امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شکایت بابت جرائم ایرانیان خارج از کشور
سلام
چند سال پیش در کشور امارات به یک ایرانی بابت انجام امور شرکت خودم در دبی وکالت عام دادم هر چند که بعد از کمتر از دو ماه آن را رسمی باطل کردم ولی از آن استفاده کرد و تمامی سهام شرکت من را به نام شرکت پدرش منتقل کرد
در دبی شکایت کردم که فقط در مرحله دادستانی یا به قولی نیابه بدون تشکیل پرونده کیفری بدلیل عدم کفایت ادله پرونده بسته شده و هیچ وقت به دادگاه ارسال نشد بنابراین حکم تبرئه یا محکومیت صادر نشد
صرفنظر از اینکه وکالت باطل شده بوده و یک امر حقوقی در دبی تلقی میشود بنابه اینکه نفس استفاده از وکالتنامه بدون در نظر گرفتن حقوق و مصلحت موکل خیانت در امانت تلقی میشود و ایشان هم در پلیس دبی اقرار به عدم پرداخت کرده است، سوالات زیر را لطفا پاسخ دهید
1- با توجه به اینکه یکبار شکایت در دبی انجام شده و بدون هیچ پرونده کیفری بسته شده امکان شکایت در دادسرای ویژه جرائم ایرانیان خارج از کشور وجود داره؟
2- آیا این عمل مصداق خیانت در امانت است؟ اگر نه چه جرمی مترتب به این عمل است؟
3- امکان شکایت حقوقی در ایران وجود دارد؟
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
شکایت بابت جرائم ایرانیان خارج از کشور - توسط octagon - ۲۳ بهمن ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۱ : ۱۸

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چرا توی فیلم ها مجرمان از کشور خارج می شوند؟ vahidjavani 4 8,827 ۲۹ فروردين ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۴۳ : ۱۹
آخرین ارسال: کیومرث بتیانه
  اعتراض به رای اشتباه صادره از احدی از شعبات دیوان عالی کشور دراعاد Parirokh 1 7,699 ۱۰ آذر ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۰۴ : ۲۲
آخرین ارسال: کامیاب
  سوال در خصوص شکایت واهی و تهمت و افترا iceboy67 12 17,536 ۱۷ شهريور ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۱ : ۲۳
آخرین ارسال: کامیاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان