امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حق‌الزحمه بازرس شرکت سهامی خاص
با سلام و احترام نسبت به کارشناسان محترم

پیرو انتخاب مجمع عمومی یک شرکت سهامی خاص، سمت بازرس اصلی را قبول نمودم (مطابق قانون تجارت به مدت یکسال) در عمل به علت عدم انتخاب بازرس جدید پس از مدت یکسال مدت ماموریت من ۲۰ ماه تا تشکیل مجمع عمومی بعدی طول کشید. براساس قانون تجارت تعیین حق‌الزحمه بازرسین (اصلی و علی البدل) با مجمع عمومی می‌باشد. حال اگر مجمع عمومی در ارتباط با تعیین حق‌الزحمه کوتاهی و سکوت نمود و هیچگونه تعیین مبلغی صورت نگرفته باشد نه در گذشته و نه در حال.

در این ارتباط یک موافقتنامه کتبی با مدیر عامل شرکت (رئیس هیأت مدیره و رئیس مجمع) تنظیم گردیده و در آن مبلغی بعنوان حق الزحمه ماهیانه دیده شده است، آیا این موافقتنامه یک مدرک قابل قبول هست یا اینکه الزاماً بایستی در مجمع عمومی تعیین حق‌الزحمه صورت پذیرد؟ تعیین حق‌الزحمه بازرسین هیچگاه در دستور کار مجمع نبوده که تعیین مبلغ نماید یا به هیأت مدیره تفویض اختیار گردد.
درحال حاضر پس از پیگیری‌های من مبنی بر تأدیه مبلغ توافقنامه از سوی مدیر عامل، ایشان توافقنامه را غیرقابل قبول دانسته و تنها نظر مجمع را ملاک قرار می‌دهد (سهامداران و اعضای هیأت مدیره اعضای خانواده مدیر عامل) از شواهد امر مشخص است که مجمع هم قطعاً در این خصوص اقدامی نخواهد نمود.
خواهشمند است لطف فرموده در ارتباط با نحوه دریافت حق‌الزحمه موصوف، راهنمایی بفرمایید
قبلاً از راهنمایی شما کمال تشکر را دارم.
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
حق‌الزحمه بازرس شرکت سهامی خاص - توسط پویا - ۱۸ خرداد ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۵۰ : ۱۶
RE: حق‌الزحمه بازرس شرکت سهامی خاص - توسط site2017 - ۱۱ بهمن ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۴۷ : ۰۳

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آیا میتوان عضو دو شرکت بود؟ farshad271 2 6,972 ۷ بهمن ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۰۳ : ۰۳
آخرین ارسال: site2017
  شرکت نرم افزاری و پایان خدمت mohsen-rashidi 1 4,007 ۲ بهمن ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۰۵ : ۰۱
آخرین ارسال: site2017
  نقل انتقال بدون هماهنگی با یکی از سهامداران در شرکت سهامی خاص mohamad_sakak 3 6,591 ۲۳ تير ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۱۷ : ۱۷
آخرین ارسال: حکمت
  افزایش سرمایه در شرکت سهامی خاص مددی 1 4,938 ۱۴ ارديبهشت ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۱۶ : ۱۵
آخرین ارسال: کامیاب
  مجمع د ر شرکت سهامی خاص vakilnet 1 4,719 ۳ بهمن ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۴۴ : ۱۴
آخرین ارسال: کامیاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان