امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چک ضمانت
مخاطب محترم پاسخ سوالات شما از نظر بنده به شرح ذیل بوده
1 - چگونه میتوانم اثبات کنم که چک بابت ضمانت بوده است ؟
اگر چک در وجه شرکت صادر شده باشد با حسابرسی از اسناد مالی شرکت با توجه به رسید مالی که نزد شما بوده

2- وقتی قراردادی با من نبسته اند که شرایط کار و تعهدات من در آن مشخص باشد چگونه میشود این چک را بدلیل عدم حسن انجام کار یا ضمانت به بانک برد ؟
چک مذکور را با توجه به توضیح شما میتوان بعنوان مطالبه وجه اقدام شود اما طلب باید با توجه به شرایط شما اثبات شود

3- چک حدود یکسال پیش ( باتوجه به رسید دستی و تاریخ واحد مالی ) صادر شده است که تا کنون به من عودت نشده است ، چگونه میتوانم این چک را پس بگیرم؟
دادخواست استرداد چک به طرفیت شرکت و شخص مدیر عامل و هر شخصی که چک را از شما گرفته مانند مدیر مالی شرکت که چک نزد وی بوده باید به دادگاه بدهید و 3% مبلغ چک نیز باید هزینه دادرسی بدهید

4- و اینکه آیا این چک کیفری هست یا نه و اگر کیفری هست من به چه مدارکی برای اثبات بی گناهی ام نیازمندم؟
چک مذکور حقوقی بوده با توجه به رسید و کپی چک و مدارکی که نزد شما بوده حقوقی بودن چک اثبات میشود یا در صورت اقدام اعلان به جعل تاریخ
اما اگر چک مذکور در وجه حامل باشد دیگر کاری نمیتوانید بکنید شما قبل از دادن چک باید چنین مشاوره ای میگرفتید نه پس از دادن چک موارد بیان شده نظر و برداشت حقوقی بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
چک ضمانت - توسط pouyam - ۲۴ بهمن ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۰ : ۲۰

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان