امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ترك انفاق و حق طلاق زوجه
(۲۴ خرداد ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۰۲ : ۱۹)محمدعلی عزیزی نوشته است: با سلام خدمت دوستان عزیز و تشکر از پاسخ های بسیار خوب جناب حکمت
1-استدلال قاضی مبنی بر اخذ حکم تمکین از دادگاه خانواده صحیح بوده و صرف ارسال اظهارنامه به زوجه کافی نبوده و اثبات نشوز نمی کند!و ناگفته نماند که اکثر حکم های حبس صادر شده در دادگاه بدوی(به جهت عدم پرداخت نفقه) به جزای نقدی تبدیل می شود
2-با استنباط از فرمایشات جنابعالی دلیلی برای صدور حکم طلاق وجود ندارد که این امر را استاد گرامی جناب حکمت با استناد به مواد قانونی بیان فرموده اند

آقای عزیزی سلام ممنون از زحمات حضرتعالی

امروز پروندها را از پایانه قوه قضاییه چک کردم. دادخواست دعوی تقابل مبنی بر الزام به تمکین و نفقه و دادخواست طلاق زوجه را.

قاضی دادخواست الزام به تمکین را برایش رد دعوی زده و برای نفقه ایشان رای به نفع ایشان صادر کرده و به دادخواست طلاق زوجه قرار محکومیت برای بنده صادر کرده است

وکیل ایشان خدا را شاهد میگیرم راههای غیر اخلاقی را رفته است تا بتواند طلاق را بگیرد.
با اشنا بازی برای بنده ترک انفاق زدند و شش ماه حبس برید قاضی بدوی که اعتراض کردم و به جزای نقدی تبدیل شد.
آقای عزیزی بنده از ماه آذر سال گذشته نفقه ایشان را مستند و با فیش پرداخت نموده ام و بالغ بر 17 عدد اظهار نامه مبنی بار دعوت به زندگی برای ایشان ارسال نموده ام.

خواهشا راهنمایی کنید: هنوز هیچ رای قطعی و اجرائیه بابت نفقه صادر نشده است و بنده با کمال میل نفقه را پرداخت میکنم و هیچ محکومیت دیگری بابت ضرب و شتم هم ندارم .

نمیدانم چرا قاضی همچنین حکمی را صادر نموده است بنده مهریه ایشان را هم مرتب پرداخت میکنم. آیا امکان دفاع کردن دارم بنده ؟ اگر تجدید نظر خواهی کنم امکان رد دعوی طلاق ایشان هست؟
بنده تاکنون نفقه را پرداخت میکرده ام آن را ادامه دهم .لطفا راهنمایی کنید چه کاری باید انجام بدهم .
آقای عزیزی فرموذید دلیلی برای صدور حکم طلاق وجود ندارد ولی فعلا که قاضی همه کاره است و حکم را هم صادر کرده الان باید چکار کرد؟
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
ترك انفاق و حق طلاق زوجه - توسط omid110 - ۲۴ خرداد ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۳۰ : ۱۱

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مدارک لازم برای طلاق توافقی vakil 2 6,375 ۱۲ خرداد ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۲۲ : ۱۴
آخرین ارسال: afraclinic
  شرایط طلاق setare72f 1 1,713 ۷ آذر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۴۸ : ۱۰
آخرین ارسال: keykavous
  حضانت کامل فرزند پسر توسط مادرش و درخواست طلاق internet 31 32,941 ۲۹ آذر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۴۸ : ۱۱
آخرین ارسال: هشتگ11
  مزایای داشتن وکیل در طلاق توافقی vakil 0 3,258 ۲۲ شهريور ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۱۰ : ۰۲
آخرین ارسال: vakil
  طلاق توافقی و مطالبه مهریه بعد از طلاق توافقی vakil 0 4,934 ۲۲ شهريور ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۰۵ : ۰۲
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان