امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شرط ضمن عقد
خدمت دوست عزیزم سلام در پاسخ حضرتعالی این سوال را بیان میکنم قید یعنی چه؟ آیا کس که مالک قطعی مالی باشد و از فروشنده خود چه برای فروش و چه برای اجاره ملزم به کسب مجوز و اجازه باشد و یا حتماً ملزم باشد به شخص خاصی ملکش را اجاره و یا بفروشد یعنی مالک سابقش این قید نیست؟!!!!!!آیا این سلب اختیار و آزادی نیست؟!!!!!فقط مانده در فرضیه حضرتعالی مالکی که مال را خریده خودفروشی کند.چگونه میشود چنین عمل واقعاً بعیدی را که سالب اختیار است را قید ندانست!!بسی باعث شگفتی و تعجب است!!! زیرا یا شان اجتماعی این خریدار پائین میباشد مانند کنیز و برده در فقه که بدون اجازه ارباب خود حق کاری را ندارد یا چنین خریداری صفیه و دیوانه بوده و یا مجنون که نمیتوان قید را از آزادی و اختیار تشخیص دهد زیرا در این مسئله قید کاملاً هویدا و آشکار و بدون هرگونه کوچکترین پوششی می باشد.به قول عامیانه بابا گلی به جمالت بنده به خود اجازه نمیدهم و این حق را هم ندارم که نظر خود را به کسی تحمیل کنم فقط بنده حق دارم با استناد به ادله و مستندات و مثالها نظر خود را بیشتر و گسترده تر بیان کنم چه بسا حضرتعالی هم با دید ریز تر و ادله بهتر و واضح تر بنده را متقاعد فرمائید که این عمل قید و سالب حق و آزادی نبوده زیرا بنده در بیان کلام نه قصد لفاضی داشته و نه قصد بازی با عناوین و اصطلاحات وبا سفسطه و با تفسیر معانی مختلف بخواهم چیز هستی را عدم تصور کنم با عرض پوزش از شما بنده به هیچ عنوان با این بیان و نگاش با این سبک و سیاق نه قصد جسارت داشته و نه قصد توهین با چنین بیان ساده و تقریباً عامیانه ای فقط قصد نشان دادن ماهیت این مسئله و قید آنرا داشته از زحمات شما ممنونم که وقت گذاشته و با تفکر و تحقیق موجباتی را فراهم میسازیدتا از یکدیگر چیزهائی را می آموزیم.زیرا همه چیز را همگان دانند و همگان هنوز از مادر زاده نشده اند.ارادتمند کامیاب
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
شرط ضمن عقد - توسط کهن - ۳ خرداد ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۵۵ : ۲۰

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان