امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فریب در ازدواج(تدلیس)
-------
پاسخ
سلام
فریب درنکاح به عبارتی آنچه جنابعالی میفرمائید نمیتواند مصداق تدلیس داشته باشد
آیاواقعآخانم مطلع از بیماری اش بوده اما آنرا کتمان نموده است ؟
آیا دلیلی دارید که این خانم با چنین بیماری قبلآ جراحی نموده باشد؟
اصولا این بیماری بنام سندرم تخمدان پلی کیستیک معرفی گردیده که ازنظرپزشکی یک بیماری ناشناخته میباشد بانوان مبتلا به این بیماری ممکن است به دلیل مشکلات بوجود آمده در تخمک گذاری برای بارداری با مشکل مواجه شوند. من حیث المجموع به نظر نمیرسد این بیماری قبل ازازدواج به وجودآمده باشد ضمن اینکه درصدی از این بیماران نازا خواهند شدکه تاتشخیص نازائی ان هم پس ازگذشت 5سال ازازدواج درخصوص ان میتوان اظهارنظرنمود.

تقاضای طلاق و مهریه کرده است.
مطالبه مهریه حتی باوجودبیماری حق قانونی زوجه میباشد اما اینکه میفرمائید تقاضای طلاق نموده ،چنین دادخواستی ممکن نیست مگردرشرایطی که به نظر میرسد فاقد شرایط باشد
نظر بنده چنین بود تانظردوستان چه باشد؟
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
ممنون از بیانات دوست گرانقدرم جناب حکمت نظر بنده در مورد سوال کاربر محترم بیانات حضرتعالی برداشت و نظر شخصی شما در مورد همسرتا بوده چه بسا همسرتان از حاد بودن و یا از بیماری خود اطلاعی نداشته لذابنده علاه بر بیانات جناب حکمت همچنین مطابق قانون آوردن بینه با مدعی بوده و همچنین حق طلاق با مرد بوده مگر موارد خاص لذا فکر میکنم هم همسر شما از بیماری خود اطلاعی نداشته و با برخورد با چنین بیماری احتمالاً از طرف شما یا خانواده طرفین با شلوغ کردن موضوع موجبات ناراحتی همسرتان را ایجاد نموده و بجای دلجویی از جانب شما و نزدیکان سرکوفت زدن علیه دختر بیچاره شروع شده و بجای دلداری و دلجویی موجبات خشم و نفرت همسرتان را شکوفا نموده لذا همانگونه که بیان شد همسر شما حق طلاق نداشته و ندارد مگر به تجویز قانون و شما نیز حق عدم پرداخت مهریه را نداشته و ندارید لذا به شما توصیه میکنم با تفکر دیگران و با تفکر کودکانه زندگی حاصل نمیشود زیرا پایه و اساس زندگی دوست داشتن و گذشت و عیب پوشی بوده و هست تنها راه زندگی خوب همدلی و گذشت بوده نه کدورت و بد دلی لذا بروید دنبال زندگی خودتان و با حرف کسانی که قیافه حق به جانب میگیرند نمیتوان زندگی نمود لذا بیانات دوست گرانقدرم جناب حکمت مسائل قانونی را در بر داشته ولی بیانات بنده علاوه بر قانون اصل زندگی را در بر دارد مهم اصل زندگی و دوست داشتن بوده نه قانون انشا الله خداوند ابتدا بنده را و سپس نیازمندان را از جهل و نادانی رها سازد و لیاقت شناخت زندگی درست را به تمام مردم جهان عطا کند چون ریشه کل مشکلات و اختلافات جهل بوده و عدم تحمل و از خداوند بخواهیم به ما صبر بالا عنایت فرماید این نظر و نصیحت بنده به حضرتعالی بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
با تشکر از نظرات شما
من خلاصه تو ضیح دادم
اولا نباید میگفتم تقاضا ببخشیبد خواستار طلاقه و طلاق میخاد بعدا ایشون خودش دنبال طلاقشه نه من خوب آدم با وفا زنش مریض شد که طلاق نمیده ثانیا ایشون سندروم تخمدان داره آفای حکمت برید تو اینترنت تحقیق کنید ببینید میشه بازنی که ریش در میاره موهاش میریزه رابطه زناشویی تا پنجاه درصد نداره احتمال بچه دار شدن به گفته دکتر ها 80 درصد صفره میشه زندگی کرد زنی که باید انقدر لاغر بشه تا بیماری اذیتش نکنه بعد ایشون با اطلاع قبلی به من نگفته و همچنین من مدارک پزشکی و سونوگرافی دارم
پاسخ
سلام
خواهش میکنم ،ببخشید که بنده مختصرآ پاسخ دادم اما دوست ارجمندم جناب آقای کامیاب با صراحت کلام خودآنرا تکمیل نمودند
فرض رااگربراین بگذاریم که این خانم بیماری خودرا از قبل داشته پس شما هم پس از ازدواج با شرایطی که اعلام نمودید مطلع بوده اید چرا تا این زمان هیچ اقدامی ننموده اید؟
آیا میدانید در مبحث خیارات شما پس از متوجه شدن موارد فسخ نکاح(بیماری همسرتان) سه روز مهلت فسخ داشته اید اما از این حق خوداستفاده نکرده اید دیگر نمیتوانید استفاده کنید
آیا میدانید بیماری که در دوره استراحت پس از عمل جراحی است نیاز به دلجوئی واحوالپرسی اطرافیان خصوصآ همسرش دارد؟پس بهتر است فعلآ با شاخه ای گل از همسرت دلجوئی کنی بعداز بهبودی با پا درمیانی به قول عامیانه ریش سفیدان همسرت راراضی به طلاق توافقی کنید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  امکان ازدواج مجدد مرد در زمان عده طلاق رجعی rezarajeei 1 4,842 ۲ ارديبهشت ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۴۶ : ۱۶
آخرین ارسال: حکمت
  تدلیس در نکاح از طرف زوج Omidalipoor 2 4,503 ۲ آذر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۰۴ : ۱۱
آخرین ارسال: Omidalipoor
  ازدواج دوم ، دادگاه اهل سنت ya30n 4 12,829 ۱۹ اسفند ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۲۶ : ۱۷
آخرین ارسال: azade1992
  ازدواج تحمیلی و بد رفتاری و عدم رضایت بر طلاق mehsaleh 1 3,834 ۳۰ فروردين ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۱۶ : ۱۱
آخرین ارسال: mehsaleh
  ازدواج دوم ya30n 2 4,779 ۱۸ فروردين ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۱۹ : ۱۶
آخرین ارسال: کامیاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان