امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پبش فروش واحدهای دارای سند مشاع
با سلام
بنده خانه ای داشتم که با گرفتن جواز تخریب و ساخت از شهرداری، جهت بازسازی آن را تخریب نمودم. پس از تکمیل خاکبرداری و در ابتدای شروع ساخت با مخالفت همسایگان مواجه شدم زیرا پس از تخریب خانه خود که در انتهای یک بن بست قرار دارد، فضای بن بست بسیار باز شد و باعث مرغوبیت ملک همسایگان شده بود. حتی پس از ساخت دیوارهای اطراف زمین، دیوارها توسط همسایه تخریب شد. پس از چندین هفته مشاجره و حتی حضور پلیس کار ساخت متوقف شد. چند هفته پس از آن باتوجه به نزدیکی یکی از همسایگان با یکی از کارمندان شهرداری، شهرداری علیرغم صدور پروانه ساخت، از ساخت آن جلوگیری کرد و بعد ادعا نمود که زمین شما به ع علت تعریض بن بست تو طرح میوفته.
پس از چند سال که از آن ماجرا گذشت ادعای معوض زمین خود رو کردم که شهرداری زمینی معوضی را پیشنهاد نمود. شهرداری ادعا کرد در قبال زدن سند شش دانگ زمین خودم به نام شهرداری زمینی را به من میدهد که پس از گرفتن پروانه ساخت و شروع ساخت سند شش دانگ آن را به من میدهد. من هم زمینم را به نام شهرداری زدم.
چندین سال بعد پس از گرفتن پروانه ساخت متوجه شدم که زمینی که شهرداری به من واگذار کرده (زمین معوض) اصلا سند مجزا نداره. پس از دوندگی های فراوان موفق به گرفتن سند مشاع اون شدم. با توجه به اینکه زمین معوض بخشی از یک باغ بزرگ (متعلق به وراث یک شخصی) بوده که توسط شهرداری تفکیک شده، دیگر وراث (شرکا) به دلیل مشکلات بینشان در تقسیم ارث، حاضر به حضور در حل اختلاف امضا نمی شوند و به همین دلیل نتوانستم سند شش دانگ بگیرم. زمین کناریم به دلیل داشتن وکالت از بقیه شان موفق به دریافت سند شش دنگ شده ولی با توجه به مشکلات گفته شده وکلاتش باطل شده و نمی تواند همکاری کند. از طریق ماده 147 در سایت ثبت اسناد هم اقدام کرده ام که پس از یک سال هنوز خبری نیست.
با توجه با شکایتم به شورای شهر، شورا تشخیص داده که صدور سند به عهده شهرداری است.
الان سه ساله که ساختمانم نیمه کاره مانده که نه پولی برای ادامه ساخت آن دارم نه سندی برای فروش، حال:
1- آیا می توانم یکی از واحدهای آن را (با توجه به اینکه سند آن مشاع است)پیش فروش کنم؟
2- آیا شهرداری شخصا توانای صدور سند را (با توجه به ماده 147 و 148) را ندارد؟ (پروسه ای که من در سایت ثبت اسناد ثبت نام کردم ماه ها طول میکشد)
3- آیا من می توانم از این همه ظلمی که در حقم شده از شهرداری شکایت کنم؟
ببخشید طولانی شد
با سپاس فراوان
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
پبش فروش واحدهای دارای سند مشاع - توسط milad - ۴ دي ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۱۱ : ۱۵
RE: درخواست سند مشاع (خواهش میکنم جوابم بدید) - توسط milad - ۲۲ دي ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۰ : ۱۷
RE: درخواست سند مشاع (خواهش میکنم جوابم بدید) - توسط کامیاب - ۲۲ دي ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۲۲ : ۱۸

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فروش ملک نیمه کاره sadeq03 2 5,671 ۱ آذر ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۰۲ : ۰۰
آخرین ارسال: کامیاب
  افراز ملک مشاع دارای سند hunter 6 9,940 ۱۲ آبان ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۵ : ۱۷
آخرین ارسال: hunter
  يك مشكل بزرگ ........افراز ملك مشاع silverheart 0 3,753 ۲۳ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۳ : ۱۷
آخرین ارسال: silverheart
  فروش سهام شرکت در قبال اپارتمان alireza 1 4,833 ۲۸ بهمن ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۱۵ : ۲۱
آخرین ارسال: vakil
Question سهم مشاع رامیتواند انتقال دهد؟ behnam277 3 20,778 ۲۸ بهمن ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۱۱ : ۲۱
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان