امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خانه مشاع در اختیار یکی از ورثه
با تشکر
مسئله شهرداری کمی مفصل است، اعلام نظر موجود از شهرداری موجود بود که اینجا می آورم

اداره محترم ثبت....
بازگشت به نامه شماره.... مورخ13/11/90 در خصوص ملک با پلاک ثبتی... واقع در ... اشعار میدارد طبق قانون اصلاحی ماده 101 قانون شهرداری ضمن ارائه کروکی تفکیکی و مشخص نمودن 43/75 درصد سهم شهرداری (25% تامین اراضی مورد نیاز احداث شوارع و 25% باقیمانده جهت ارزش افزوده ایجاد شده) جهت بررسی به این اداره ارسال فرمایید.

نظر به درخواست نیمی از ملک برای موافقت با افراز، وراث دیگر هیچ پیگیری در این خصوص نکرده و خدمتتان عرض کردم پاسخ استعلام دادگاه از ثبت این است که ملک افراز نشده و جای بسیار سوال و تعجب است که در رای به افراز شدن استناد شده است! به هر حال از تاریخ 15/10/90 هیچ تغییر فیزیکی یا اسنادی مربوط به ملک رخ نداده و باز هم جای تعجب است که قاضی مسیر نیمه کاره مانده ی افراز را افراز دانسته است!

دادگاه بدوی به مواد 198 257 258 519 قانون ایین دادرسی مدنی و ماده 320 از قانون مدنی و تجدید نظر به مواد 351 و 358 ایین دادرسی مدنی استناد کرده اند

به نظر من کمترین استناد به افراز خلاف بین شرع و قانون بوده و شنیده بودم در این موارد میتوان به رای تجدید نظر اعتراض نمود؟

((چون اعاده دادرسی واعتراض وورود شخص ثالث متضرر از رای که درجریان دادرسی حضورنداشته اند))

چون مادر و یک خاله ام تقاضای اجرت المثل نموده اند آیا شخص ثالث میتواند خاله دیگرم باشد که تقاضای اجرت المثل نکرده بود؟

به نظر شما با شرایط فوق آیا تشکیل پرونده ای برای درخواست فروش خانه مورد موافقت دادگاه قرار خواهد گرفت؟
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
خانه مشاع در اختیار یکی از ورثه - توسط پیروز - ۱۷ مرداد ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۴ : ۲۱

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  خانه به نام مادرم هست. آیا میتواند از خانه بیرونم کند؟ محمدمحمدی 0 1,214 ۲۲ دي ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۲۲ : ۱۷
آخرین ارسال: محمدمحمدی
  خودرو دزديده شده كه شامل اموال ورثه اي مي باشد Scinty 1 4,815 ۲۰ بهمن ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۶ : ۱۶
آخرین ارسال: حکمت
  سو استفاده از مدارک و اطلاعات و سیمکارت و تعویض ان بدون اختیار و اط amirdiba 1 4,939 ۱۲ دي ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۰۴ : ۱۷
  عدم حضور خريدار در دفتر خانه mr794613 1 4,644 ۲۲ آذر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۷ : ۲۰
Sad خانه قولنامه ای taghy 3 5,453 ۷ آذر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۴ : ۱۶

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان