امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تریاک
با سلام
بفرمایید که حداکثر و حداقل مجازات و جزای نقدی برا حمل 16 کیلو تریاک چیست!؟
توضیحات :
دو نفر بوده اند، که یک نفرشون دارای سابقه(مجرد) و دیگری بدون سابقه(متاهل)! که شخص بدون سابقه گردن گرفته ، اما چون شخص سابقه دار در زمان بازجویی دروغ گفته فعلا زندانش دادن تا روز دادگاه !
متحمین از جیرفت ـ محل کشف و ضبط فردوس مشهد!
لطفا توضیحات و مشورات لازمه و کافی را بفرمایید !
با تشکر
پاسخ
سلام
بهاستنادبند4ماده4قانون مبارزه باموادمخدروالحاق موادی به آن مصوب17/8/76مجمع تشخیص مصلحت نظام
بیش از5کیلو اعدام ومصادره اموال برای متهم دارای سابقه موثرکیفری
تبصره ذیل قانون مذکور برای متهم فاقد سابقه تا 20کیلوگرم حبس ابدبا74ضربه شلاق اما دراوزان بیش از20کیلم گرم اعدام مقررگردیده است
موفق باشید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
ببخشید جسارتا براتون متاسفم که از رو تعصب کاذب پاسخ میدهید!
البته شاید هم در متن قانون چنین چیزی باشه ! !!
اما من توقع داشتم که شما آنچه را که در عمل هست پاسخ بدهید
نمیدونم شاید پیش خودتون فکر کردید که شاید بار اولشونه بزار بترسونمشون تا دیگه از این کارا نکنن Smile
غافل از اینکه ما بچه جیرفتیم و بار اولمون نیست که دست به خلاف میزنیم !
این خبرا هم نیست ، حداکثر حداکثر 3 سال زندان(تازه برا شخص سابقه دارـاگر زندانش بده!)
و حداکثر 8 میلیون تومان هم جریمه . . . !
پاسخ
برادرعزیز شاید آنچه شما میفرمائید باواقعیت دردادگاه های انقلاب جیرفت به علت جرم خیز بودن احتمالی واقعیت داشته باشد اما بنده درشهرستان خودمان دردادگاه های خودمان عینآ همین قانون اجراء میشود بنده قصدترساندن شما رانداشته وندارم بلکه منطبق باقانون بیان نمودم
ضمنآ فرمایش جنابعالی را هم تکذیب نمی کنم
نظربنده چنین بود شایددوستان نظربهتری نفیآیا اثباتآ داشته باشند
ما بیشتر،
پاسخ
متشکرم
بنده هم خدایی ناکرده قصد جسارت به شما را نداشتم !
جسارتا خود شما هم کار قضاوت می کنید یا وکیل و یا مشاور هستید !؟
فکر نمی کنم قانون محدودیت جغرافیایی قائل شده باشه! باید قانون برای همه مناطق یکسان باشه ـ به هر حال کار اشتباه، اشتباه است . . . !
حالا من نمیدونم که شما ساکن کدوم یک از استانها و شهرها هستید
ولی باور کنید اینجا یارو را با تن می گیرن ، ی چند سال بعد میاد بیرون !
نمونه موردیش پسر همسایه خودمون بود که 300 کیلو ازش گرفتن ـ براش حکم ابد بریدن ـ منتهی بعد از 7-8 سال عفو خورد . . . !!!
پاسخ
خواهش میکنم نظر لطف شماست بنده هم نظر شماراتکذیب نکردم بلکه تائید هم نمودم اما اینبار متاسفانه محل کشف جرم مشهد بالنتیجه محل رسیدگی نیزحوزه قضائی مشهدمیباشد ودادگاه های انقلاب آنجا صلاحیت رسیدگی داشته و قاطعیت خاص خودرادارند
ضمنآ اینکه فرمودید
باحکم ابد بعداز چند سال آزاد میشوند واقعیت دارد چون مشمول عفو های مکررشده واین امور قانونی میباشدشاکی خصوصی هم که ندارند وشاکی آنها دولت است
بنده درغرب کشورسکونت دارم ازهردوستی تجربه ای کسب میکنم وامشب هم درخصوص مناطق درحقیقت مرزی تجربه ای ازجنابعالی کسب نمودم باوربفرمائید حقیقت را عرض کردم
به هرحال آنچه بنده ازفرمایش استنباط نمودم پاسخ دادم منتظر پاسخ دوستان عزیزم باشید
ما بیشتر،
پاسخ
مخاطب محترم شما که خودتان به قوق خودتان حکم را میدانید پس چه دلیلی بر بیان سوال و در یافت مشاوره دارید!!!!!!!!!!! در هر صورت از بزرگان ساکن منطقه خلاف خیز به قول حضرتعالی از این بیشتر انتظار وجود ندارد!!!
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
با سلام بر دوستان گرامی
با تشکر از پاسخ کامل دوست عزیز جناب حکمت
این قوانین در تمامی نقاط کشور بدون چون چرا اجرا میشود،بنده نیز در یکی از استانهای مرزی هستم تقریبا 3ماه پیش آمار بدستم آمد 70نفر بخاطر مواد در نوبت اعدام بودند و همه اش نیز اجرا میشود
مخاطب گرامی فرموده اید از طرف300ک مواد گرفتن بعدش آزاد کردن باید عرض کنم اونی که حکم داده قاضی نبوده بلکه گازی بوده !!!و در این میان تفاوت عمیقیست که نیاز به تعقل بسیار دارد
مرا با حقیقت بیازار ، ولی با دروغ آرامم مکن...!
پاسخ
سلام
باتشکراز شما دوستان عزیز م آقای عزیزی وجناب آقای تیموری
درپاسخ گوئی به این کاربرمحترم بنده قصدداشتم عینآ پاسخ دوست عزیزم آقای تیموری را برای ایشان ارسال نمایم اما کمی تفکرکرده وبا دعا ومراقبه به این نتیجه رسیدم که پاسخی استنادی واستدلالی ارائه نمایم که آن کاربرنیز باپاسخ بنده قانع شدند شاید باشد دادگاهی که ازحدود اذن درقانون تخطی نموده وحکم کمتر از حدمقررصادرنمایئد اما همه را نمیتوان به یک چشم نگریست
بنده اگر درمواردی بخواهم پاسخ حقوقی به کسی ارائه نمایم پس از ارائه پاسخ خود را درمقام دفاع از ذینفعی که مخالف او اظهارنظر کرده ام قرارمیدهم بعضآ هم درچنین مواردی از پاسخ خودعدول نموده وشخص را ارشاد دیگری مینمایم
به نظرم این کاربرنیز از آن موارد بوده که از آشنایانش درتعقیب کیفری به جرم حمل موادمخدر بوده به نوعی قصد توجیه بهانه داشته است
ما بیشتر،
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان