امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ازدواج دوم
با عرض سلام و تشکر از دوست گرامی جناب حکمت بابت پاسخ ارائه شده توسط ایشان بنده نظرات حقوقی خود را به سوالات مخاطب محترم ارائه مینمایم

1. آيا اگه زن دوم بگيرم مشكلي ميتونن واسم ايجاد كنن در آينده ؟!
اگر زوجه شروط ضمن عقد را در زمان عقد امضاء نکرده باشد بله حتی بدون حکم دادگاه هم میتوانید ازدواج مجدد نمایید و جرم انگاری ازدواج مجدد در قانون فقط زمانی قابل اجراء بوده که زوجه شروط ضمن عقد را قبول نموده باشد و ذیل آنرا هم امضاء نموده باشد و عدم امضاء شروط دلیل بر موافقت بر ازدواج مجدد شما بوده به شرط آنکه شخص شما هم شروط را امضاء نکرده باشید یعنی هم زوج و هم زوجه شروط را از سند نکاحیه به جهت عدم امضاء خارج نموده باشند و اگر هم شما ازدواج دوم نموده و آنها اقدامی کنند با همین استدلال بنده قانوناً هیچ کاری نمیتوانند بکنند

2. همونطور كه گفته بودم حدود 45 ميليون وسيله ( جهيزيه ) و سكه و طلا و ... ما خريده بوديم و امانت دست خانواده زوجه بود ... الان اونا رو هم نميدن ، ميگن طلاق بده تا بديم!
شما بگویید به دلیل اختلافات بوجود آمده اگر خواستید حکم انتخاب کنیم و شما اموال بنده آنها را نزد حکم به صورت امانت قرار دهید و رسید آنرا به من بدهید که بنده پس از طلاق با ارائه صورتجلسه اموال را از حکم تحویل بگیرم در این حالت به احتمال قوی مشکل شما حل خواهد شد

منم فاكتور از وسيله ها دارم و خود فروشنده ها هم گفتن اگه خواستي ميايم شهادت ميديم كه از ما خريد كردي ... اين مورد رو بايد از طريق دادگاه اقدام كنم؟ آيا تمام وسيله هايي كه فاكتور ازشون دارم برگشت ميخوره يا نه ؟!
قبلاً بنده نظر شخصی خود را توضیح داده ام

3. زوجه دوشيزه هست و مهريه هم 70 سكه تمام بهار آزادي عندالمطالبه بوده ، خب الان من از دو نفر سوال كردم كه دو جواب متفاوت بهم دادن و گيج شدم كاملا ! چیزی که قانون مشخص نموده و شرع مقدس نصف مهریه بوده و ملاک عمل قانون بوده و هرکس که خلاف قانون جاری حرف بزند چیزی جز یاوه نگفته چون ملاک قانون جاری میباشد و قانون نیز در مورد طلاق دوشیزه نصف مهریه را پرداخت نمودن را اعلان نموده اما جهت رفع حق حبس کل مهریه که شما در صورت پرداخت کل مهریه هم زوجه میتواند تمکین نکند و اجباری وجود نداشته و ندارد و این از موارد نقص قانون جاری بوده و در اینگونه موارد و پرداخت کل مهریه توسط زوج جهت رفع حق حبس به زوجه،در صورت عدم رفع حبس و رجوع زوجه زوج باید در صورت طلاق دادخواست استرداد نیمی از مهریه را بدهد
من به هيچ وجه دختر رو طلاق نميدم ، حتي اگه مهريه رو ببخشه و خسارت اين 4 سال عقد رو هم بهم بدن طلاق نميدم ...
شما هم در صورت استرداد و بخشش مهریه توسط زوجه زیاد سخت نگیرید برید دنبال زندگی خودتان چون این دنیا ارزش اینهمه اضطراب و استرس و دعوا و مشکلات روحی و روانی را ندارد و به نظر بنده ازدواج مجدد شما از نظر روحی و روانی و اجتماعی چنان ضربه ای به زوجه خواهد زد که تا عمر دارد فراموش نکند
ولي سوالي كه پرسيدم اين بود كه دختر ميتونه درخواست مهريه كنه و نصف مهريه رو بگيره و اصلا به خونه شوهر هم نياد ؟! ( يعني هم خدا هم خرما ) چنين چيزي ميشه؟
بله این قانوناً ممکن بوده و هست و میتواند تمکین نکند و شما هم هیچ کاری نمیتوانید بکنید
نظرات ارائه شده برداشت و نظر شخصی بنده بر اساس قوانین و عرف و رویه جاری محاکم بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
ازدواج دوم - توسط ya30n - ۱۶ فروردين ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۳۶ : ۱۴

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  امکان ازدواج مجدد مرد در زمان عده طلاق رجعی rezarajeei 1 4,842 ۲ ارديبهشت ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۴۶ : ۱۶
آخرین ارسال: حکمت
  ازدواج دوم ، دادگاه اهل سنت ya30n 4 12,829 ۱۹ اسفند ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۲۶ : ۱۷
آخرین ارسال: azade1992
  ازدواج تحمیلی و بد رفتاری و عدم رضایت بر طلاق mehsaleh 1 3,834 ۳۰ فروردين ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۱۶ : ۱۱
آخرین ارسال: mehsaleh
  فریب در ازدواج(تدلیس) solarei 4 6,687 ۶ آذر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۰۹ : ۲۱
  راهی برای طلاق از همسر اول و ازدواج مجدد amirniazi89 7 9,792 ۱۴ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۲ : ۱۳

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان