندگی اجتماعی بوده مهم مدیریت صحیح مشکلات بوده که از خود مشکلات مهمتر است این نظر شخصی بنده بوده و شما را به خدا می سپارم امیدوارم روزی برسد که مشکلات شما حل شده و خبر زندگی خوش را به بنده و دیگر دوستان بدهید
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تعهد همسر به ترك نكردن خانواده محمد رضایی 0 2,727 ۲۹ آذر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۰۵ : ۱۶
آخرین ارسال: محمد رضایی
  نفقه ، فحاشي ، مشكل با قاضي ya30n 9 9,625 ۱۰ خرداد ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۱۱ : ۲۱
آخرین ارسال: dadnam
  آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت خانواده حکمت 1 4,175 ۲ اسفند ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۳۲ : ۰۲
آخرین ارسال: مـــدافـــع عـــدالـــت
  قانون حمایت از خانواده مصوب ۱۹/۱۲/۱۳۹۱ مـــدافـــع عـــدالـــت 0 3,617 ۲۸ خرداد ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۳۶ : ۰۹
آخرین ارسال: مـــدافـــع عـــدالـــت
  مشاوره از دوستان جهت طلاق(فوري) omid1359 8 11,360 ۳۰ دي ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۲۰ : ۲۰
آخرین ارسال: کامیاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان