امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهی برای طلاق از همسر اول و ازدواج مجدد
ضمن عرض سلام یکسال و نیم از جدال من و همسرم میگذرد و نامبرده زندگی زناشویی را ترک کرده و به منزل پدری رفته است در این یکسال ونیم من هیچ حرکتی انجام نداده ام همسرم نیز همینطور شکایتی نداشته چون هم خودش میداند مقصر هست و هم خانواده اش دلیل جدال ما هم این بود که دوست پسر اختیار کرده بود . میزان مهریه من 500 سکه طلا و 70 میلیون تومان وجه نقد میباشد با توجه به اینکه قصد زندگی با نامبرده را ندارم و به دنبال ازدواج مجدد هستم تکلیف من چیست چون همسرم حاضر به طلاق توافقی نیست و به من میگوید اگر قصد جدایی داری خودت برو اقدام کن حال سوالت من این هست
1- چه فرقی میکند که من تقاضای طلاق کنم یا همسرم؟
2- درصورتی که من اقدام کنم برای طلاق این پروسه چقدر زمان میبرد و بابت مهریه دادگاه چگونه عمل میکند یعنی با توجه به قانون جدید سقف سکه که باید پرداخت کنم 110 سکه هست و ایا توسط وکیل میتوانم آن را تقسیط کنم یا تبدیل به مثلا پرداخت ماهی 200 هزارتومان . به طور کلی نحوه پرداخت مهریه من چه حالتهایی خواهد داشت
3- آیا علاوه بر مهریه بدهی دیگری هم خواهم داشت (یک فرزند دختر 5 ساله ) هم دارم که با همسرم زندگی مینماید
4-چقدر زمان میبرد که حکم ازدواج مجدد بگیرم
5- ایا با توجه به این که خود او هم تا حال حاضر شکایتی ننموده میتوانم دادگاه را متقاعد کنم مقصر بوده و منزل را ترک کرده

سپاسگزارم
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
راهی برای طلاق از همسر اول و ازدواج مجدد - توسط amirniazi89 - ۱۳ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۳۷ : ۱۳

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مدارک لازم برای طلاق توافقی vakil 2 6,375 ۱۲ خرداد ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۲۲ : ۱۴
آخرین ارسال: afraclinic
  شرایط طلاق setare72f 1 1,713 ۷ آذر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۴۸ : ۱۰
آخرین ارسال: keykavous
  تعهد همسر به ترك نكردن خانواده محمد رضایی 0 2,727 ۲۹ آذر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۰۵ : ۱۶
آخرین ارسال: محمد رضایی
  حضانت کامل فرزند پسر توسط مادرش و درخواست طلاق internet 31 32,941 ۲۹ آذر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۴۸ : ۱۱
آخرین ارسال: هشتگ11
  مزایای داشتن وکیل در طلاق توافقی vakil 0 3,258 ۲۲ شهريور ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۱۰ : ۰۲
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان