امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عدم حضور فروشنده
سلام
اینجانب آپارتمانی را از یک بساز بفروش ( که خود نیز مشاور املاک است ) خریداری کردم با کد رهگیری و بجهت دیرکرد در پرداخت بخشی از مبلغ به فروشنده ( که مقصر واقعی آنهم خود فروشنده بود ) توافقی نوشتیم و ۹۰% مبلغ کل را پرداخت کردیم همچنین توافق کردیم که مبلغ ۴۰ میلیون تومان خسارات در هنگام تنظیم سند در دفتر اسناد در تاریخ ۳/۱۵ به فروشنده پرداخت شود همچنین اگر هر کدام از طرفین در تاریخ مزبور جهت انتقال سند حاضر نشدند شخص خاطی روزی ۵۰۰ هزار تومان به طرف مقابل بدهد در ضمن همان روز توافق فروشنده ( که مشاور املاک نیز است) آپارتمان را که قبلا به کسی اجاره داده بود ان اجاره نامه را بنام ما به عنوان موجر تنظیم کرد و آپارتمان را به ما تحویل داد , روز ۳/۱۵ تعطیلی بوده ما به عنوان خریدار روز بعد کاری به دفترخانه رفتیم و فروشنده حاضر نبوده و گواهی عدم حضور گرفتیم الان دو ماه گذشته خبری از فروشنده نیست. ما به آپارتمان مراجه کردیم با سایر مالکین صحبت کردیم ( فروشنده اینجا را که خانه قدیمی بوده بصورت مشارکت ساخته) معلوم شد سایر مالکین نیز ناراضی هستن و فروشنده هنوز بخشی از کارهای شهرداری را انجام نداده و پایان کار نگرفته و با مالکین دیگر هم اختلاف دارد) , لطفآ در صورت امکان به سوالات ذیل را پاسخ دهید
-آیا اینکه روز ۳/۱۵ روز تنظیم سند تعطیل بوده خللی در عدم حضور ایجاد میکند
- اینجانب قصد دارم وکیل گرفته و پیگیری نمایم, آیا قبل از پیگیری از طریق وکیل میشود اظهار نامه تنظیم کرد جهت اطلاع به فروشنده ,آیا برای تنظیم اظهارنامه وکیل نیاز است یا شخصا میتوانم اقدام کنم توضیح اینکه من در تهران نیستم این آپارتمان را هم دوستم که وکالت خرید از من دارد خریده ( دوستم وکیل رسمی نیست) آیا او میتواند اظهارنامه تنظیم کند
- آیا الان آپارتمان رسما تحویل اینجانب میباشد و اگر شکایت کنیم برای تنظیم سند بنام ما سند تنظیم میشود
- آیا پس ا ز طرح دعوی اگر هزینههای شهرداری بود ما بایستی پرداخت کنیم و آیا امکان گرفتن خسارات روزی ۵۰۰ هزار تومان طبق توافق نامه است
از کمک جناب عالی بسدیار متشکرم
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
عدم حضور فروشنده - توسط malijan - ۱ شهريور ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۲۵ : ۱۳

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  عدم حضور خريدار در دفتر خانه mr794613 1 4,644 ۲۲ آذر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۷ : ۲۰
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان