امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
الزام به تنظیم سند و تحویل زمینی که فعلا اجازه تفکیک ندارد
با سلام خدمت دوستان و کاربر محترم پاسخ سوالات شما از نظر بنده به شرح ذیل میباشد
1-آیا دادگاه اجازه میدهد پرونده ای که طرف من قبلا داشته و منجر به صدور دادنامه شده رو مطالعه کنم؟
شما چون در این پرونده حکم صادر شده و اعتبار امر مختوم داشته و شما باید بر اساس سند عادی خود اعتراض ثالث نموده به همراه الزام به تنظیم سند به طرفیت فروشنده اصلی و به حکم صادره خدشه وارد کرده تا موجبات نقض دادنامه را فراهم نموده که قطعاً دادنامه صادره با توجه به بیانات شما که قرارداد دوم معارض قرداد شما بوده در این حالت میتوانید پرونده قبل را مطالعه کنید
2-در صورتیکه مالکیت نفر دوم بر 200متر زمینی که بمن فروخته شده اثبات شود آیا میتوانم مثل زمین رو از فروشنده بخواهم؟
خیر اگر با توجه به توضیح شما قولنامه دوم بعد از قولنامه شما تنظیم شده باشد حتماً و بلاشک نقض خواهد شد مگر اینکه شما اقرار کنید قبلاً از معامله دوم خبر داشته اید در این حالت اقدام علیه خود بوده و شما فقط میتوانید با توجه به تعهدات مندرج در قرارداد عمل کنید.
3-باتوجه باینکه من سال86زمین رو 8میلیون تومن خریدم و الان حدود 50میلیون قیمت عرفیش هست ولی قیمت کارشناسی این زمین زراعی 2میلیون تومن بیشتر نیست من آیا می تونم پولم رو باخسارت تاخیر بگیرم یاخیر؟ قبلاً گفتم بر اساس تعهدات قابل وصول بوده آنهم با توجه به قانون در ضمن هیچگاه و در هیچ زمانی بین قیمت کارشناسی و قیمت خرید و قیمت روز چنین قیمت فاحشی وجود ندارد زیرا این تفکر ذهنی شما بوده چون کارشناس رسمی پس از برسی و تحقیق و استعلام قیمت اقدام به قیمتگذاری میکند و اصولاً چنین بیانی از نظر قانون درست نبوده که زمین 8م خریده شود ارزش عرفی زمین 50 م باشد و کارشناس رسمی 2م قیمت گذاری کند کدام قاضی و یا انسانی اینچنین موضوعی را قبول میکند زمین انسان نیست که نتوان بر آن قیمت گذاشت هرچند در شرع اسلام و قانون جاری ارزش انسان سالانه بوده و امسال 150 م ت میباشد و در ماههای حرام درصدی بر این مبلغ اضافه میشود آنهم در قتل شبه عمد ولی شما هم نمیتوانید قلو کنید که ارزش ملک من 50 م میباشد چون ارزش زمین را عرف و همچنین مشتری که پول بدهد معین میکند حتی نظر کارشناس هم در مقابل کسی که در مزایده خریدار بوده عاجز است یعنی ملکی که کارشناسی شده کسی خریدار در مزایده است که بالاترین پیشنهاد خرید را میدهد نه نظر شخصی شما یا دیگران که کارشناس این کار نیستید
این نظر شخصی بنده بوده شاید دوستان نظر کاملتر ارائه نمایند
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان