امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
((**آیا من تک فرزند هستم یا خیر؟**))
Exclamation 
باسلام و درود خدمت مشاوران عزیز و بزرگوار،
بنده مشمول طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت هستم و برای معافیت از این طرح بر طبق ماده دوم قوانین وزارت بهداشت که در این صفحه آمده در صورت تک فرزند بودن میتوانم از طرح معافیت بگیرم،

بنده هم اکنون 24 سال سن دارم، پدرم فوت شدن و با مادرم تنها زندگی میکنم و تنها فرزند مادرم هستم،
اما تعدادی خواهر و برادر ناتنی دارم که از همسر اول پدرم بوده اند و از مادر من نیستند،
مادرم الان تقریبا 55 سال سن دارند و بازنشسته هستند،

آیا من طبق قانون تکفرزند محسوب میشوم یا خیر؟ چون با همین شرایط بهم معافیت سربازی هم دادند،
امروز که به ستاد علوم پزشکی دانشگاه مراجعه کردم گفتند شما تک فرزند نیستی و باید طرح بری! البته خودشونم زیاد مطمئن نبودند و با حدث و گمان این جواب رو بهم دادند،
ممنون میشم کمک و راهنمایی لازم رو در حق اینجانب انجام بدین.
با سپاس فراوان.
پاسخ
سلام
دوست عزیز قانون خاص که استناد نمودیدمشمول شما میباشد لیکن به نظربنده شما شفاهآ به بهداشت ودرمان رفته ایدخواستار تعیین وضعیت خود شده اید پیشنهاد مینمایم شرح مبسوطی از فوت پدروسرپرستی مادر وعواقب عدم اجرای قانون ومتضررشدن ازجهت سرپرستی به اداره موصوف نوشته وکتبآ ازآنها نتیجه رادرخواست نمائید
یا چنانچه به صحبت های شما گوش نمیدهند طی اظهارنامه ای موضوع رامتذکر شوید ضمن اینکه دوست ارجمند م جناب آقای تیموری پاسخ محکمه پسندی درخصوص عدم اجرای قانون توسط اداره در پست های قبلی جنابعالی به شما ارائه نموده اند
پاسخ بنده چنین بودازنظرات دوستانم استفاده خواهیم نمود
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
(۲۴ اسفند ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۲۱ : ۲۰)حکمت نوشته است: سلام
دوست عزیز قانون خاص که استناد نمودیدمشمول شما میباشد لیکن به نظربنده شما شفاهآ به بهداشت ودرمان رفته ایدخواستار تعیین وضعیت خود شده اید پیشنهاد مینمایم شرح مبسوطی از فوت پدروسرپرستی مادر وعواقب عدم اجرای قانون ومتضررشدن ازجهت سرپرستی به اداره موصوف نوشته وکتبآ ازآنها نتیجه رادرخواست نمائید
یا چنانچه به صحبت های شما گوش نمیدهند طی اظهارنامه ای موضوع رامتذکر شوید ضمن اینکه دوست ارجمند م جناب آقای تیموری پاسخ محکمه پسندی درخصوص عدم اجرای قانون توسط اداره در پست های قبلی جنابعالی به شما ارائه نموده اند
پاسخ بنده چنین بودازنظرات دوستانم استفاده خواهیم نمود

درود دوست گرامی،
پست های قبلی واقعا برای بنده قابل اجرا نبود که از ایشون شکایت کنم چون تا الان ندیدم شکایت از یک دکتر به جایی برسد! میزنند طرف رو میکشند و یک آبی هم روش و قانون نمیتونه بهشون بگه پشت چشمتون ابرو هست.
تنها چاره من حل کردن مشکلاتم با زبان خوش و خواهش هست!
حال که من قانونا تک فرزند محسوب میشوم آیا دادستان به من نامه ای دال بر این موضوع میدهد که به اداره مربوطه ببرم و مشکلم حل بشه؟
پاسخ
با سلام خدمت دوستان و مخاطب گرامی
بنده منتظر ماندم تا جواب سوال شما را از اساتید با تجربه بشنویم
اما دوستان بخاطر مشغله ی کاری زیاد از ارائه پاسخ معذورند
دوست گرامی بنظر بنده شما تک فرزند تلقی شده و مستحق معافیت از دوره می باشید
چرا که فرزندان زوجه ی اول به خانواده ی شما و مادر گرامیتان هیچ ارتباطی ندارند
در چنین مواقعی منظور مقنن از تصویب قانون؛ کفالت ، سرپرستی و مساعدت به والدین می باشد
لذا مادرتان که تنها اعضای خانواده ی شما هستند جز شما هیچ فرزندی نداشته تا سرپرست وی باشد و در مقابل مشکلات زندگی عصای دست پیری اش قرار گیرد...
باز پیگیر سوالتان شده و از نظرات اساتیدی چون آقای تیموری، جناب خدایی فر و دوست عزیزم جناب حکمت بهره مند شوید
مرا با حقیقت بیازار ، ولی با دروغ آرامم مکن...!
پاسخ
(۲۵ اسفند ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۰۸ : ۰۳)محمدعلی عزیزی نوشته است: با سلام خدمت دوستان و مخاطب گرامی
بنده منتظر ماندم تا جواب سوال شما را از اساتید با تجربه بشنویم
اما دوستان بخاطر مشغله ی کاری زیاد از ارائه پاسخ معذورند
دوست گرامی بنظر بنده شما تک فرزند تلقی شده و مستحق معافیت از دوره می باشید
چرا که فرزندان زوجه ی اول به خانواده ی شما و مادر گرامیتان هیچ ارتباطی ندارند
در چنین مواقعی منظور مقنن از تصویب قانون؛ کفالت ، سرپرستی و مساعدت به والدین می باشد
لذا مادرتان که تنها اعضای خانواده ی شما هستند جز شما هیچ فرزندی نداشته تا سرپرست وی باشد و در مقابل مشکلات زندگی عصای دست پیری اش قرار گیرد...
باز پیگیر سوالتان شده و از نظرات اساتیدی چون آقای تیموری، جناب خدایی فر و دوست عزیزم جناب حکمت بهره مند شوید

ممنون دوست گرامی،
سوال من الان این است که دادستان نامه ای مبنی بر تک فرزندی به من میدهد؟
پاسخ
سلام
عرض شود حضورتان
دوست عزیز به نظربنده خواسته بهداشت ودرمان به احتمالی جنابعالی ازدادستان نسبت به تائیدتک فرزند بودن خواسته ای غیرمعقول است زیرا بنابراسنادسجلی جنابعالی تک فرزند جهت استفاده از حق تک فرزندی برای استفاده ازمزایای آن هستید حال اداره بهداشت ودرمان بدون رعایت ضوابط قانونی مانعی براجرای قانون میباشد شما ازدادستان میخواهید درخواست کنید که تک فرزند هستید درصورتی که درموردی که سند وجود دارد نمیتوان به اماره قضائی رجوع نمودمثل این است که بنده بانام لطفیان بروم به دادستان بگویم یک تائیدیه بدهید که این نام بنده است دادستان صلاحیت اظهارنظردراین خصوص رانداردچون دسترسی به اسناد سجلی نداره حال اگربهداشت ودرمان نسبت به فرزندذکورمادرشماتردیددارد میتواند ازاداره ثبت احوال استعلام نماید
مجددآ عرض میکنم جناب آقای تیموری که همیشه نظرات مفیدی درانجمن ارائه نموده اند بهترین پاسخ رادرخصوص جنابعالی ارائه نموده اند علی ایحال درخصوص اینکه میفرمائید

تا الان ندیدم شکایت از یک دکتر به جایی برسد! میزنند طرف رو میکشند و یک آبی هم روش و قانون نمیتونه بهشون بگه پشت چشمتون ابرو هست.
بانظرتون کاملآ موافقم به هرحال چاره ای نیست باید مبارزه کرد
موفق باشید
ما بیشتر،
پاسخ
(۲۵ اسفند ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۴۴ : ۱۴)حکمت نوشته است: سلام
عرض شود حضورتان
دوست عزیز به نظربنده خواسته بهداشت ودرمان به احتمالی جنابعالی ازدادستان نسبت به تائیدتک فرزند بودن خواسته ای غیرمعقول است زیرا بنابراسنادسجلی جنابعالی تک فرزند جهت استفاده از حق تک فرزندی برای استفاده ازمزایای آن هستید حال اداره بهداشت ودرمان بدون رعایت ضوابط قانونی مانعی براجرای قانون میباشد شما ازدادستان میخواهید درخواست کنید که تک فرزند هستید درصورتی که درموردی که سند وجود دارد نمیتوان به اماره قضائی رجوع نمودمثل این است که بنده بانام لطفیان بروم به دادستان بگویم یک تائیدیه بدهید که این نام بنده است دادستان صلاحیت اظهارنظردراین خصوص رانداردچون دسترسی به اسناد سجلی نداره حال اگربهداشت ودرمان نسبت به فرزندذکورمادرشماتردیددارد میتواند ازاداره ثبت احوال استعلام نماید
مجددآ عرض میکنم جناب آقای تیموری که همیشه نظرات مفیدی درانجمن ارائه نموده اند بهترین پاسخ رادرخصوص جنابعالی ارائه نموده اند علی ایحال درخصوص اینکه میفرمائید

تا الان ندیدم شکایت از یک دکتر به جایی برسد! میزنند طرف رو میکشند و یک آبی هم روش و قانون نمیتونه بهشون بگه پشت چشمتون ابرو هست.
بانظرتون کاملآ موافقم به هرحال چاره ای نیست باید مبارزه کرد
موفق باشید

از ثبت احوال استعلام میگیره میگه آیا ایشون خواهر و برادر داره یا نه اونها هم میگن بله داره!
مشکل من همینجاست! اونها نمیپرسن که من تک فرزندم یا نه! اونها میگن شما خواهر و برادر داری پس تکفرزند نیستی!
برای حل این مشکل به کی پناه ببرم؟ از چه طریقی بجز شکایت میتونم مشکلم رو حل کنم؟
پاسخ
با سلام خدمت دوستان عزیز جناب حکمت و آقای عزیزی به نظر بنده تک فرزند محسوب نشده با این استدلال که ولایت مختص و خاص پدر بوده و چون پدر ولی این مخاطب و دارای فرزندان دیگری بوده ایشان تک فرزند نبوده اما اگر تنها فرزند ذکور پدر باشد تک فرزند بوده ولی اگر پدر ایشان فرزندان پسر دیگری داشته باشد تک فرزند محسوب نشده و تنها راه معافیت ایشان معافیت کفالت بوده ونه تک فرزندی ایشان باید اعلان به کفالت مادر خود کند والا به نظر بنده نمیتواند معاف شود لذا پیشنهاد و نظر بنده تنها راه وی فقط معافیت کفالت بوده و حتی در طرح میتواند جهت ادامه طرح به محل سکونت مادر خود انتقالی بگیرند این نظر شخصی و استدلال شخصی بنده با برداشت از قانون مدنی بوده شاید دوستان استدلال بهتری داشته باشند
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
(۲۶ اسفند ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۴ : ۲۱)Kamyab.Teymouri نوشته است: با سلام خدمت دوستان عزیز جناب حکمت و آقای عزیزی به نظر بنده تک فرزند محسوب نشده با این استدلال که ولایت مختص و خاص پدر بوده و چون پدر ولی این مخاطب و دارای فرزندان دیگری بوده ایشان تک فرزند نبوده اما اگر تنها فرزند ذکور پدر باشد تک فرزند بوده ولی اگر پدر ایشان فرزندان پسر دیگری داشته باشد تک فرزند محسوب نشده و تنها راه معافیت ایشان معافیت کفالت بوده ونه تک فرزندی ایشان باید اعلان به کفالت مادر خود کند والا به نظر بنده نمیتواند معاف شود لذا پیشنهاد و نظر بنده تنها راه وی فقط معافیت کفالت بوده و حتی در طرح میتواند جهت ادامه طرح به محل سکونت مادر خود انتقالی بگیرند این نظر شخصی و استدلال شخصی بنده با برداشت از قانون مدنی بوده شاید دوستان استدلال بهتری داشته باشند

با تشکر،
قضیه پیچیده تر شد،
در قانون طرح بندی برای معافیت کفالت در نظر گرفته نشده، حتی انتقالی هم به بنده ندادند!
تا جایی که سوال پرسیده بودم از یکی از وکلای دادگستری هم جویا شدم من رو تک فرزند میدونستند چون از مادرم فقط من هستم! دلیل این جواب های متغییر چیست؟ ایا در قانون به روشنی در مورد تک فرزند بودن چیزی نوشته نشده است؟
پاسخ
سلام
دوست عزیز درقانون برای تک فرزندی تمهیداتی اندیشیده شده است اما همانگونه که جناب آقای تیموری فرمودند
(ولایت مختص و خاص پدر بوده و چون پدر ولی این مخاطب و دارای فرزندان دیگری بوده ایشان تک فرزند نبوده اما اگر تنها فرزند ذکور پدر باشد تک فرزند بوده ولی اگر پدر ایشان فرزندان پسر دیگری داشته باشد تک فرزند محسوب نشده و تنها راه معافیت ایشان معافیت کفالت بوده)
درماده 2قانون خدمات پزشکان وپیراپزشکان تاکیدبر خانواده نموده نه مادر، درشرایط جدید معافیت تک فرزندی جهت استفاده از معافیت خدمت سربازی مقنن سخت گیری بیشتری نموده ؛ پدر 65 سال بدون نیاز به شورای پزشکی میتواند برای فرزندش ازمعافیت استفاده کنداما زیز سن مذکور باید به کمیسیون برود
...............................................................................................................................................
علی ایحال به نظربنده تلاش خودرابنمائیددلیل اینکه فرمودیدجواب دلیل این پاسخ های متغیر چیست؟
دلیل آن وجود 120000قانون وانشعاباتی ازقوانین بنام رای وحدت رویه ،نظرات مشورتی،بند وتبصره که بعضآ قضات هم برداشت ناصحیح ازقانون مینمایند درچنین مواردی درخواست رای وحدت رویه ازدیوان ونظریه مشورتی از اداره حقوقی قوه قضائیه مینمایند شما نیزدرحرفه خود چنین مواردی دارید که بنام کمیسیون عالی پزشکی معرفی شده است
موفق باشید
ما بیشتر،
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  داشتن فرزند خوانده چه شرایطی دارد؟؟؟ vakilt 0 660 ۲۳ مهر ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۴۷ : ۱۲
آخرین ارسال: vakilt
  حضانت کامل فرزند پسر توسط مادرش و درخواست طلاق internet 31 32,941 ۲۹ آذر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۴۸ : ۱۱
آخرین ارسال: هشتگ11
  حق حضانت فرزند بیتا996 6 7,869 ۷ شهريور ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۰۳ : ۱۱
آخرین ارسال: b.najafi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان