امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا احتمال ابطال این قولنامه هست ، و ثمن پرداختی به ورثه به نرخ روز
سلام

با تشکر از پاسخ شما و وقتی که برای پاسخ گویی گذاشتین

A. ما خیلی جاها داریم که فردی اقرار به معامله میکنه اما با توجه به مفاد قرارداد به راحتی میتونه اون قرارداد رو باطل کنه
من جمله شرط خیار که به مدت نامعلومی برای یکی از طرفین گذاشته شده باشه

پس در اینجا هم با توجه به توضیحات نسبتا کاملی که خدمت شما دوست عزیز عرض کردم ، درسته که فروشنده اصل معامله رو قبول کرده ، اما قولنامه دارای مفادی کاملا مبهمه به نظر من و شاید قابلیت ابطال رو داشته باشه "البته اگر فروشنده با مسائل حقوقی کمی آشنایی داشته باشه"

B. و اینکه فرمودین که :
ابتدا شما ایشان را الزام به تنظیم سند نموده و سپس الزام به تحویل مورد معامله که این دو همزمان قابل طرح می باشد.

حالا می خواستم این رو بپرسم ، آیا اگر صاحب ملک بیاد و "در اثر غفلت" صرفا الزام به تحویل مبیع رو در شورا مطرح کنه ، چطور میشه ؟
یعنی اینکه آیا همین دادخواست برای به نتیجه رسیدن هدف نهایی وراث کفایت نمیکنه ؟ و یا باید بعدا هم بیایم و دادخواست الزام به تنظیم سند رو مطرح کنیم ؟
مگر نه اینکه در صورتی که فرد ملزم بشه که تحویل مبیع کنه ، باید خودش با رضایت بیاد و تنظیم سند هم بکنه ، در غیر اینصورت در صورتی که ما بیایم و الزام به تنظیم سند ایشون رو از دادگاه بخوایم ، ایشون در نهایت ملزم به دادن هزینه های دادرسی هم میشن ؟

با تشکر

پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ابطال دادخواست ya30n 1 3,290 ۲۰ خرداد ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۱۳ : ۱۳
آخرین ارسال: حکمت
  تقديم دادخواست عليه ورثه مجهول بابك 2 7,079 ۲۱ مرداد ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۱ : ۱۶
آخرین ارسال: کامیاب
Star آیا امکان ابطال و فسخ معامله در فروش مال مشاع وجود دارد ؟ nimrooz 3 12,857 ۱۳ بهمن ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۵۵ : ۲۰
آخرین ارسال: hamedhonarjo
  دادخواست ابطال وکالت بلاعزل amir86 0 3,354 ۱۴ شهريور ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۳ : ۱۲
آخرین ارسال: amir86
  ابطال تقسیم نامه sanda 14 22,878 ۲۱ اسفند ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۳ : ۰۱
آخرین ارسال: مـــدافـــع عـــدالـــت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان