امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حق ادامه تحصیل
(۴ آذر ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۴۲ : ۱۹)zzzzzz نوشته است: سلام
خسته نباشین
من 4 ماه پیش عقد دائم کردم ولی هنوز به منزل همسرم نرفتم و در منزل پدری ساکن هستم.
ایشون موقع عقد شفاها رضایت خودشون رو برای ادامه تحصیل من اعلام کردن اما در عقدنامه شرطی مبنی بر حق ادامه تحصیل ثبت نکردیم
2 ماه بعد از عقد علیرغم توافق اولیه, ایشون مخالفت خودشون رو برای تحصیل من اعلام کردن و من بدون رضایت همسرم در دانشگاه (دوره کارشناسی ارشد ) ثبت نام کردم و الان مشغول ادامه تحصیل هستم و یک ماهه از ایشون بی خبرم

نقل‌قول: می خواستم ببینم ایشون می تونن از ادامه تحصیل من به صورت قانونی جلوگیری کنن؟
ایشان نمیتوانند بدون دلیل قانع کننده از تحصیل شما جلوگیری نمایند . ولی ظاهراً برای خانمهای متاهل رضایت همسر را برای ثبت نام میخواهند .

نقل‌قول: آیا ممکنه دادگاه حکم اخراج من از دانشگاه رو صادر می کنه؟

متاسفانه به دلیل وجود نقص در قوانین خانواده ما و وجود برخی از قوانین قرون وسطایی !! امکان داره . اگر همسر شما دادخواست بده و بتونه دادگاه رو قانع کنه این امکان هست .

نقل‌قول: با توجه به وجود اختلافات زیاد فرهنگی و رفتارهای بدی که ایشون در این مدت داشتن من قصد زندگی با ایشون رو ندارم
به نظرتون صبر کنم ایشون تقاضای طلاق بدن یا بهتره خودم دادخواست مهریه بدم و از حق حبس استفاده کنم؟
ممنون از سایت مفیدتون

اگر شما قصد زندگی ندارید بهتر است دادخواستی ارائه کنید تا وجود اختلاف و امکان جداییتان برای دادگاه محرز شود . در این صورت بعید به نظر می رسد در خصوص ادامه تحصیلتان دادگاه ممانعت به عمل آورد . دادخواست مطالبه مهریه ارائه دهید بهتر است .

از شکست نترسید، از این بترسید که سال آینده همین جایی باشید که امروز هستید
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
حق ادامه تحصیل - توسط zzzzzz - ۴ آذر ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۴۲ : ۱۹

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ابهام رای دیوان عدالت اداری در مورد تحصیل مجدد salirezae 0 5,274 ۱۷ مرداد ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۱۹ : ۱۹
آخرین ارسال: salirezae
  پیگیری یک پرونده حقوقی که رسیدگی به آن بعداز4سال ادامه دارد حاجی محمد خدری 2 4,633 ۱ مرداد ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۳۰ : ۰۰
آخرین ارسال: کامیاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان