امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راز یک مرگ
با سلام و عرض ادب خدمت استاد عزیزم . . .

بنده نیز همیشه این نکته را سر کلاس و حین تدریس ب دانش آموزانم گوشزد میکنم ک همیشه جواب در خود سوال نهفته است . . . . پس برای یافتن جواب باید ابتدا خوب گوش فرا داد . . . . در این مورد نیز حدس زدم پاسخ در خود متن میباشد لذا آنچه ک ب نظرم میرسد بدین شرح عنوان میکنم . . .

در وهله اول آنچه مسلم است این است ک متهم اقرار و اعتراف بر قتل ننموده و گواهان نیز صرفا بر تهدید و توهین از جانب طلبکار شهادت داده اند نه انجام قتل . . .
و چ بسا ک سالم و صالح بودن طلبکار در نزد گواهان و قاضی محرز شده باشد . . . . و این موضوع قاضی را ب تامل بیشتری وا داشته . . . .

* سوال اساسی ک ذهنم را مشغول نموده این است ک زن و فرزند مقتول در زمان وقوع حادثه در خانه بوده اند یا خیر ؟

* به دار آویخته شدن با ارتفاع بیش از 5 متر از زمین ، این سوال را ب ذهن متبادر میکند ک چه چیز یا چه نوع درختی با این ارتفاع وجود داشته . . . ؟

البته بنده ترجیح میدهم از دید یک کارآگاه ب موضوع نگاه کنم . . . .

النهایه اینکه شاید :

1- خانواده مقتول ، شهادت بر خودکشی جوان ب علت ازدیاد بدهی ها و غیره . . . داده باشند . . .

2- نبود آثار ضرب و شتم یا درگیری قاضی را مجاب نموده باشد ک مقتول ب اجبار و اکراه ب دار آویخته نشده . . . .

3- ارتفاع بشکه و میز چوبی نیز حداکثر ب 2 متر میرسد ک این موضوع گویای این مطلب است از این دو شی جهت ب دار آویختن استفاده نشده است . . . !!!

4- سرانجام میتوان اینگونه نتیجه گیری نمود ک ب دار آویخته شدن جوان مذکور از 2 حالت خارج نیست :

** یا خود شخص خودش را ب آن ارتفاع رسانده وحلق آویز نموده . . . .

** یا متهم با همکاری چند نفر دیگر جوان را حلق آویز نموده اند ( ک با توجه ب شواهد و قرائن این مورد منتفی است )

البته این صرفا تجزیه وتحلیل ناقص بنده بود و گر نه پاسخ صواب در نزد شماست . . . .

ایمیل را نیز بصورت پیام خصوصی خدمتتان ارسال خواهم داشت . . . .
تنها یک قانون ثابت است ، هیچ قانونی ثابت نیست !!!
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
راز یک مرگ - توسط کیومرث بتیانه - ۲۹ اسفند ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۵۴ : ۱۲

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان