امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رضایت شاکی
با سلام
شخصی بنده را داخل محل کارم کتک زد و از ناحیه دست و چشم راست و انگشت چپ
مجروح شدم و سه شب بازداشت بود و مبلغ ده میلیون تومان قرار صادر شد.داخل
کلانتری اقوام و دوستان ایشان با من صحبت کردند و من شفاها رضایت دادم و
به محل کارم رفتم ولی آن شخص دوباره مرا تهدید کرد و من پیگیر پرونده شدم
و متوجه شدم ایشان بدون وثیقه بیرون هستند. به منشی دادگاه اطلاع دادم
ولی آن شخص مدعی شد که من رضایت کتبی داده ام و از افسر پرونده نامه
آورده با این مضمون:
که من رضایت کتبی داده ام ولی به دلیل تعمیرات ساختمان کلانتری برگه
رضایت تک برگی گرفته شده و به حل اختلاف(من از شخص دیگری هم به دلیل
تهدید بنده شکایت کرده بودم و برای همین پرونده به حل اختلاف برای شخص
دوم رفت)فرستاده شده .و به گفته متهم سه شاهد از پاسگاه هستند که بنده
رضایت کتبی داده ام در صورتیکه بنده رضایت کتبی ندادهام.قاضی با توجه به
نامه پاسگاه منع تعقیب صادر کرد.آیا این کار افسر پرونده قانونی است؟بنده
میتوانم اعتراض به رای قاضی بکنم؟آیامن به حقم میرسم؟من رضایت کتبی نداده
ام.آیا دیه میتوانم بگیرم؟لطفا بنده را راهنمایی کنید
با تشکر
پاسخ
سلام
1-شماظرف 10روز پس ازابلاغ قرارمهلت اعتراض به قرار دادیار /بازپرس به دادگاه راداریدمخارج هم ندارد اما تنظیم آن کار هرکسی نیست تبحرمیخواهد
2-ازفحوای کلام شما اینطور بنده متوجه شدم که شما قبلآ ازشخص ثالثی طرح شکایت دردادسرا نموده ایددرکلانتری ازشکایت خود گذشت نموده اید متعاقب آن کلانتری آن صورتمجلس را با تغییراتی بنام متهم اخیر نموده واز آن استفاده سوء نموده باشد
3-طی درخواستی ازدادیار/بازپرس خواستار کپی مصدق ازرضایت نامه(اعلام گذشت)مظبوطدرپرونده نمائید ومشخض نمائید آنچه مظبوط درپرونده منجر به قرارمنع تعقیب موجود است نسخه اصلی یااینکه نسخه دوم که باکاربن نقش شده میباشد؟

اگرنسخه دوم وکاربن باشد ضمن اعتراض به قرار میتوانید نسبت به آن ادعای جعل نمائیدالبته اگرقطعآ مطمئن هستید چون ممکن است درصورت ناتوانی دراثبات منجر به افترائ هم بشود
من حیث المجموع بافراغت کامل سئوال را تصحیح کنید تاپاسخ درستی بگیرید

موفق باشید
پاسخ
با تشکر از پاسخ شما
در کلانتری صورتمجلس تنظیم نشد و بنده نیز هیچ برگه ای را امضا نکردم ولی گزارش خلاف واقع دادند و رییس پاسگاه هم آنرا مهر و امضا کرده و قاضی دادسرا هم بر اساس همان گزارش رای منع تعقیب صادر کرده است.و چون رضایت کتبی در کار نبوده به آنصورت که عرض شد گزارش داده آیا بنده باید از افسر پرونده شکایت کنم یا اینکه به رای قاضی اعتراض کنم و بگویم رضایت نامه کتبی را ارایه کنند و خودشان از افسر پرونده بازجویی میکنند؟آیا در این پرونده میتوانم حقم را بگیرم؟ممنون
پاسخ
(۱۳ مهر ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۴۴ : ۱۴)مهران نوشته است: با تشکر از پاسخ شما
در کلانتری صورتمجلس تنظیم نشد و بنده نیز هیچ برگه ای را امضا نکردم ولی گزارش خلاف واقع دادند و رییس پاسگاه هم آنرا مهر و امضا کرده و قاضی دادسرا هم بر اساس همان گزارش رای منع تعقیب صادر کرده است.و چون رضایت کتبی در کار نبوده به آنصورت که عرض شد گزارش داده آیا بنده باید از افسر پرونده شکایت کنم یا اینکه به رای قاضی اعتراض کنم و بگویم رضایت نامه کتبی را ارایه کنند و خودشان از افسر پرونده بازجویی میکنند؟آیا در این پرونده میتوانم حقم را بگیرم؟ممنون

1-آیا قرار به شما ابلاغ شده یا نه اگر شده چه تاریخی؟
2-خیر ازافسر کلانتری به استناد گزارش نمی توانید شکایت کنید چون مجموعه کلانتری مکلف به تمکین ازدستورقاضی وتنظیم گزارش است
مشخص نمائید پرونده شما قطعآ دردادسرا منجربه قرارمنع تعقیب شده؟زیرا اغلب طرفین شکایت تفاوت دادسرا ودادگاه را نمی دانند دادسرا قرارمنع تعقیب ودادگاه حکم برائت صادر میکنند
البته سئوالاتی که بنده مینمایم جهت تسریع پاسخ دوستانم میباشد
پاسخ
افسر پرونده در گزارش خود گفته که رضایت تک برگی بوده و پرونده را به شورای حل اختلاف فرستاده(به دلیل اینکه بنده در این پرونده از شخص دیگری به دلیل تهدید نام برده بودم) . ولی از رضایت نامه کتبی خبری نیست و قاضی بر اساس همین گزارش رای داده است

1-بله ابلاغ شده در تاریخ 10/7/92
2-در دادسرا

(۱۳ مهر ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۲ : ۱۴)حکمت نوشته است:
(۱۳ مهر ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۴۴ : ۱۴)مهران نوشته است: با تشکر از پاسخ شما

1-آیا قرار به شما ابلاغ شده یا نه اگر شده چه تاریخی؟
2-خیر ازافسر کلانتری به استناد گزارش نمی توانید شکایت کنید چون مجموعه کلانتری مکلف به تمکین ازدستورقاضی وتنظیم گزارش است
مشخص نمائید پرونده شما قطعآ دردادسرا منجربه قرارمنع تعقیب شده؟زیرا اغلب طرفین شکایت تفاوت دادسرا ودادگاه را نمی دانند دادسرا قرارمنع تعقیب ودادگاه حکم برائت صادر میکنند
البته سئوالاتی که بنده مینمایم جهت تسریع پاسخ دوستانم میباشد

1-بله ابلاغ شده در تاریخ 10/7/92
2-در دادسرا
پاسخ
سلام
به استنادماده73قانون آئین دادرسی دادگاه های عمومی وانقلاب درامورکیفری فعلآ درخواست مطالعه پرونده بایادداشت برداری راکنید تاکمیت وکیفیت رسیدگی پرونده را متوجه شوید پس از آن ازاسناد مهم که منجربه صدورقرارموصوف شده کتبآ درخواست اخذ کپی نمائید
زیرا چنانچه به هرشخص حقوقدان جهت مراجعه برای تنظیم اعتراض به قرارمراجعه کنید قطعآ نیاز به اطلاعات جامعی دارنداگرخودتان ازمطالعه پرونده چیزی متوجه نشدیدمیتوانید توسط وکیل درخواست مطالعه پرونده نمائیدووکیل بعد از آن اعتراضتان راتنظیم نماید زیراجنابعالی آخرین راهتان اعتراض است واگر این فرصت را ازدست بدهید درفرصت های قانونی دیگر به سختی میتوانید جبران کنید
وقت کیمیا است آنرا ازدست ندهید

ضمنا این نظر بنده بود منتظرپاسخ سایردوستان هم باشید
پاسخ
دوست عزیز بنده مشکل شما را خواندم و هدف بنده و دوستان خشنودی شما نیست بلکه راهنمائی درست معقول و قانونی بوده به جهت حل مشکلتان و امیدوارم از نظر بنده برداشت درست و معقولانه ای داشته باشید زیرا به نظر بنده به عنوان یک حقوقدان صرف بیا اعلان رضایت رسیدگی کیفری ساقط میشود همانگونه که خودتان صراحتاً اعلان به گذشت در کلانتری نموده اید کافی است به اینصورت که در این تاپیک بیان نموده اید به همین صورت لایحه اعتراضی به قرار صادره به جهت اعتراض نوشته باشید که این لایحه نیز دلیل دیگری بر اعلان رضایت شما میباشد و همچنین نظرات دوستان و بزرگواران دیگر را که در محل خود بسیار بجا و قابل برسی بوده را خواندم ولی به نظر بنده برگشت از گذشت مسموع نمیباشد و با توجه به بیانات حضرتعالی شما اگر صراحتاً به صورت شفاهی هم در کلانتری و نزد مامور نیز اقرار به رضایت نموده باشی از نظر شرعی و قانونی از جنبه خصوصی جرم گذشته اید و قابلیت رسیدگی کیفری نداشته و کافی است رضایت شفاهی شما توسط مامورین صورتجلسه شده باشد که این صورتجلسه حتی بدون امضاء شما جنبه رسمی و قانونی دارد چون هرگونه اقرار چه کتبی و چه شفاهی نزد مامور مربوطه به امور شما که ذی نفع نبوده جنبه رسمی و قانونی دارد و اگر به همین حالت نیز موضوع را نزد مدیر دفتر و یا قاضی مربوطه بیان نموده باشید شرعاً و قانوناً قاضی پرونده اقناع درونی شده که شما از حقوق کیفری خودتان گذشته اید و فقط می ماند جنبه عمومی جرم که اگر جنبه عمومی داشته باشد از حیث جنبه عمومی قاضات بدوی یعنی باز پرس و یا دادیار و یا دادستان اظهار نظر خواهند نمود و در غیر اینصورت توصیه دوستان را عمل کنید فقط بدانید اقرار یا کتبی بوده و یا شفاهی و وجود شهود به آن ماهیت قانونی خواهد داد.این نظر بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
(۱۴ مهر ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۹ : ۱۹)Kamyab.Teymouri نوشته است: دوست عزیز بنده مشکل شما را خواندم و هدف بنده و دوستان خشنودی شما نیست بلکه راهنمائی درست معقول و قانونی بوده به جهت حل مشکلتان و امیدوارم از نظر بنده برداشت درست و معقولانه ای داشته باشید زیرا به نظر بنده به عنوان یک حقوقدان صرف بیا اعلان رضایت رسیدگی کیفری ساقط میشود همانگونه که خودتان صراحتاً اعلان به گذشت در کلانتری نموده اید کافی است به اینصورت که در این تاپیک بیان نموده اید به همین صورت لایحه اعتراضی به قرار صادره به جهت اعتراض نوشته باشید که این لایحه نیز دلیل دیگری بر اعلان رضایت شما میباشد و همچنین نظرات دوستان و بزرگواران دیگر را که در محل خود بسیار بجا و قابل برسی بوده را خواندم ولی به نظر بنده برگشت از گذشت مسموع نمیباشد و با توجه به بیانات حضرتعالی شما اگر صراحتاً به صورت شفاهی هم در کلانتری و نزد مامور نیز اقرار به رضایت نموده باشی از نظر شرعی و قانونی از جنبه خصوصی جرم گذشته اید و قابلیت رسیدگی کیفری نداشته و کافی است رضایت شفاهی شما توسط مامورین صورتجلسه شده باشد که این صورتجلسه حتی بدون امضاء شما جنبه رسمی و قانونی دارد چون هرگونه اقرار چه کتبی و چه شفاهی نزد مامور مربوطه به امور شما که ذی نفع نبوده جنبه رسمی و قانونی دارد و اگر به همین حالت نیز موضوع را نزد مدیر دفتر و یا قاضی مربوطه بیان نموده باشید شرعاً و قانوناً قاضی پرونده اقناع درونی شده که شما از حقوق کیفری خودتان گذشته اید و فقط می ماند جنبه عمومی جرم که اگر جنبه عمومی داشته باشد از حیث جنبه عمومی قاضات بدوی یعنی باز پرس و یا دادیار و یا دادستان اظهار نظر خواهند نمود و در غیر اینصورت توصیه دوستان را عمل کنید فقط بدانید اقرار یا کتبی بوده و یا شفاهی و وجود شهود به آن ماهیت قانونی خواهد داد.این نظر بنده بوده
با تشکر
ایا در اینصورت دیه نیز بخشیده میشود؟با توجه به اینکه از پزشکی قانونی نامه دارم
پاسخ
به نظر بنده بله گذشت مسقط دیه بوده در جرائم خصوصی منجر به پرداخت دیه
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
(۱۵ مهر ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۴۳ : ۲۲)Kamyab.Teymouri نوشته است: به نظر بنده بله گذشت مسقط دیه بوده در جرائم خصوصی منجر به پرداخت دیه
با تشکر از شما
منظور شما را دقیقا" متوجه نشدم.آیا منظورتان این است که این جرم خصوصی است و میتوانم دیه را دریافت کنم ؟
پاسخ
منظور بنده این است که دریافت کننده دیه کسی هست که جرم بر او واقع شده یعنی شما و این شکایت و گذشت مربوط به شما میباشد و تصمیم نسبت به ادامه دعوی و یا اتمام آن بستگی به نظر شما دارد پس اگر شما رضایت بدهید پیگیری جرم و مجازات پایان یافته است و پرداخت دیه و مجازات منتفی میشود و شما نمیتوانید دیه دریافت کنید مگر اینکه در زمان اعلان رضایت شما بیان می نمودید به شرط دریافت دیه رضایت میدهم یعنی ابتدا دیه را دریافت سپس اعلان رضایت مینمودید هرچند رضایت مشروط مسموع نمی باشد.
پاسخ
(۱۶ مهر ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۰۱ : ۱۷)Kamyab.Teymouri نوشته است: منظور بنده این است که دریافت کننده دیه کسی هست که جرم بر او واقع شده یعنی شما و این شکایت و گذشت مربوط به شما میباشد و تصمیم نسبت به ادامه دعوی و یا اتمام آن بستگی به نظر شما دارد پس اگر شما رضایت بدهید پیگیری جرم و مجازات پایان یافته است و پرداخت دیه و مجازات منتفی میشود و شما نمیتوانید دیه دریافت کنید مگر اینکه در زمان اعلان رضایت شما بیان می نمودید به شرط دریافت دیه رضایت میدهم یعنی ابتدا دیه را دریافت سپس اعلان رضایت مینمودید هرچند رضایت مشروط مسموع نمی باشد.
سلام.تشکر میکنم از توضیحات خوب شما.
در آن درگیری دستم از ناحیه کتف دچار در رفتگی شد و متاسفانه متوجه شدم که اگر بخواهم جسم سنگینی را بلند کنم دوباره در میرود و دچار نقص عضو شده ام.آیا دراینصورت
میتوانم از گذشت عدول کنم ؟به چه صورت میتوانم پرونده را پیگیری کنم؟
پاسخ
دوست عزیز به نظر بنده گذشت شاکی یکی از موارد سقوط و پایان یافتن دعوی بوده لذا شما به هیچ عنوان نمیتوانید پیگیری کیفری نمایید ولی به نظر بنده شاید به احتمال خیلی ضعیف بتوانید با تامین دلیل و گواهی پزشکی قانونی و ارائه شهود که قبلاً گرفته اید از طریق ارائه دادخواست حقوقی استیفای حق کنید و این موضوع نیز بستگی به تفکرات قاضی رسیدگی کننده دادخواست دارد امکان پذیرش اینگونه دادخواست ضعیف است ولی امتحانش ایرادی ندارد امکان دارد در صورت اثبات از کار افتادگی،شاید قاضی حقوقی ایشان را به پرداخت حقوق از دست رفته شما کمک کند همانگونه که قبلاً خدمت شما گفتم از ماهیت دیه چند برداشت از نظر حقوقی وجود دارد و قاضی رسیدگی کننده حقوقی نسبت به قبول رسیدگی نظر موافق و مثبت داشته باشد و این بستگی به شانس شما دارد ولی از نظر بنده شما با اعلان گذشت هیچگونه حقی چه کیفری و چه حقوقی ندارید زیرا بنده معتقدم دیه هیچگونه تعریفی جز دیه ندارد و مختص جرم واقع شده ای می باشد که موجبات مشکلات جسمی در شخص مجروح گردیده و با گذشت از شکایت و اعلان رضایت این حق هم از بین میرود.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اخذ سند در صورت رضایت ندادن به مشاعات elyas 4 6,044 ۶ اسفند ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۱۲ : ۰۲
آخرین ارسال: amir373
  سرانجام فوت شاکی مربوط به جرم سرقت armin125 3 7,698 ۲۲ آذر ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۳۷ : ۱۵
آخرین ارسال: حکمت
Question رضایت نامه mohamadreza85 1 5,475 ۲۴ آذر ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۶ : ۱۰
آخرین ارسال: حکمت
  پس از کیفرخواست شاکی کی و کجا تقاضای تأمین خواسته نماید؟ hossein23 1 4,965 ۱۶ بهمن ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۲۶ : ۱۳
آخرین ارسال: vakil
  ازدواج با رضایت دادگاه یلدا 1 5,378 ۲۲ مرداد ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۰۷ : ۲۱
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان