امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شرایط ضمن عقد
(۱۳ بهمن ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۱۸ : ۲۱)حکمت نوشته است: سلام
قطعآ هیچ خانمی با چنین شرط حین العقدی درحقیقت یکجانبه موافقت نخواهد کرد
مخالف نظر این دوست عزیز وبه نفع زوجه اگربخواهیم راهنمائی کنیم

زوج به زوجه وکالت بلاعزل میدهد تا زوجه در هرزمان و تحت هر شرایط که بخواهد خود را به هر نوع طلاق بشرط بذل ولو یک هزارم ازمهریه درسندنکاحیه خودرا مطلقه نماید زوج نیز حق هرگونه حق اعتراض خصوصآ رعایت مصلحت موکل راازخودسلب نمود

باسلام اولا من و نامزدم سر شرطی که گفتم توافق کردیم و در سند ازدواج قرار دادیم ثانیا اگر دختری دنبال مادیات نباشه و سعی کنه قبل ازدواج طرفش رو خوب بشناسه دنباله مهر و یا خدایی نکرده طلاق نمیره!! ثالثا من از شما نظر حقوقی راجع به متن جمله خواستم وگرنه اینکه بنظر شما این شرط یکجانبه هستش یا دوجانبه نظرخواهی نکردم!! بنابراین مخالفت یا موافقتتون واسه خودتون محترمه!!

(۱۴ بهمن ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۴۱ : ۱۰)Kamyab.Teymouri نوشته است: دوستان عزیز با توجه به نظر خودم در قبل و نظر دوستانم در این مورد منافع و مضرات این شرط بستگی به شرایط موجود برای هر یک از طرفین داشته مثلاً زوجه از خانواده ای پولدار و یا آبرومند و رفت و آمد مامور ابلاغ و یا مامورین انتظامی در درب منزل خود بد و کسر شئونات و آبرو ریزی میداند در زمان اختلاف و طلاق نتنها حاضر است از کلیه حق و حقوق بگذر بلکه چیزی هم اضافه بدهد تا از دست داماد نا خلف راحت شود و یا برعکس داماد همین شرایط را داشته باشد پس نفع و ضرر بستگی به شرایط دارد و یا مورد دیگر داماد این حق را به همسر خود بدهد و همسر هم زندگی کند ولی پس از مدتی با ترفند و مکر و حیله اموال قابل توجهی از اوکسب و به صورت نا محسوص اقدام به طلاق کند در اینمورد مانند مردانی که در خارج از کشور مانن اروپا و یا ژاپن کار کرده و اموال خود را به حساب و نام همسرشان نموده و یا مانند کلاهبردانی که برای فرار از پرداخت حق مردم اموالشان را به نام همسرشان کرده و موارد بسیار دیگر لذا بیان چنین شرطی بستگی به شرایط و زمان خود دارد و نفع و ضرر آن طی زمان تجلی میابد لذ ا نه میتوان قطعاً بیان نمود به نفع زوج است یا زوجه بستگی به شرایط داشتهلذا باید در آن شرایط قرار گیرد مثلاً در مورد این مخاطب اگر اموالی به نام همسرش نکرده باشد و در آینده هم نکند و هم اموالی ندهد اینجا به نظر من به نفع زوج است تا زوجه هر چند باز بوجود آمدن دعاوی دیگر از طرف زوجه قبل از طلاق منتفی نبوده چون شرط با طلاق و در صورت طلاق بوده لذا مباحث حقوقی مانند بازی شطرنج بوده باید بگونه ای عمل شود که یا به برد منتهی شود یا به پات یا مساوی و در صورت عدم دقت منجر به شکست خواهد بود با این دلایل اندک بیان میکنم بستگی به شرایط دارد این نظر بنده بوده ما را از نظرات خود بهرمند فرمائید

از اینکه نظرتون رو بیان کردید خیلی ممنونم ! قطعا من و همسرم بدنبال یک زندگی برد-برد هستیم و با این شرایط اقتصادی سخت هدفمون تشکیل یک زندگی موفق هستش! البته من این شرط رو در سند ازدواجم قرار دادم و به خواست خدا ازدواج کردیم و الان حدود 5ماه از ازدواجمون میگذره و اگه خدا بخواد 3 ماه دیگه میریم ماه عسل و بعدش خونه خودمون ! قطعا خودم هم اگر خدا بخواد و دختر دار بشم همین شرط رو تو سند ازدواجش میزارم ! ضمنا واسه اطلاع دوستان میگم تا بدونن مهریه همسرمن 14سکه هستش! جالبه که بدونید خونواده همسر من از سطح متوسط هستن پدرشون دبیر و مادرشون هم نرس و دوتا فرزند هم هستن من و همسرم حدود 5سال رفت و امد خونوادگی داریم و چند صد جلسه باهم حرف زدیم و ده بیست جلسه هم مشاوره رفتیم ! من دانشجو دکترا حرفه ای و همسرم دانشجوی پزشکی عمومی هستن! این شرطی که در سند قرار دادیم بنظرم کار بسیار پسندیده ای بود چون اولا اگر طرفم به هر دلیل نخواست زندگی کنه خیلی راحت جدا میشه ثانیا منم همش استرس حق و حقوقات قانونی رو ندارم وخودم در طول زمان هرچی که دوست داشتم بارضایت قلبی به نام همسرم میکنم!البته اینو بگم من مهریه ایشون روتماما بعد عقدمون دادم ! اینارو واسه این گفتم تابدونید ازدواج تجارت نیس و باید قبلش افراد عقل معاش پیدا کنن و بعد ازدواج کنن! امیدوارم همه خوشبخت باشن
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
شرایط ضمن عقد - توسط farzad781 - ۱۳ بهمن ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۴ : ۱۶

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  شرایط طلاق setare72f 1 1,713 ۷ آذر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۴۸ : ۱۰
آخرین ارسال: keykavous
  شرایط پرداخت نکردن مهریه talaunicurn 0 1,409 ۴ مهر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۴۹ : ۱۳
آخرین ارسال: talaunicurn
  [برش] شرایط ضمن عقد پري123 0 3,009 ۳۰ فروردين ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۴۹ : ۰۹
آخرین ارسال: پري123