امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرداخت مبلغ و تضمین قرار داد
(۱۲ خرداد ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۱۵ : ۱۸)mehrdad1 نوشته است: سلام
برای نوشتن یه برنامه میخوام با شخص برنامه نویس باید یه قرار داد امضا کنم
مبلغ پیش پرداخت حدود 1.5 میلیون و در هر فاز اجرایی مبلغی باید به برنامه نویس داده بشه
و پس از اتمام قرار داد طی چند مرحله هم مابقی مبلغ داده میشه تا تصفیه حساب کامل انجام بشه
حالا 4 تا سوال دارم
(۱۲ خرداد ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۱۵ : ۱۸)mehrdad1 نوشته است: یکی این که برنامه نویس در قبلا مبالغی که از من میگیره باید بهم تضیمن انجام کار بدهد یا ندهد هم مهم نیسترار داد به تنهایی میتونه جواب گو باشه ؟

قرارداد میتواند جوابگو باشد اما اینکه می فرمائید قبلاً از شما مبالغی گرفته اگر منظورتان پیش پرداخت می باشد که در قرارداد باید قید شود . در قبال آن یکفقره چک یا سفته به مبلغ پیش پرداخت حتماً اخذ شود .

(۱۲ خرداد ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۱۵ : ۱۸)mehrdad1 نوشته است: و اینکه برنامه نویس میگه چک نداره با چه چیزی تضمین میتونه بدهد سفته میتونه اعتبارش به محکمی چک باشه یا چیز دیگه ای که اعتبار کافی را داشته باشه ؟

سفته اعتبار کافی دارد . اما روند اقدام آن در دادگاه کمی طولانی تر از چک می باشد .

(۱۲ خرداد ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۱۵ : ۱۸)mehrdad1 نوشته است: من شنیدم هر کس میتونه از بانک برای تضمین یه برگ چک تهیه کنه درسته این قضیه ؟ اگه درسته نحوه ی تهیه اش چگونه است ؟

تا آن جایی که بنده اطلاع دارم همچین موضوعی صحت ندارد .

(۱۲ خرداد ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۱۵ : ۱۸)mehrdad1 نوشته است: مبلغ تضمین باید چقدر باشه ؟ برابر با کل مبلغ قرار داد یا برابر با اون قسمتی که تا تحویل کار باید بهش پرداخت کنم (چون یه بخشی از پول پس از اتمام کار داده میشه) ؟

معمولاً مبلغ تضمین اگر بیشتر از مبلغ کل قرارداد نباشد ، کمتر از آن نباید باشد .

(۱۲ خرداد ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۱۵ : ۱۸)mehrdad1 نوشته است: و در رابطه با فاز های اجرایی
چون برنامه طی چند فاز نوشته میشه و زمان دقیقی برای هر فاز قابل پیشبینی نیست باید چجوری پرداخت را انجام بدم توافقی یا مثلا 3 تا چک بدم در طی انجام کار و کار به فاز ها نداشته باشم ؟

در قرارداد نحوه پرداخت را نسبت به انجام آن پیشبینی نمائید . یعنی در انتهای هر فاز و تحویل پروژه . مبلغ 10% از هر فاز را بابت حسن انجام کار پرداخت نکنید و در فاز بعدی این کار را انجام دهید .
اما در آخر اگر میخواهید در قراردادتان با مشکلی برخورد نکنید ، حتماً با یک وکیل حضوراً مشورت نمائید .
از شکست نترسید، از این بترسید که سال آینده همین جایی باشید که امروز هستید
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
پرداخت مبلغ و تضمین قرار داد - توسط mehrdad1 - ۱۲ خرداد ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۱۵ : ۱۸

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تنظیم قرار داد فروش nanesalem 2 4,442 ۶ آذر ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۵۱ : ۰۱
آخرین ارسال: site2017

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان