امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیرو تقاضای ارشاد قبلی ممنونم که در پاسخ مقتضی تسریع بفرمائید
باسلام خدمت بزرگوار اقای حکمت
احتراما : گویا نتوانستم درست سوال را مطرح کنم که متاسفانه برداشت جنابعالی کمی تفاوت دارد که در صورت امکان اصلاح بفرمائید
در دادگاه بدوی که شعبه 11 حقوقی بود ابتدا رد دعوی بخواسته (مطالبه حدنصاب ومعوض دودانگ از ششدانگ پلاک 149 فرعی )اینجانب صادر ولی با توضیحات بعدی که عرض کردم قاضی محترم از تصمیم اشتباه خود عدول نمود وحسب قانون پرونده به مرحله تجدیدنظر ارسال که رسیدگی واتخاذ حکم فرمایند
درمرحله تجدیدنظر پس از استعلام از اداره راه وشهرسازی واعلام میزان زمین حدنصاب واگذاری به طرف دیگر (مالک ) خوانده اعلام شد که تجدیدنظر هیات کارشناسی بمنظور تعین ومحاسبه سهم اینجانب انتخاب وهیات کارشناسی نظردادند وبلاخدشه ومصون از اعتراض ماندوقاطع دعوی است
تجدیدنظر به استناد نظرهیات ونامه اداره راه حکم صادر ومقرر داشت که میزان 354 متر مسکونی و26 متر تجاری سهم من است که محکومین تحویل نمایند ودرصورت تعذر قیمت روز محاسبه وتحویلم گردد (دادنامه 820- 88 ارسالی ) - حکم برای اجرا به شعبه دهم ارسال ومراحل اجرا انجام گرفت که منتها در حکم اشاره نشده که سهم مالک چقدر تحویل نماید وسهم اداره راه چقدر تحویل دهد - برهمین اساس مالک تقاضای اعاده دادرسی داد وبدون ذکر نام اداره راه بعنوان خونده در ستون اصحاب دعوا نوشته نشد - سپس تجدیدنظر در اصلاح دادنامه قبلی چنین حکم داد که اداره راه وشهرسازی 157 متر مسکونی ومالک 197 متر مسکونی و26 متر تجاری (دادنامه 1097 -90)
حکم جدید (دادنامه( 1097 -90) اعاده دادرسی به محکومین ابلاغ شد پس از قطعیت وانقضاء مهلت اعتراض وبعد از یکسال درسال 91 بعلت عدم تحویل زمین وعدم اجرای حکم توسط محکومین ؛ اجرای احکام طی نامه رسمی بهاء مقرر (سهم 157 متر ) را ار حساب اداره راه برداشت وبه حساب دادگستری تودیع وسپس تحویل شده است ودرمورد دیگر محکوم(مالک ) 197 متر مسکونی و26 متر تجاری هم نیز بهاء دریافت شد -
حالا بعداز دو سال اداره شهرسازی میگوید من در جلسه دوم حضورنداشتم و ازمفاد حکم دوم ( 1097 -90) بی خبر بودم ودادخواست اعتراض ثالث تقدیم داشته ودادگاه تجدیدنظر بدون اینکه پرونده اجرائی را ملاحظه نماید حکم جدیدی 593-93 صادر نموده مبنی بر اینکه سهم 157 متر مسکونی اداره معترض ملغی وفقط اینجانب بمیزان 197 متر مسکونی ذیحق میباشم چنانچه مستحضرید!
اولا اداره راه وشهرسازی ازبدو دعوی نخستین خوانده دعوی بوده ودرحکم اول 820 -88 محکوم علیهم ودرحکم دوم 1097 - 90 اعاده دادرسی نیز احدی ازمحکومین است ولی نامش درستوان اصحاب دعوی ذکرنشده (درداخواست که مالک تقدیم نموده بود ) سوال ؟ آیا اداره راه وشهرسازی شخص ثالث محسوب میگردد ؟؟ نظرباینکه مفاد حکم اخر 593-93 با مفاد دو حکم قبلی 820-88 و1097-90 از نظر میزان سهم دودانگ اینجانب مغایر ومتضاد است زیرا سهم دودانگ به حدود یک دانگ تقلیل وکاهش یافته است
این سوال وشرح حکایت است ولاغیر ممنونم ضمن اصلاح ودرصورت اقتضاء پاسخ مقتضی مبذول فرمائید خدانگهدارتان باشد
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تقاضای قلع و قمع فرامرز 4 4,787 ۲۱ بهمن ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۳۹ : ۲۰
آخرین ارسال: seoma
  تقاضای راهنمائی کیومرث بتیانه 0 2,736 ۱۷ اسفند ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۳۵ : ۱۵
آخرین ارسال: کیومرث بتیانه
  تقاضای ارشاد کیومرث بتیانه 6 10,321 ۷ اسفند ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۳۱ : ۰۹
آخرین ارسال: حکمت
  درخواست پاسخ به سوال کیومرث بتیانه 0 2,849 ۳۰ بهمن ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۵۲ : ۱۲
آخرین ارسال: کیومرث بتیانه
  آلودگی محیط کار(لطفا فوری پاسخ دهید) hedayati.mahsa 1 4,182 ۲۸ تير ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۰ : ۲۱
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان