امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمائي
باسلام و احترام فرآوان
خدمت شما عرض كنم در فروردين ماه سال 91 پدراينجانب بهمراه زن بابايم شكايتي را برعليه من و همسرم به اتهام آتش سوزي منزل پدرم در يكي از شهرستانها مطرح مي نمايند . شكات هيچ گونه دليلي برعليه اينجانب نداشتند حتي شهودي را معرفي كردند كه همگي در دادگاه اعلام كردند كه بنده را كسي نديده . من هم در اولين روز جلسه دادگاه اعلام كردم كه در آن روز بنده در محل سكونت خود در تهران مهمان داشتم و حاضرم به عنوان شهود معرفي نمايم كه اين كار صورت گرفت و شهود اينجانب در جلسه رسيدگي ضمن اداي سوگند اعلام نمودند كه ما مهمان اين آقا بوديم و ايشان تماما" در منزل حضور داشتند لذا قاضي نتوانسته بود قرار مناسب صادر كند در نهايت شكات دليلي ديگري را ارائه نمودند كه چون در همان روز در ساعت 2 در تهران ما را مورد ضرب و شتم قرار داده و مارا تهديد كردند ودر همان روز هم در ساعت 11/5 شب اقدام به آتش سوزي نموده اند لازم به ذكر است در اين خصوص در دادگاه تهران بابت اين پرونده قرارمنع تعقيب صادر شد . علي يحال قاضي بعد از گذشت نزديك به دوسال اقدام به صدور راي برائت مي نمايد . حال شكات وكيل گرفته اند و درخواست تجديد نظر خواهي نموده اند مي خواستم بدانم من بايد چكار كنم آيا با توجه به اين دلايلي كه عرض كردم شهود معرفي كردم و دلايل شكات فقط واهي و ادعا بوده وكيل روي چه دليلي اين پرونده را قبول كرده ديگر به چه چيزي ميتواند استناد كند ممكن است مشگلي برايم بوجود بيايد . لازم به ذكر است بنده حكم زندان زن بابايم را نيز دارم كه درواقع شكايت من قبل از شكايت اين خانم بوده و اين خانم با طرح اين شكايت قصد فشار و دست اندازي و انصراف من از شكايتم را داشته و تا به امروز نتوانستم شاكيه را جلب نمايم آيا اين ميتواند دليلي براي وكيل باشد كه دادگاه تجديد نظر دادنامه را نقض كند ايا بايد بروم وكيل بگيرم . ممنون از راهنماي شما دوستان . سئوالي بود در خدمتم
ضمنا" دادگاه شهرستان مورد نظر بخش مي باشد كه تا به امروز قرار صادر نشده چون بازپرسي ندارد و فقط دادگاه دارد درواقع مراحل مقدماتي و رسيدگي توسط رئيس دادگاه
(شعبه) انجام مي گيرد .
پاسخ
سلام
دوست عزیز رای برائت ازدادگاه له شما صادرگردیده است تجدیدنظرخواهی حق مکتسبه ای است که مقنن برای محکوم علیه مقررنموده است به فرض که محکوم علیه درپرونده وکیل دخالت داده باشند تمامآ منطبق باقانون بوده است
فرمودید وکیل بگیرید
وکیل برای چه بگیرید اگرنگران هستید میتوانید وکالت به وکیل درجهت مطالعه پرونده بدهید تاباتوجه به لایحه تجدیدنظرخواه لایحه ای درپاسخ به دادگاه ارائه نمائید
یا اینکه به استناد ماده73 ق آ دع وانقلاب درامور کیفری ازدادگاه درخواست مطالعه پرونده وکپی ازلایحه تجدیدنظرخواه نمائید

درخصوص قسمت اخیر سئوالتان دردادگاه بخش آیا شاکی بوده اید یا متهم؟
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
سلام خدمت دوستان و مخاطب عزیز
مطالعه ی این سوال مرا به یاد خاطره ای در سال89 انداخت
در پرونده ای مشابه که 2 نفر با هم دعوا کرده بودند و یکی از متداعیین از روی عصبانیت به دیگری گفته بود من زندگی تو را به آتش خواهم کشید،در این حین یکی از تماشاچیان دعوی که دشمنی دیرینه با گوینده ه این حرف داشته ، از فرصت سوء استفاده کرده و در همان شب باغ وی را آتش زده بود!!!
صاحب باغ از طرف(کسی که گفته بود زندگی ات را به آتش خواهم کشید ، نه آنکس که واقعا آتش زده بود)شکایت کرد اما نتوانست ادعای خویش را ثابت کند چرا که هیچ دلیلی بر ادعای خود نداشت
و2سال بعد شخصی که باغ را آتش زده بود در مکانی عمومی و در میان جمع کثیری از مردم با زنش دعواشون شد و زن گفت:
حال بگویم باغ را تو آتش زده بودی؟؟؟بلاخره بانی آتش باغ معلوم شدو بعدا نیز محکوم به پرداخت خسارت...

در پرونده ی شما نیز بنظرم حکم برائت در تجدید نظر ابرام گردد،چرا که هیچ دلیلی بر محکومیت شما وجود نداردحتی ده ها وکیل بر علیه تمام تلاش خویش را به کار گیرند
مرا با حقیقت بیازار ، ولی با دروغ آرامم مکن...!
پاسخ
باسلام همانطور كه عرض كردم در دادگاه بخش برعليه اينجانب شكايت شد پس متهم بوده ام نمي دانم منظور شما از قسمت اخير سئوال را در ست جواب دادم يا خير
پاسخ
سلام
دوست عزیز درپرسش خود تمام موارد راکلی سئوال نمودید بصورتی که واقعآبنده باخواندن آنها نتوانستم منظور جنابعالی رامتوجه شوم حال سئوال شمارامنجز میکنم تادوستان اگرمتوجه شدندپاسخ ارائه نمایند ضمن اینکه سئوالات داخل پرانتز راواضح نمائید
........................................................................................................
در فروردين ماه سال 91 پدراينجانب بهمراه زن بابايم شكايتي را برعليه من و همسرم به اتهام آتش سوزي منزل پدرم در يكي از شهرستانها مطرح مي نمايند .
شكات هيچ گونه دليلي برعليه اينجانب نداشتند حتي شهودي را معرفي كردند كه همگي در دادگاه اعلام كردند كه بنده را كسي نديده .
من هم در اولين روز جلسه دادگاه اعلام كردم كه در آن روز بنده در محل سكونت خود در تهران مهمان داشتم و حاضرم به عنوان شهود معرفي نمايم كه اين كار صورت گرفت و شهود اينجانب در جلسه رسيدگي ضمن اداي سوگند اعلام نمودند كه ما مهمان اين آقا بوديم و ايشان تماما" در منزل حضور داشتند لذا قاضي نتوانسته بود قرار مناسب صادر كند
در نهايت شكات دليلي ديگري را ارائه نمودند كه چون در همان روز در ساعت 2 در تهران ما را مورد ضرب و شتم قرار داده و مارا تهديد كردند ودر همان روز هم در ساعت 11/5 شب اقدام به آتش سوزي نموده اند لازم به ذكر است در اين خصوص در دادگاه تهران بابت اين پرونده قرارمنع تعقيب صادر شد .
(*****دلیل قرارمنع تعقیب راذکرکنیدچون ازدادسرا بوده آیایا ازقراربه دادگاه شکایت شده که رای برائت صادرگردیده است؟؟؟؟؟*****)
علي يحال قاضي بعد از گذشت نزديك به دوسال اقدام به صدور راي برائت مي نمايد . حال شكات وكيل گرفته اند و درخواست تجديد نظر خواهي نموده اند مي خواستم بدانم من بايد چكار كنم آيا با توجه به اين دلايلي كه عرض كردم شهود معرفي كردم و دلايل شكات فقط واهي و ادعا بوده وكيل روي چه دليلي اين پرونده را قبول كرده ديگر به چه چيزي ميتواند استناد كند ممكن است مشگلي برايم بوجود بيايد . لازم به ذكر است بنده حكم زندان زن بابايم را نيز دارم كه درواقع شكايت من قبل از شكايت اين خانم بوده و اين خانم با طرح اين شكايت قصد فشار و دست اندازي و انصراف من از شكايتم را داشته و تا به امروز نتوانستم شاكيه را جلب نمايم آيا اين ميتواند دليلي براي وكيل باشد كه دادگاه تجديد نظر دادنامه را نقض كند ايا بايد بروم وكيل بگيرم . ممنون از راهنماي شما دوستان . سئوالي بود در خدمتم(آیا برای مادرناتنی شما حکم قطعی حبس تعزیری صادرگردیده است؟)
ضمنا" دادگاه شهرستان مورد نظر بخش مي باشد كه تا به امروز قرار صادر نشده چون بازپرسي ندارد و فقط دادگاه دارد درواقع مراحل مقدماتي و رسيدگي توسط رئيس دادگاه
(شعبه) انجام مي گيرد . (بفرمائید کدام پرونده مربوط به دادگاه شهرستان است که رئیس دادگاه ندارد؟موضوع شکایت چه بوده؟برای شما قرارصادرشده؟)
ما بیشتر،
پاسخ
باسلام . ضمن تبريك سال نو در خصوص سئوالي كه فرموده بوديد عرض كنم مادر ناتني بنده و پدرم در يك روز در دونقطه از كشور (يكي در تهران . ديگري در شهرستان) برعليه بنده و همسرم شكايت مي نمايد .
درتهران به اتهام ضرب و جرح عمدي شكايت مينمايد كه بدليل نداشتن دلايل كافي بازپرس بزه انتسابي را محرز ندانسته و اقدام به صدور قرارمنع تعقيب مي نمايد . پس از اعتراض شاكي قرار صادر در دادگاه تائيد مي گردد مجددا" اعمال بند ن را شاكي درخواست مي نمايد باز هم مخالفت ميگردد .درنهايت پرونده مختومه مي گردد .
در شهرستان شاكي مجدد اقدام به طرح دعوي بر عليه اينجانب مي نمايد به اتهام ضرب و جرح عمدي و آتش سوزي كه در خصوص آتش سوزي از سوي دادگاه شهرستان به علت نداشتن دلايل برائت صادر مي گردد ولي در مورد ضرب و جرح شكات مي خواستند به قاضي بگويند چون در تهران مورد ضرب و شتم قرارگرفته ايم پس آتش سوزي كار همين ها ست

در مورد سئوال بعدي بله حكم قطعي حبس تعزيري مادر ناتني ام صادر گرديد و الان جلب ايشان را از دادگاه اجراي احكام دارم
پاسخ
سلام
پیشنهاد میکنم عواقب شکایات متعدد راسنجیده سپس هراقدامی خواستید بنمائید مادرخوانده تان را بعدازعیددستگیر وبه زندان بفرستید ضمن اینکه درخصوص پرونده منجربه برائت درتهران نیز میتوانید به جرم افتراء شکایت نمائید لیکن قطعآ رابطه خانوادگی تان باسایر اقوام گسسته خواهد شد(دراثرتجربه عرض شد)
تانظردوستانم چه باشد؟
موفق باشید
ما بیشتر،
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Question راهنمائي omid52 3 5,698 ۱ مرداد ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۰۰ : ۱۳
آخرین ارسال: حکمت
  راهنمائي omid52 1 3,728 ۵ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۱۲ : ۱۳
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان