امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایا حیاط جزو مشاعات اپارتمان تجاری مسکونی محسوب میشود؟
با سلام خدمت بزرگواران
بنده خودم مهندس عمران هستم ولی متاسفانه در مسایل حقوقی اطلاعات کافی ندارم سوالم در مورد اپارتمان های با پروانه تجاری و مسکونی است اپارتمانی که بنده در یکی از واحدهای آن ساکن هستم 6 واحده میباشد طبق عکسی که پیوست نمودم 6 مغازه نیز در همکف ایجاد شده سه عدد از مغازه ها در سمت چپ و سه عدد در سمت راست که توسط دیوار راهرو از هم جدا شده اند در همان اوایل احداث ساختمان دو درب از حیاط به این مغازه ها قرار داده شده است سه عدد مغازه سمت چپ توسط یکی از ساکنین قبلی ساختمان خریداری شد و پس از آن واحد مسکونی خود را فروخته و به تهران نقل مکان نمود مغازه شماره 1 که در عکس مشخص شده طبق تقسیم بندی طرفین به بنده افتاد و درب موجود در حیاط محل رفت امد بنده به مغازه شد الان 5 نفر از شرکای قبلی هم مغازه و هم واحد مسکونی خود را فروخته و از این محل رفته اند متاسفانه الان 5 نفر تازه ای که واحدهای مسکونی را خریده اند ادعای شکایت کرده اند که چرا درب در حیاط وجود دارد در صورتی که هیچ مزاحمتی برای دیگران ندارم و فقط از این قسمت به عنوان انباری استفاده میکنم ، درب دیگر که برای مغازه شماره 4 (در عکس مشخص شده) از داخل مغازه با گچ گرفته شده و هیچ رفت و امدی به حیاط ندارند سوال بنده این است که1- ایا حیاط جزو مشاعات تجاری مسکونی است یا خیر ؟ و 2- اینکه شکایت همسایگان صحیح است و حق دارند ؟ درصورتی که قبلا با توافق سازندگان اصلی ساختمان که بنده جزو انها هستم این دربها گذاشته شده است 3- خدای نکرده اگر حکم به گرفتن درب بدهند ایا با جریمه دادن میشود درب را همچنان باز گذاشت؟
از این که بنده راهنمایی میفرمایید متشکرم
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
ایا حیاط جزو مشاعات اپارتمان تجاری مسکونی محسوب میشود؟ - توسط amirt2000@yahoo.com - ۹ آبان ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۱۰ : ۱۵

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوال در مورد تجاری نمودن مغازه چنگیزوند 0 840 ۱۰ اسفند ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۵۱ : ۱۵
آخرین ارسال: چنگیزوند
  حیاط بدون مجوز از شهرداری javidok 4 8,523 ۱۲ فروردين ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۴ : ۱۶
آخرین ارسال: javidok
  زمین تجاری مسکونی مشاع ramin-alipour 9 15,847 ۲۰ آذر ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۵۳ : ۱۸
آخرین ارسال: ramin-alipour
  حیاط در مسیر طرح خانزاده 0 4,351 ۱۵ مهر ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۴۲ : ۱۳
آخرین ارسال: خانزاده

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان