امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سؤال برای شکایت از حفر چاه غیر مجاز و سازه‌ی غیر مجاز
درود
مالک ساختمان دیوار به دیوار بنده اقدام به ساخت سازه‌ی غیر مجاز (دو طبقه!!) وسط حیاط کرده و یک چاهِ فاضلاب کنار دیوار مشترک با منزل من کنده، چاه علاوه بر غیر مجاز بودن، استاندارد هم نیست!
این چاه داره به زیرزمین و قسمتی از راه‌پله‌ی من آب میده، با صحبت کردن با مالک و مستأجر به نتیجه نرسیدم و مالک اعلام کرد که : برو و هر کاری که دوست داری بکن !!!

بنده از طریق شورای حل اختلاف اقدام کردم، بعد از انجام کارشناسی و هزینه‌های مربوطه، ایشون حاضر به تحویل گرفتن احضاریه نشدن و برای اینکه آدرس دیگری از مالک در دسترس من نبود مجبور به نشر آگهی شدم و در پایان ایشون به پرداخت مبلغی به عنوان خسارت محکوم شدن.

بعد از ارائه‌ی کد ملی ایشون به شورای حل اختلاف و دریافت نامه از شورا برای اداره‌ی ثبت اسناد متوجه شدم که سند ملک بصورت 3 دانگ، 3 دانگ به نام دو نفر هست که یکی از اون‌ها فوت شده و نفر بعدی هم 3 دانگ خودش رو واگذار کرده و این مالک که تا حالا من باهاش سر و کار داشتم و مستأجر ایشون کلاً نام اشتباه رو به من گفتن!

حالا من موندم و یک پرونده‌ی بی نتیجه !

سؤال بنده این هست که »

- چطور می‌تونم از طریق دادگاه اقدام کنم و مالک رو مجبور کنم چاه رو جمع آوری کنه ؟
- در درجه‌ی دوم، آیا می‌تونم پرونده‌ای که در حل اختلاف دارم رو دوباره به جریان بندازم و اسم اصلی مالک رو بدم ؟

ممنون میشم از راهنماییتون
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
سؤال برای شکایت از حفر چاه غیر مجاز و سازه‌ی غیر مجاز - توسط jamil.A - ۲۱ آبان ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۴۱ : ۱۵

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  قرار تامین خواسته برای شارژ ساختمان sh4hrooz 4 5,928 ۴ خرداد ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۴۹ : ۱۶
آخرین ارسال: masoudfn
  نمونه شکایت حفر چاه Kazemi 0 1,326 ۱۷ مهر ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۲۳ : ۱۲
آخرین ارسال: Kazemi
  شکایت تصادف hatampour68 0 1,402 ۱۷ شهريور ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۰۲ : ۰۵
آخرین ارسال: hatampour68
  فوری فوری شکایت حقوقی از ۲۸ فرد متوفی وچند نفر سهامدار ومالک حمید حمیدپور 0 1,411 ۲۷ دي ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۲۸ : ۰۲
آخرین ارسال: حمید حمیدپور
  راه حل حقوقی برای سرک کشیدن همسایه maziyar12 2 3,513 ۲۹ بهمن ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۴۹ : ۲۳
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان