امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه انتقال مال به غیر برای فرار از دین را ثابت کنم ؟
سلام به همه دوستان .
در راستا تاپیکی که قبلا در سایت مطرح کردم میخوام سوال جدیدی رو از خدمت دوستان بپرسم ( لینک تاپیک ) :

قضیه از این قراره که یکی از بستگان ما با دو تا بساز بفروش خونه اش رو به صورت شریکی میسازه ... اون بساز بفروش ها تخلفات زیادی میکنند و در دادگاه محکوم به پرداخت خسارت به این بنده خدا میشن ... یکی از اون بساز بفروشها با دوسال تاخیر محکوم به خودش رو پرداخت میکنه و اون بساز بفروش دیگه محکوم به خودش رو نمیده و متواری میشه و تا همین امروز هم متواری هست .
خلاصه همین چند ساعت پیش ما آدرس یه خونه ای رو بدست میاریم که به نام برادر کوچک این بساز بفروش متواری هست که ما احتمال زیاد میدیم که این خونه قبلا به نام اون بساز بفروشه بوده و بعد از محکوم شدنش در دادگاه برای فرار از پرداخت دین اون رو به نام برادر خودش زده ( چون هنوز قبض تلفن اون خونه به نام همین بساز بفروش متواری است ) .

حالا سوالات من از خدمت دوستان عزیز اینه که :
1 - آیا ما میتونیم از جایی درخواست بدیم که برامون مشخص کنه که آیا صاحب قبلی این ملک اون بساز بفروش متواری بوده یا نه ؟ ( نمیدونم دادگاه یا اداره ثبت یا ... )

2 - بفرض این که اون بساز بفروشه مالک قبلی اون ملک بوده آیا صرف این که تاریخ انتقال ملک بعد از تاریخ صدور رای دادگاه انجام شده میتونه دلیلی بر انتقال مال به غیر برای فرار از دین باشه ؟ ( اگه میشه تاریخ کدوم رای ملاک است ، بدوی یا تجدید نظر یا تاریخ ارائه دادخواست ؟ )

3 - با توجه به اینکه احتمالا بیش از دو سال از تاریخ این انتقال گذشته آیا بازم میشه کاری در این زمینه کرد و انتقال رو باطل کرد و خونه رو به توقیف درآورد ؟

4 - کلا مراحل انجام این کار به چه صورت است ؟ ( آیا نیازه ما یه دادخواست جدید بدیم یا ... )

ممنون از همه دوستان Shy @
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
چگونه انتقال مال به غیر برای فرار از دین را ثابت کنم ؟ - توسط h_dev - ۵ بهمن ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۵ : ۱۶

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مورد عجیب در بازپرسی پرونده...انتقال پرونده به دادستانی تهران robert 3 5,499 ۴ شهريور ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۰۵ : ۰۸
آخرین ارسال: arazco
  تصادف منجبر به جرح با کودک و فرار از صحنه علی ترکی 5 8,118 ۸ آذر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۳۳ : ۱۳
آخرین ارسال: حکمت
  آیا میشه برای متوقف کردن بی جهت کار ساخت وساز مسکن ادعا خسارت کرد ؟ h_dev 4 7,661 ۲۷ بهمن ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۲۶ : ۰۰
آخرین ارسال: h_dev
  احضاریه برای کسانی که خارج از کشور هستند Saeed 4 9,611 ۱۶ خرداد ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۱۳ : ۲۰
آخرین ارسال: Mrs Afshoon
  دادگاه صلاحیتدار برای تقسیم ترکه vakil 2 7,401 ۱۰ خرداد ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۵۵ : ۰۰
آخرین ارسال: Mrs Afshoon

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان