امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه دعوایی باید مطرح شود؟
من چند سال پیش یک زمینی را از پدرم طی یک سند دست نویس خریدم و در آن یک ساختمان یک طبقه با زیرزمین ساختم. مدتی بعد برادرم با اجازه من ( به جهت اینکه وضعیت مالی خوبی نداشت و به اصرار مادرم) یک طبقه بالای واحد من ساخت به شکلی که به حیات و زیر زمین راه نداشت. پدرم مدتی بعد بدون اطلاع من اقدام به تهیه سند رسمی برای این دو واحد نمود یکی به نام من و دیگری به نام برادرم که متاسفانه در هر دو سند حیات و زیر زمین جزو مشاعات ذکر شده است. سپس پدرم جهت اصلاح این اقدام به دفترخانه مراجعه نمود ولیکن اسناد را نمی توانست تغییر دهد لذا صرفا پشت بنچاق زمین، برادرم اقرار نموده است که این حیات و زیر زمین به وی تعلق ندارد و هزینه ساخت آن را من (اینجانب) پرداخت نموده ام. حال پس از سالها که قصد نوسازی داریم برادرم به جهت اینکه سهم ما در اسناد برابر است( اگرچه وی اساسا صاحب زمین نیست) ادعای تمامی سهم خود پس از ساخت را دارد .و این در حالی است که زمانی که پدر زنده بود اسناد دست ایشان بود و متاسفانه تمامی اسناد مخدوش شده است یعنی آن قسمت از سند که مشاعات را نوشته پاک شده است هم در اسناد و هم در بنچاق روی آن خط کشیده شده است. مطلب دیگر اینکه از سابقه این ملک در ثبت اسناد هیچ چیزی وجود ندارد و در آتش سوزی از بین رفته است. حالا من باید چه دعوایی مطرح کنم.
بسیار ممنون می شوم اگر مرا راهنمایی کنید.
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
چه دعوایی باید مطرح شود؟ - توسط عسگری - ۲۰ شهريور ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۰۰ : ۱۶

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بعد از صدور رای چیکار باید بکنیم fars4pic 2 8,929 ۲۰ ارديبهشت ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۲ : ۲۲
آخرین ارسال: rahimiyusef
  تا نتیجه شکایت در وزارت کار چه باید کرد rezayeto 1 5,308 ۱۵ فروردين ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۵۹ : ۱۷
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان