امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مسئلت دعای سلامتی وتشکر
عالی بودومتنوع
اینجانب نیز چون میدانم پدری بافرزندان دارای تحصیلات عالیه هستی درتقابل داستانی ارائه مینمایم

مردجوانی ازدانشکده فارغ التحصیل شد،ماه هابود که ماشین زیبائی ،پشت شیشه های یک نمایشگاه توجهش رابه خود جلب کرده بودوازته دل آرزو میکرد که روزی صاحب آن ماشین شود،مردجوان،ازپدرش خواسته بود که برای هدیه فارغ التحصیلی، آن ماشین رابرایش بخرد،اومی دانست که پدرتوانائی خریدآنرادارد
بالاخره روز فارغ التحصیلی فرارسیدوپدرش اورا به اطاق مطالعه خصوصی فراخواند
وبه اوگفت:من ازداشتن پسرخوبی مثل تو بی نهایت مغروروشادهستم وتورا بیش ازهرکس دیگری دردنیادوست دارم،سپس یک جعبه به دست اوداد،پسر،کنجکاوولی ناامید،جعبه راگشودودرآن یک انجیل زیبا،که روی آن نام اوطلاکوب شده بود،یافت،باعصبانیت فریادی برسرپدرکشید وگفت،باتمام مال ودارائی که داری،یک انجیل به من میدهی؟انجیل راروی میزگذاشت وباقهراطاق راترک کرد

سالها گذشت ومردجوان درکاروتجارت موفق شد،خانه زیبائی داشت وخانواده ای فوق العاده،یک روزبه این فکرافتاد که پدرش ،حتمآخیلی پیرشده وبایدسری به اوبزند،ازروزفارغ التحصیلی اوراندیده بود،اما قبل ازاینکه اقدامی بکند تلگرافی به اورسیدکه خبرفوت پدردرآن بودوحاکی ازان بودکه پدر،تمام اموال خودرابه اوبخشیده است بنابراین لازم بود فورآخودرابه خانه برساند وبه اموررسیدگی نماید،هنگامی که به خانه رسیددردلش احساس غم وپشیمانی کرد،اوراق وکاغذهای مهم پدرراگشت وآنهارابررسی نمودودرآنجا همان انجیل قدیمی را یافت،درحالیکه اشک می ریخت،انجیل رابازکردوصفحات ان راورق زد،وکلیدیک ماشین راپشت آن پیداکرد،درکنارآن،یک برچسب بانام همان نمایشگاه که ماشین موردنظراوراداشت ،وجودداشت،روی برچسب تاریخ روز فارغ التحصیلی اش بودوروی آن نوشته شده بود:تمام مبلغ پرداخت شده است،
بارها درزندگی دعای خیر فرشتگان وجواب مناجات هایمان راازدست داده ایم فقط برای اینکه به آن صورتی که انتظارداریم رخ نداده اند؟
خداوند همه پدرانی راکه دراین دنیا نستند بیامرزد.
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
مسئلت دعای سلامتی وتشکر - توسط کیومرث بتیانه - ۱۹ اسفند ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۰۷ : ۲۰

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان