امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه جوری باید تقاضا خسارت دیرکرد محکوم به را بکنیم ؟
ترکوندی جناب تیموری SmileSmileSmile ( ببخشید عامیانه گفتم ولی خدا خیرتون بده ، دل یه بنده خدا که بابت این مسئله خیلی ناراحت بود رو شاد کردید Angel )

چند تا سوال از خدمتتون داشتم که ممنون میشم لطف کنید مثل همیشه راهنماییم بفرمایید ( تا ایشالا این دفعه بهترین مسیر رو برای رسیدن به نتیجه انتخاب کنیم ) :

نقل‌قول: با توجه به رقم بالا بودن محکومیت و بالا بودن خسارت تاخیر باید به دادگاه مراجعه نماید و پس از تنظیم دادخواست خسارت در قسمت بهای خواسته مینویسد الزام به پرداخت خسارت تاخیر تادیه تا زمان تادیه کامل دین به انضمام خسارات وارده قانونی از قبیل هزینه دادرسی
1 - برای این نوع دادخواست هم باید همانند دادخواستهای حقوقی به میزان خواسته تمبر باطل کنیم ؟ ( فکر کنم 1.5% باشه ) ... اگر باید تمبر باطل کنیم ، وقتی دادخواست رو تقدیم دادگاه کنیم خودشون میزان شو بهمون میگن یا ما باید خودمون یه چیزی رو محاسبه کنیم بعد به دادگاه بگیم ؟ ( مثلا 1.5 درصده 17=22-39 میلیون تومان ؟ )

نقل‌قول: کپی و مصدق اسناد و غیره مقوم به علی الحساب شصت میلیون ریال و کپی احکام صادره را پیوست نماید .

2 - ببخشید منظورتون رو از عبارت " مقوم به علی الحساب شصت میلیون تومان " متوجه نشدم ( با این اصطلاحات آشنا نیستم Rolleyes ) .

3 - آیا مراحل انجام این کار ( الزام به پرداخت خسارت تاخیر تادیه ) زمانبر هست ؟ ( حدودا چقدر طول میکشه ؟ ) .

4 - موفقیت ما با توجه به شرایطی که بهتون عرض کردم قطعیه یا امکان داره بعد از ارائه دادخواست ما بحث های دیگه ای هم مطرح بشه ( حالا نمیدونم اون بحث ها چه چیزهایی میتونه باشه Huh شما بهتر میدونید ) .

5 - حکم جلبی که ما الان داریم توش مبلغ 22 میلیون نوشته شده ، اگر طرف محکوم به پرداخت خسارت تاخیر تادیه هم بشه یه حکم جلب جدید مثلا با مبلغ 39 میلیون خودبه خود صادر میشه ؟ ( یا ما باید کار خواستی بکنیم ؟ ) .

6 - جناب تیموری محکومین پرونده ما ، در واقع دونفر هستند و هر کدومشون رو هم دادگاه به پرداخت هر کدام 22 میلیون تومان محکوم کرده . یکی از محکومین همون طور که خدمتتون عرض کردم متواریه ،اما اون محکوم دیگر رو که حکم جلب اش رو هم داشتیم در تاریخ 92/1/15 جلب کردیم و مبلغ محکوم به رو هم در همون روز ازش گرفتیم . حالا سوال من از خدمتتون اینه که آیا ما میتونیم درخواست خسارت تاخیر تادیه از این شخص رو هم بکنیم ؟ ( به خاطر خسارت دیرکرد از تاریخ 90/5/18 تا 92/1/15 ) .

بی نهایت سپاسگذارم Shy ( سوالات ما شاید برای شما ساده و ابتدایی باشه اما برای ما سخت و مهمه Blush) .
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
چه جوری باید تقاضا خسارت دیرکرد محکوم به را بکنیم ؟ - توسط h_dev - ۳۱ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۲ : ۱۸

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  خسارت مالی در تصادف جرحی هومن ش 6 3,952 ۱ آبان ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۳۴ : ۲۲
آخرین ارسال: هومن ش
  خسارت فیلم عروسی hedieh 4 10,011 ۲۲ فروردين ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۳۵ : ۰۰
آخرین ارسال: کیومرث بتیانه
Sad چه جوری سند هامو از این طرف بگیرم ؟ h_dev 2 5,723 ۲۴ تير ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۲ : ۲۱
آخرین ارسال: حکمت
  آیا در قباله هزینه‌های اجرایی می‌توان محکوم علیه را بازداشت نمود AvA 1 7,354 ۳۰ تير ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۵۵ : ۱۱
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان