امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سفته (فوری)لطفا راهنماییم کنید
با سلام
من از شخصی سفته دارم به مبلغ 10میلیون تومان به تاریخ 93/3/30 که پشت آن را شخصی به عنوان ضامن، که به گفته خودش خانمش بود 2تا امضا زده با اثر انگشت... خودش الان متواری شده اما خانمش هست...من الان چطور باید سفته را به اجرا بگذارم؟؟؟ اگر خانمش بگوید اون امضا و اثر انگشت مال من نیست من چکار کنم؟؟به جرم کلاهبرداری شکایت کنم؟؟چگونه؟؟؟
سلام
شما باید در سررسید، سفته را مطالبه کنید، اگر وجه سفته پرداخت شد، مساله ای پیش نمی آید ولی در صورت عدم پرداخت، باید ظرف ۱۰ روز از تاریخ سر رسید، سفته را واخواست نمایید(به بانک ملی رفته و موضوع را به یکی از شعب بگویید تا راهنماییتان نمایند)
واخواست= اعتراض رسمی به عدم پرداخت وجه سفته
برگه ی واخواست توسط مامور دادگستری به صادر کننده و ضامن ابلاغ می شود
و بقیه مراحل مثل دعوی چک می باشد که قبلا عرض کردم

ضمنا عرض به حضورتان:
نمی توان شکایت کیفری با عنوان کلاهبرداری نمود،فقط طرح دعوی حقوقی مسموع خواهد بود
باز از نظرات دوستان گرانقدر بهره مند می شویم
مرا با حقیقت بیازار ، ولی با دروغ آرامم مکن...!
با سلام خدمت مخاطب محترم و دوست گرامی جناب عزیزی بنده جهت تکمیل عرایض دوست گرامی مطالب ذیل را به عرض میرسانم ابتدا باید برسی کنید آیا سفته ها مطابق قانون تجارت صادر شده و یا خیر یعنی کلیه مندجات سفته کامل و مطابق قانون پر شده یا خیر اگر کامل بوده که مطابق ذیل اگر کامل نبود باید مندرجات را مطابق قانون سفته کامل کنید و سپس سفته باید در سررسید باید به دوطریق واخواست شود یا توسط یکی از بانک دولتی و یا توسط واحد واخواست سفته مستقر در مجتمعهای قضائی اگر متعهد در موعد مقرر وجه سفته را کارسازی نکرد بعد از زمان مقرر 10 روزه به طرفیت متعهد و ضامن باید دادخواست مطالبه داد،هزینه واخواست 2%ارزش سفته و هزینه دادرسی نیز با احتساب تمبر ورود 2% بوده که مجموعاً 4%هزینه داشته اگر توسط ضامن اعلان به جعل شد باید با هزینه متقاضی هزینه کارشناسی پرداخت گردد و در صورت اثبات جعلیت ضامن از اشخاص خوانده خارج و اگر صدور به ضامن منتصب گردید ضامن نیز متضامنناً به پرداخت محکوم خواهد شد و موارد دیگر قانون آئین دادرسی مدنی عمل میشود این نظر بنده در تکمیل عرایض دوست بزرگوارم میباشد
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
سلام
باتشکرازپاسخ کامل دوستانم جناب آقای تیموری وآقای عزیزی
1-ازمورخ1/1/93طی بخشنامه ریاست محترم قوه قضائیه هزینه رسیدگی درمحاکم بدوی به2 درصدتا 1000000تومان بیش از آن به ماخذ3درصد محاسبه وتمبرابطال میگردد

3-درواخواست سفته بانکهای دولتی بایدواخواست نمایند اما متاسفانه به هربانکی مراجعه کنید واخواست نخواهند نمودمگراینکه آشناداشته باشیددرخصوص واحدواخواست این امربه نظرمیرسد تکلیف برواحدابلاغ باشدکه آنها نیز پیشنهاد ارسال اظهارنامه میکنند

3- نکته ای که به علت گستردگی بحث سفته بیان نگردید مطالبه خسارت تاخیرتادیه است که خواهان باید درخواسته خودآنراازدادگاه بخواهداگرچنین ننمایدیاتا قبل ازحلول جلسه دادرسی خواسه راافزایش ندهد بایدمجددا دادخواست خسارت تاخیرتادیه باابطال تمبرمجدد نماید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
با سلام و تشکر
من بیشترین دغدغم اینه که اگر اون امضا و اثر انگشت مال خانمش نباشه من باید چکار کنم؟؟؟
مگه اون خانم پیش خودتون از پرداخت مبلغ سفته ضمانت نکرد؟
مرا با حقیقت بیازار ، ولی با دروغ آرامم مکن...!
سلام
یک خانمی بود امضا زد اما من نمیدونم اون شخص خانمش بود یا نه؟؟؟
(۲۴ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۳ : ۰۰)ناصر62 نوشته است: با سلام و تشکر
من بیشترین دغدغم اینه که اگر اون امضا و اثر انگشت مال خانمش نباشه من باید چکار کنم؟؟؟

سلام
در این صورت تنها علیه صادر کننده سفته می توانید طرح دعوی نمائید .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
(۲۴ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۴ : ۱۲)vakil نوشته است:

سلام

سلام
وقتی اسم و فامیا خانمه هست با اون کاری نداشته باشم؟؟؟؟
شاید کلاهبرداری کرده باشن؟؟؟
(۲۴ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۵۰ : ۱۲)ناصر62 نوشته است:
(۲۴ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۴ : ۱۲)vakil نوشته است:

سلام

سلام
وقتی اسم و فامیا خانمه هست با اون کاری نداشته باشم؟؟؟؟
شاید کلاهبرداری کرده باشن؟؟؟

سلام
کسی نگفت با اون کاری نداشته باشید . اما خودتون دارید می فرمائید که امضاء و اثر انگشت اگه مال اون خانم نباشه چکار کنم ؟ بنده هم عرض کردم که در این صورت جنابعالی فقط از صادر کننده سفته میتوانید مطالبه وجه سفته رو بکنید . اگر یکنفر در جایی به اسم شما سفته ای رو ظهر نویسی کنه ، آیا فردا دارنده سفته میتونه بیاد از شما مطالبه کنه ؟ در حالی که نه امضاء مال شماست و نه اثر انگشت ؟؟!!!
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
سلام
دوست عزیز باتعذرنسبت به پاسخ به علت تکراری بودن وایجاد تعارض درپاسخ ها،به همین جهت پیشنهاد میکنم خودتان پست اخیرتان راحذف نمائید درغیراینصورت بنده این کارراخواهم نمود حال سئوالتان را وارد پست قبلی تان کپی مینمایم
..................................
اجرا
با سلام ...من از شخصی 10 میلیون سفته دارم و تاریخ ان 31 خرداد است... چگونه ان را اجرا بگذارم مراحل ان چیست؟؟؟ اگر نداد چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟ تشکر
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فوری فوری شکایت حقوقی از ۲۸ فرد متوفی وچند نفر سهامدار ومالک حمید حمیدپور 0 1,411 ۲۷ دي ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۲۸ : ۰۲
آخرین ارسال: حمید حمیدپور
  [برش] چکی را برگشت زدم لطفا راهنمایی کنید shilanaseri 0 3,503 ۱۱ ارديبهشت ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۳۴ : ۰۸
آخرین ارسال: shilanaseri
  چکی را برگشت زدم لطفا راهنمایی کنید omid1362 8 9,785 ۱ اسفند ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۰۶ : ۲۲
آخرین ارسال: omid1362
  لطفا راهنمایی کنید Mazda_dalvandi 5 8,227 ۵ مهر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۳ : ۰۱
آخرین ارسال: کامیاب
  لطفا کمکم کنید سید کاظم موسوی 11 11,986 ۲۱ شهريور ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۱ : ۱۶
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان