امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تو این شرایط چه کاری انجام بدم بهتره ؟
بازم سلام به همه ... .
جناب تیموری همونطور که فرموده بودید رفتیم و وکالت ها رو باطل کردیم .
خلاصه امروز من فرصت پیدا کردم به همراه یکی از بستگانمون که اسناد به نام ایشونه رفتیم اداره ثبت ... با کارشناس اداره ثبت صحبت کردیم ایشون گفتن بسازبفروشه گفته که اسناد دست منه ... و ایشون وکیل شما بوده و ما هم چون اسناد موجوده و دست ایشون هست نمیتونیم سند المثنی صادر کنیم !! ... بنده هم به اون کارشناس گفتم که اگه اون بساز بفروشه ادعا میکنه که اسناد دست اونه خب تحویل اداره ثبت بده ... اگه میگه هزینه ای کرده خب بره دادسرا شکایت کنه ... این حق قانونی صاحب سند هست که تقاضا المثنی کنه ... و این مواردی رو که جناب تیموری فرموده بودند ... خلاصه این کارشناس ثبت یه خورده دستپاچه شد و گفت من دیگه جواب شما رو نمیدم و فقط صاحب اسناد حق سوال پرسیدن داره ( که البته حرفش هم قانونی بود ) .
کارشناس ثبت به صاحب اسناد که مردی سالخورده است و سواد آنچنانی هم نداره گفتش که شما رای های دادگاه تو بیار ببینیم اگه حق با شما باشه اداره ثبت حق رو به شما میده و المثنی رو صادر میکنه و ... .

حالا قراره صاحب اسناد به بنده یه وکالتی بدهند که در این موارد بتونم قانونا صحبت کنم و پیگیر باشم .
سوالات اصلی بنده از دوستان بزرگوار اینه که :
1 - با توجه به شرح ماجرا که عرض کردم آیا برخورد و دلایل کارشناس ثبت قانونی بوده ؟ ( اگر نبوده ما به کجا به عنوان رسیدگی به پرونده مون مراجعه کنیم ؟ سمت شخص مافوق این کارشناس دقیقا چیه عنوانش ؟ )

2 - آیا اینکه این کارشناس ثبت گفته آرای دادگاهتون رو بیارید تا بررسی کنیم در حیطه وظایف و اختیارات اداره ثبت و کارشناس اش هست ؟ (یا فقط میخواسته ما رو سر کار بزاره و آخرشم بگه نمیشه !؟ ) .

3 - به بنده چه جور وکالت و اختیاراتی رو باید بدهند که بتونم در همین زمینه المثنی گرفتن اختیار تام داشته باشم و کسی نتونه حرفی بزنه ؟ ( به دفتر ثبت اسناد کلیات رو بگیم خودشون وکالت متناسب رو تنظیم میکنند یا ما باید تمام جزییات و اختیارات رو خودمون مشخص کنیم ؟ )

4 - بعد از اینکه به بنده وکالت داده شد برای اینکه وکیل قانونی صاحب سند در اداره ثبت شناخته بشم آیا باید کار خاصی انجام بدم یا همون برگه وکالت رو نشون بدم اکتفا میکنه ؟

ممنون میشم از دوستان که رهنمودهای ارزشمند خودشون رو در این زمینه بیان بفرمایند Angel
واقعا خدا خیرتون بده Shy @
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
تو این شرایط چه کاری انجام بدم بهتره ؟ - توسط h_dev - ۱۵ خرداد ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۵۵ : ۰۲

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  وکالت کاری amir86 2 6,007 ۸ شهريور ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۳۶ : ۲۱
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان