امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه مطالبه مهریه زن از شوهر
با تشکر از برادر عزیزم اقای حکمت که در پیام خصوصی جواب تمام سوالات بنده را می دهند و مشاوره رایگان می کنند.
اقای حکمت که در جریان هستند اما خواستم این تاپیک را بالا بیاورم تا احیانا اگر فردی مشکلی مثل من را داشته و یا دارد در جریان ماجرا قرار بگیرد.
.........................
بعد از اینکه شوهرم اظهارنامه عدم تمکین به در خانه پدری من فرستاد اون هم در شرایطی که بنده در خانه شوهرم بودم و هستم. پاسخ اظهارنامه اش نوشته و تحویل بخش اظهارنامه دادم.
.
خودم نیز 2 دادخواست مهریه و نفقه دادم که کلا 450 هزار تومان برای مهریه و نفقه از من گرفتن مهریه من پول بود و درصدی که گرفتن برای تاریخ عقد بود نه قیمت بروز شده مهریه.
که یک وقت 30 روزه دادن برای دادگاه
.
در این مدت یک دعوت نامه یا ابلاغیه بازم به درخانه پدری من اومد که برای عدم تمیکن از طرف شوهرم بود که وقت اون چند روز زودتر از دادخواست مهریه و نفقه من است که با مشاوره ای که با اقای حکمت داشتم قرار شد کپی پرونده بگیرم تا بعد.
.
شوهرم بعد اینکه فهمید من دادخواست مهریه و نفقه دادم بعد از دوماه به حسابم پول واریز کرد.
.
این دو اخطاریه که به درخانه ما اومده توسط برادرم و مادرم تحویل گرفته شده است این خودش میتونه ثابت کنه که من در خانه شوهرم بودم. یعنی میشه به اونها هم استناد کرد؟
......
با این شرایط من میتوانم حقم را از شوهرم بگیرم ؟! چون شوهرم وکیل دارد و اشنا به قوانین اداری است ولی من تنها امیدم به مشاوره و راهنمایی های دوستانی مثل اقای حکمت است.
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
نحوه مطالبه مهریه زن از شوهر - توسط taraneh1370 - ۳ فروردين ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۳۵ : ۰۲
RE: نحوه مطالبه مهریه زن از شوهر - توسط هشتگ11 - ۲۹ آذر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۳۲ : ۱۵

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دلایل اشتباه بودن مهریه بالا vakil 4 18,838 ۱۱ اسفند ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۲۴ : ۱۸
آخرین ارسال: shafizadeh
  خلع ید | نحوه طرح دعوی خلع ید | وکیل خلع ید در تهران yaghobilawyer 0 1,010 ۴ آبان ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۰۹ : ۰۰
آخرین ارسال: yaghobilawyer
  شرایط پرداخت نکردن مهریه talaunicurn 0 1,409 ۴ مهر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۴۹ : ۱۳
آخرین ارسال: talaunicurn
  طلاق توافقی و مطالبه مهریه بعد از طلاق توافقی vakil 0 4,934 ۲۲ شهريور ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۰۵ : ۰۲
آخرین ارسال: vakil
  وقتی اقساط مهریه پرداخت نشود faezehda 1 5,137 ۲۱ تير ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۳۲ : ۱۵
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان