امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شرایط ضمن عقد
دوستان عزیز با توجه به نظر خودم در قبل و نظر دوستانم در این مورد منافع و مضرات این شرط بستگی به شرایط موجود برای هر یک از طرفین داشته مثلاً زوجه از خانواده ای پولدار و یا آبرومند و رفت و آمد مامور ابلاغ و یا مامورین انتظامی در درب منزل خود بد و کسر شئونات و آبرو ریزی میداند در زمان اختلاف و طلاق نتنها حاضر است از کلیه حق و حقوق بگذر بلکه چیزی هم اضافه بدهد تا از دست داماد نا خلف راحت شود و یا برعکس داماد همین شرایط را داشته باشد پس نفع و ضرر بستگی به شرایط دارد و یا مورد دیگر داماد این حق را به همسر خود بدهد و همسر هم زندگی کند ولی پس از مدتی با ترفند و مکر و حیله اموال قابل توجهی از اوکسب و به صورت نا محسوص اقدام به طلاق کند در اینمورد مانند مردانی که در خارج از کشور مانن اروپا و یا ژاپن کار کرده و اموال خود را به حساب و نام همسرشان نموده و یا مانند کلاهبردانی که برای فرار از پرداخت حق مردم اموالشان را به نام همسرشان کرده و موارد بسیار دیگر لذا بیان چنین شرطی بستگی به شرایط و زمان خود دارد و نفع و ضرر آن طی زمان تجلی میابد لذ ا نه میتوان قطعاً بیان نمود به نفع زوج است یا زوجه بستگی به شرایط داشتهلذا باید در آن شرایط قرار گیرد مثلاً در مورد این مخاطب اگر اموالی به نام همسرش نکرده باشد و در آینده هم نکند و هم اموالی ندهد اینجا به نظر من به نفع زوج است تا زوجه هر چند باز بوجود آمدن دعاوی دیگر از طرف زوجه قبل از طلاق منتفی نبوده چون شرط با طلاق و در صورت طلاق بوده لذا مباحث حقوقی مانند بازی شطرنج بوده باید بگونه ای عمل شود که یا به برد منتهی شود یا به پات یا مساوی و در صورت عدم دقت منجر به شکست خواهد بود با این دلایل اندک بیان میکنم بستگی به شرایط دارد این نظر بنده بوده ما را از نظرات خود بهرمند فرمائید
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
شرایط ضمن عقد - توسط farzad781 - ۱۳ بهمن ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۴ : ۱۶

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  شرایط طلاق setare72f 1 1,713 ۷ آذر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۴۸ : ۱۰
آخرین ارسال: keykavous
  شرایط پرداخت نکردن مهریه talaunicurn 0 1,409 ۴ مهر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۴۹ : ۱۳
آخرین ارسال: talaunicurn
  [برش] شرایط ضمن عقد پري123 0 3,009 ۳۰ فروردين ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۴۹ : ۰۹
آخرین ارسال: پري123