امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حیاط بدون مجوز از شهرداری
#4
درباره ی اینکه کلیه تعهدات شخصی به عهده فروشنده و تعهدات دولتی به عهده خریدار است ، این شرط مبهم است زیرا مشخص نیست که منظور از تعهدات دولتی چیست . اما درباره ی تعهدات شخصی به نظر می رسد روشن است که تعهدات شخصی فروشنده همان تعهداتی است که در راستای انتقال خانه ی فروخته شده نسبت به خریدار دارد زیرا در غیر اینصورت نمی توان تعهدات شخصی دیگری برای فروشنده درنظر گرفت . بنابراین تعهدات شخصی فروشنده همان کارهایی است که باید جهت انتقال خانه انجام بدهد که اعم از رجوع به شهرداری و اخذ پایان کار و مراحل کمیسیون ماده ی 100 و پرداخت جریمه و در نهایت حضور در دفترخانه و اننتقال سند به نام شما می باشد . اما منظور از تعهدات دولتی روشن نیست .زیرا شهرداری یک نهاد دولتی نیست که کارهای مربوط به آن در زمره ی تعهدات دولتی قرار بگیرد . به همین جهت این شرط مبهم است و لازم است روشن شود که توافقات طرفین و منظور طرفین از تعهدات دولتی چه بوده .
به هرحال حتی اگر منظور طرفین از اینکه تعهدات دولتی بر عهده ی خریدار باشد ، این باشد که کارهای مربوط به شهرداری و جریمه و اخذ سند بر عهده ی خریدار باشد ، با فرض اینکه خانه در حال حاضر دارای سند ثبتی باشد ، بازهم همه ی این تعهدات درواقع بر عهده ی فروشنده است زیرا تازمانیکه سند به نام فروشنده است این فروشنده است که جریمه شده و همه ی کارها و مقدامات لازم را برای انتقال سند به خریدار باید انجام دهد نه خریدار .
درخصوص کد رهگیری هم باید بگوییم از آنجاکه کد رهگیری را بنگاهی بعد از انعقاد قولنامه با رجوع به اتحادیه مشاورین املاک به عنوان یک کد دریافت می کند و این این کد رهگیری را فروشنده هم می تواند دریافت کند بنابراین قولنامه بدون کد رهگیری مشکل چندانی ندارد زیرا کد رهگیری فرع بر اصل قولنامه بوده و قولنامه به عنوان یک تعهد دوطرفه معتبر است . علت عدم کدرهگیری در قولنامه هم احتمالاً این است که بنگاهی این کد را از اتحادیه دریافت نکرده و می توان به اتحادیه رجوع کرده و این کد را دریافت نمود . درهرصورت عدم ذکر کد رهگیری خللی به اصل معامله وارد نمی سازد .
پاسخ


پیام‌های داخل این موضوع
حیاط بدون مجوز از شهرداری - توسط javidok - ۱۱ فروردين ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۴۷ : ۲۰

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Question معافیت عوارض شهرداری keykavous 0 956 ۴ آذر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۵۴ : ۲۳
آخرین ارسال: keykavous
  ایا حیاط جزو مشاعات اپارتمان تجاری مسکونی محسوب میشود؟ amirt2000@yahoo.com 3 7,378 ۲۶ آبان ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۱۶ : ۱۳
آخرین ارسال: amirt2000@yahoo.com
  نوشتن بیع نامه توسط مشاور املاک بدون احراز هویت مال فقط با وکالت و چنگیزوند 2 5,751 ۱۸ مرداد ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۳۴ : ۱۵
آخرین ارسال: چنگیزوند
  پلمپ بدون دلیل شهرداری fouladvand 44 79,373 ۲۲ خرداد ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۵۱ : ۱۶
آخرین ارسال: حکمت
Music درخواست ابطال صورت مجلس بدون طرف دعوی قراردادن سازمان ثبت اسناد و حکمت 0 4,366 ۲ آبان ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۴۱ : ۱۷
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان