امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شکایت از کارفرما
با سلام

من از مهرماه سال 91 در یک رستوران به عنوان حسابدار مشغول کار هستم و تا امروز هم قرارداد کتبی بین من و کارفرما منعقد نشده و در ضمن بیمه هم تا به امروز نشدم.

وتا به امروز هم بخش خیلی کمی از حقوقم را از کارفرما دریافت کردم. و بخش قابل توجهی را نزد کار فرما دارا می باشم.

ولی می خواهم دیگر کار نکنم و حدود یکماه زودتر هم اطلاع دادم.

می خواستم ببینم با این که بین ما قراردادی منعقد نشده آیا کارفرما می تواند حقوق من را ندهد؟

و اینکه ممنون میشم اگه راه قانونی و حتمی رسیدن به حقوقم رو ذکر کنید.
پاسخ }
سپاس شده توسط
مخاطب محترم به نظر بنده با عنایت به قانون کار قرارداد کار یا کتبی می باشد و یا شفاهی مهم وجود عقد کتبی نبوده لذا شما باید مشخص کنید این مقدار کم از حقوقتان را چگونه دریافت نموده اید ؟ و همچنین توافق شما چه مبلغی بوده؟ ولی در هر صورت به هیچ عنوان کارفرما نمیتواند حقوق شما را ندهد و شما باید بروید اداره کار محل وقوع رستوران از صاحب رستوران شکایت کنید و کلیه حق و حقوق خود و کسری پرداخت را وصول کنید. در ضمن با توجه به تجربه اینجانب اکثریت قریب به اتفاق رستورانداران همین بلا را سر کارگرانشان می آورند و اگر توجه هم بفرمایید میبینید رستوراندار شما نتنها دستمزد شما بلکه از محلهایی که مواد و لوازم هم تهیه میکنند هم بدهکار میباشند. لذا به نظر بنده شما از هم اکنون شکایت خود را در اداره کار بکنید تا به نتیجه برسید با عرض پوزش یک مسئله هم وجود دارد و آن این است که اگر شما از ماه اول برای دریافت حقوق خود سفت و مسمم بودید چنین اتفاقی نمی افتاد این نظر بنده بوده شاید دوستان نظر بهتر داشته باشند
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.
پاسخ }
سپاس شده توسط

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نمونه شکایت حفر چاه Kazemi 0 1,326 ۱۷ مهر ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۲۳ : ۱۲
آخرین ارسال: Kazemi
  شکایت تصادف hatampour68 0 1,402 ۱۷ شهريور ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۰۲ : ۰۵
آخرین ارسال: hatampour68
  فوری فوری شکایت حقوقی از ۲۸ فرد متوفی وچند نفر سهامدار ومالک حمید حمیدپور 0 1,411 ۲۷ دي ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۲۸ : ۰۲
آخرین ارسال: حمید حمیدپور
  شکایت بعد از تصادف پیروز 8 12,009 ۳ بهمن ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۲۸ : ۱۹
آخرین ارسال: پیروز
  شکایت از سایت saeid1346 2 8,523 ۲۷ تير ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۳۵ : ۰۱
آخرین ارسال: site2017

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان