امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک تصادف یک دنیا دردسر
(۴ مهر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۳۵ : ۱۳)حکمت نوشته است: سلام
برادرعزیز چرا اینقدرنگران هستید
تصادفی منجربه مجروحیت شده با آنچه که پزشکی قانونی اعلام نظرفرموده دیه متعلقه حتی به یک سوم دیه بالنتیجه افزایش یک سوم درماه حرام هم نخواهد شد
سعی کنیدبعداز صدورقرار بیمه نامه خودرا جهت به وجه الکفاله قراردهید اینکه میفرمائید پول نقد بسپارید میتوانید حساب بلند مدتی افتتاح نموده وآنرا جهتقرارصادره معرفی نمایید دادسرا با دستوربه بانک آنرا توقیف بالنتیجه سود هم به ان تعلق خواهدگرفت
قطعآ برای شما قرارکفالت صادرخواهدشدکه با معرفی یک کارمند با حکم کارگزینی تا روز دادگاه آزادخواهید بود

دیگرنگران نباشید بیشتر احتیاط کنید حتی در بلوار ،شاید دوستانم نسبت به پاسخ مختصر اینجانب نظرات تکمیل تری ارائه نماید
موفق باشید
من در حال حاضر آزاد هستم .
15 مرداد تصادف کردم و فقط ماشینم 3 روز توقیف بود . به من گفتن بعد از سپری شدن سه ماه استراحت پزشکی و احضاریه دادگاه و بعد از حکم دادگاه تا اجرای حکم که همان پرداخت دیه میباشد برای من قرار بازداشت صادر خواهد شد که برای اینکه بازداشت نشوم نیاز به وثیقه هست .
حال بیشترین نگرانی من این وثیقه هست . بنده کارمند رسمی بوده و دارای فیش حقوقی هستم همچنین همسرم هم دبیر رسمی بوده و ایشان هم دارای فیش حقوقی هستند .

(۴ مهر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۰۱ : ۱۷)dadkhah نوشته است: با سلام خدمت جناب حکمت و مخاطب محترم: طبق ماده 504 قانون مجازات اسلامی هر گاه راننده ای که با داشتن مهارت و سرعت مجاز و مطمئن و رعایت سایر مقررات در حال حرکت است،در حالی که قادر به کنترل وسیله نباشد و به کسی که حضورش در آن محل مجاز نیست،برخورد کند،ضمان منتفی و در غیر این صورت راننده ضامن است . تبصره1:در موارد فوق هر گاه عدم رعایت برخی از مقررات رانندگی تاثیری در حادثه نداشته باشد به گونه ای که تقصیر مرتکب علت جنایت حاصله نباشد،راننده ضامن نیست...

در واقع باید بین عنصر مادی جرایم غیر عمد با نتیجه رابطه سببیت وجود داشته باشه،یعنی رفتار توام با بی احتیاطی و خطایی باعث تحقق جنایت شده باشد پس اگر در زمانی که فردی با نقض نظامات رانندگی مثلا بدون داشتن گواهینامه ،اما با مهارت لازم رانندگی کند و دیگری ناخود اگاه خود را جلوی ماشین او پرت کند و بمیرد ،راننده ضامن مرگ نیست،زیرا نداشتن گواهینامه سبب مرگ حادثه دیده نبوده است به نحوی که اگر راننده گواهینامه هم میداشت باز حادثه رخ میداد پس با لحاظ ماده 504 (که حتی چنین جنایتی خطای محض نیست) و با لحاظ رای وحدت رویه 6/7/1362 شماره 13 که اگر کسیکه ارتکاب قتل(در مورد مخاطب،جرح) به او نسبت داده شده است هیچ گونه تخلفی نکرده باشد وقوع قتل یا جرح هم صرفا به لحاظ تخلف مقتول یا مجروح باشد،راننده مسئولیتی ندارد

پس مخاطب محترم نگران نباشید،چون اصلا شما مرتکب جرمی نشدهاید که بخواهید دیه بپردازید

متاسفانه گزارش افسر رانندگی عدم توجه بنده به جلو میباشد
بدلیل اینکه بنده همراه زن و بچه در شهر غریب بودم امکان اینکه زمان زیادی در آن شهر باشم نبود لذا چون اعتراض به نظر افسر رانندگی مستلزم صرف وقت بود بناچار روی نظر افسر رانندگی اعتراض نکردم .
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
یک تصادف یک دنیا دردسر - توسط matin85 - ۴ مهر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۱۲ : ۱۲

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اطلاع رسانی در مورد تصادف منجر به جرح مرصاد 2 4,288 ۲۸ بهمن ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۱۹ : ۲۱
آخرین ارسال: حکمت
  تصادف دو پراید amir1739 10 16,977 ۲۷ تير ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۳۲ : ۰۰
آخرین ارسال: کامیاب
  تصادف غيرعمدي omid52 4 6,995 ۲۶ اسفند ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۲۳ : ۲۱
آخرین ارسال: کامیاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان