امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
الزام به تنظیم سند و تحویل زمینی که فعلا اجازه تفکیک ندارد
(۱۱ مرداد ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۵۱ : ۱۴)Kamyab.Teymouri نوشته است: مخاطب محترم ابتدا مشخص بفرمایید آیا این 3000متر زمین مد نظر شما سند ششدانگ دارد یا خیر؟ اگر سند داشته باشد و در بیع نامه شما و شخص ثالث هر کدام حدود اربعه مشخص باشد و بیع نامه دوم به حق شما تعرض داشته باشد شما باید در حکم صادره ورود ثالث نموده و دعوی ابطال حکم نموده و هم زمان الزام به تنظیم سند به علت تقدم و تاخر بیع نمایید سپس اقدامات بعدی این نظر بنده بوده
باسلام
بله سند دارد.فقط یک بیع انجام شده.یعنی صاحب سند ,200متر از زمین 3000متری رو به اینجانب فروخته.نفر دوم دو سه سال بعد از معامله من با صاحب سند با طرح دعوا مدعی مالکیت نصف کل زمین یعنی 1500متر شده و دادگاه هم بنفع ایشون رای صادر کرده.و صاحب سند هم,زمین 200متری من و 1300متر از زمین خودش رو بطرف داده.یعنی با طرف دوم معامله ای انجام نشده در واقع میشه گفت نفر دوم شریک مال مشاع بوده.با توجه باین مطالب دوباره این سوال بنده رو جواب بفرمایید:
آیا من میتوانم با استناد به ماده 583 قانون مقرر میدارد : « هر یك از شركاء میتواند بدون رضایت شركای دیگر ، سهم خود را جزئا“ یا كلا به شخص ثالثی منتقل كند . » درخواست تنفیذ قولنامه و خلع ید و تحویل مبیع بدهم؟
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان