امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل و ابهام در خرید ملک
با عرض سلام و خسته نباشید.
اینجانب در ابتدای سال 93 یک واحد مسکونی نو ساز که در مراحل نصب کنتورهای برق و گاز و آب بود را از طریق قرارداد مبایعه نامه خریداری نمودم.متراژ ساختمان حدودا 55 اعلام گردید .اما پس از گذشت چند ماه اعلام گردید 60 متر می باشد.
در قسمت توضیحات قرارداد هم نوشته شده مابقی مبلغ با احتساب متراژ به فروشنده در روز محضر پرداخت می شود.

موضوع دیگر اینکه وقتی از اداره تفکیکی برای متراژ ساختمان آمدند به علت نبودن مستاجر با دادن رشوه به مامور متراژ طبقه بالایی درنظر گرفته شده است(مکالمه صوتی فروشنده در خصوص رشوه موجود می باشد)در حالی که طبق نقشه شهرداری متراژ طبقه اول از طبقه دوم به دلیل اختلاف متراژ راهرو 2 متر کمتر می باشد.

و موضوع دیگر در مورد سود دوران مشارکت وام بافت فرسوده است که در قرارداد نه آمده است نه قبلا صحبتی شد.اما الان فروشنده می گوید باید من خریدار پرداخت کنم.(البته چند روز بعد از قرار داد مشاوره املاک در حضور فروشنده گفت ماهی 40 هزار تومان است که فروشنده هم تایید کرد اما ماهی 500 هزارتومان می باشد)

سوال یک- متراژ هر چند متر باشد باید پرداخت کنم؟
سوال دو - سود دوران مشارکت که در قرارداد هم نیامده است را باید بدهم؟
سوال سه - در مورد متراژ می توانم درخواست اعتراض درهم؟ اگر بله به کجا؟
سوال چهار - با توجه به شرایط می توانم معامله را فسخ و درخواست خسارت نمایم؟چگونه؟

با تشکر از شما
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
مشکل و ابهام در خرید ملک - توسط hamid6686 - ۳۰ آذر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۵۲ : ۱۸

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشکل کاربری مغازه Alir3za 1 1,493 ۲۲ آبان ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۰۷ : ۱۲
آخرین ارسال: Alir3za
  خرید زمین قولنامه ای alzmg 2 8,039 ۲۹ فروردين ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۲۶ : ۱۲
آخرین ارسال: کامیاب
Big Grin درخواست مشاوره برای خرید ملک پیروز 4 7,582 ۲۳ فروردين ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۲۰ : ۲۳
آخرین ارسال: پیروز
Sad مشکل پنجره خونه hitcher 5 8,132 ۲۰ بهمن ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۸ : ۱۶
  خرید زمین به صورت شریکی behnam277 3 7,950 ۳۰ آبان ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۲ : ۰۰

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان