امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رای دادگاه در مورد تصادف جرحی
سلام.وقتتون بخیر
حدودا یک ماه پیش من با موتوری تصادف کردم که راهنمایی من رو مقصر شناخت.و پای موتور سوار شکست.و ماشین من هم به پارکینگ منتقل شد.پس از انتقال توسط اورژانس به بیمارستان و گچ گرفتن اون،چند روز بعدش موتور سوار،با مراجعه به کلانتری شکایت کرده وپس طی مراحل مربوطه(پزشک قانونی و..) پرونده به دادسرا ارجاع شد.که اونجا حکم بازداشت من رو دادن اما با ضمانت یک کارمند آزاد (بصورت موقت)شدم و ماشین رو هم از پارکینگ درآوردم.
و به بیمه مراجعه و یک کوپن از بیمه رو با تشکیل پرونده به بیمه دادم.
و پرونده به شورای حل اختلاف ارجاع شد و بهم گفتن که 93/05/18 باید برم دادگاه واسه اینکه رای نهایی رو صادر کنند.
چند تا سوال داشتم:
1-من توی دادسرا از دادیار که پرسیدم آیا نیاز به رضایت طرف هستش گفت نه دیگه.عملا وقتی شکایت کرده از شما ،رای قانونی صادر میشه و ایشون دیه رو از بیمه دریافت میکنه.و شمارو به علت نقض قانون جریمه نقدی 300 تا 400 تومنی میکنن.آیا این درسته و واقعا نیازی به جلب رضایت موتور سوار نیستش(آخه ایشون مدام تهدید به عدم رضایت میکنه)
2-جریمه چقدر هستش؟آیا همان 300-400 تومنه؟
3-آیا من باید نامه ای از بیمه ببرم واسه دادگاه که کوپن رو دادم به شرکت بیمه مربوطه؟
4-بحٍث طول درمان چگونه هستش آیا دوباره من باید هزینه ای به این عنوان از جیب بدم یا بیمه میده؟

ممنون میشم جواب بدید.
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
رای دادگاه در مورد تصادف جرحی - توسط linktaz1 - ۲ مرداد ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۴ : ۰۰

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مورد عجیب در بازپرسی پرونده...انتقال پرونده به دادستانی تهران robert 3 5,499 ۴ شهريور ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۰۵ : ۰۸
آخرین ارسال: arazco
  نظرتون در این مورد .. !؟ h_dev 2 4,674 ۴ شهريور ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۵۶ : ۰۷
  انچه در مورد داوری حقوقی باید بدانیم arazco 0 105 ۱ شهريور ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۳۱ : ۱۶
  مراحل رسیدگی به تصادف جرحی zohamasadi 2 3,945 ۱ آبان ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۱۱ : ۱۲
آخرین ارسال: zohamasadi
  اعتراض به کروکی تصادف unnamed 3 22,518 ۱۲ مرداد ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۱۵ : ۱۶
آخرین ارسال: amir877

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان