امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک تصادف یک دنیا سئوال
مخاطب محترم نظر بنده به شرح ذیل بوده
1- من در مراجعه به دادگاه پس از صدور احضاریه چه میزان باید وثیقه همراه داشته باشم ؟
در مورد شما باتوجه به کامل بودن مدارک بیمه ای به احتمال زیاد قرار کفالت به میزان دوبرابر حدودی دیه صادر میشود و احتمال زیاد کارمند رسمی و یا کاسب با جواز کسب معتبر کفالت شما را خواهد نمود و صدور وثیقه ملکی بسیار کم بوده چون بیمه شما تا میزان دیه را تامین میکند و فقط درصدی از دیه که به عهده مقصر بوده اگر حدود پنج میلیون شود کفیل اگر مازاد باشد وثیقه ملکی لازم بوده و در مورد شما احتمال دریافت وثیقه ملکی کم بوده

2-در صورتیکه وثیقه من سند ملکی باشد اگر وام 20 میلیونی مسکن داشته باشد میتوانم بعنوان وثیقه استفاده کنم ؟
ملک بدهکار را به ندرت قضات مازادش را مورد وثیقه قرار دهند بستگی به نظر قاضی داشته

3-رضایت طرف مقابل جدای از اجرای حکم دادگاه است ؟ یعنی من باید غیر از اجرای حکم دادگاه برای جلب رضایت مصدوم کاری انجام دهم یا همان اجرای حکم دادگاه کفایت میکند ؟
در صورت رضایت شاکی در مورد شما تعقیب موقوف شده و رسیدگی نخواهد شد و در مورد شما با توجه به داشتن بیمه و تکمیل مدارک موردی برای جلب رضایت شاکی وجود ندارد مگر در تصادفات عمدی که بیمه هم خسارت نخواهد داد و بار اثبات عمدی بودن تصادف با شاکی بوده و اصولاً هم عمد در اکثریت موارد غیر قابل اثبات بوده
4- بابت زمانیکه مصدوم در حال استراحت پزشکی بوده آیا باید من وجهی جدای از دیه پرداخت کنم ؟ مصدوم کشاورز است .
خیر هیچگونه هرینه ای نباید داد چون قانون جاری بیمه کلیه این هزینه ها در دیه محاسبه نموده و کشاورز یا پزشک یا هر شغلی دلیل بر ادعای بی کاری ضرر زیان و غیره نیست لذا مواظب کلاشی شاکی باشید
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
یک تصادف یک دنیا سئوال - توسط matin85 - ۴ مهر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۰ : ۱۱

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  شکایت تصادف hatampour68 0 1,402 ۱۷ شهريور ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۰۲ : ۰۵
آخرین ارسال: hatampour68
  تصادف با عابر مصطفی 2 2,158 ۲۷ مهر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۲۲ : ۰۰
آخرین ارسال: vakil
  تصادف با عابر پیاده mazegar 5 3,733 ۱۱ شهريور ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۳۹ : ۰۰
آخرین ارسال: mazegar