امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پدر من یک سال و نیم پیش فوت کردند
با سلام و خسته نباشید.
1. پدر من یک سال و نیم پیش فوت کردند و ما گواهی انحصار وراثت محدود رو دریافت کردیم. اما برای نامحدود به علت اینکه پدرم همراه با ما زندگی نمیکردند و اطلاع دقیقی از اموال ایشون نداشتیم اقدامی نکردیم.
2. در حال حاضر پدرم دارای صلح نامه ای محضری با یکی از موقوفات هستند که مقدار نیم هکتار زمین رو در اختیار ایشان قرارداده. این زمین مشاعی بوده و اکثر شرکا بیشتر از سهم خود را بدون مدارک مالکیت فروخته اند و تنها سهم پدرم که نیم هکتار بوده و دارای سند صلح نامه محضری است باقی مانده . البته از زمینها حدود 3 هکتار به صورت مشاعی و بلا تصرف مانده .
3. اکنون شخصی پیدا شده و حاضر است امتیاز صلح نامه را به همین صورت از ما خریداری کند و می گوید حل و فصل تمامی مسائل با خود من. ضمنا میگوید خودم برای گواهی حصر وراثت نامحدود اقدام میکنم.

سئوال اول : ورثه پدرم کاملا مشخص هستند و جز من و برادرم و مادر و ورثه ای دیگری نیز نیست. آیا ما میتوانیم قبل از انحصار وراثت نامحدود زمین را به صورت قولنامه ای با ایشان صلح کنیم ؟
سئوال دوم : اگر زمین مشکلی به لحاظ قانونی داشته باشد که ما از آن بی اطلاع باشیم و بعدا کشف شود آیا با توجه به اینکه این آقا میگوید من کتبا مسئولیت همه چیز را به عهده میگیرم برای ما بار کیفری نخواهد داشت و حتی حقوقی ؟ چون زمین در تصرف ما نیست و تنها داشته ما همان برگه صلح نامه است.
سئوال سوم : آیا اصلا امتیاز این صلح نامه بدون در دست داشتن زمین قابل صلح مجدد هست؟

با تشکر و احترام
پاسخ
(۲۸ ارديبهشت ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۰۶ : ۱۶)shvn نوشته است: با سلام و خسته نباشید.
1. پدر من یک سال و نیم پیش فوت کردند و ما گواهی انحصار وراثت محدود رو دریافت کردیم. اما برای نامحدود به علت اینکه پدرم همراه با ما زندگی نمیکردند و اطلاع دقیقی از اموال ایشون نداشتیم اقدامی نکردیم.
2. در حال حاضر پدرم دارای صلح نامه ای محضری با یکی از موقوفات هستند که مقدار نیم هکتار زمین رو در اختیار ایشان قرارداده. این زمین مشاعی بوده و اکثر شرکا بیشتر از سهم خود را بدون مدارک مالکیت فروخته اند و تنها سهم پدرم که نیم هکتار بوده و دارای سند صلح نامه محضری است باقی مانده . البته از زمینها حدود 3 هکتار به صورت مشاعی و بلا تصرف مانده .
3. اکنون شخصی پیدا شده و حاضر است امتیاز صلح نامه را به همین صورت از ما خریداری کند و می گوید حل و فصل تمامی مسائل با خود من. ضمنا میگوید خودم برای گواهی حصر وراثت نامحدود اقدام میکنم.

سئوال اول : ورثه پدرم کاملا مشخص هستند و جز من و برادرم و مادر و ورثه ای دیگری نیز نیست. آیا ما میتوانیم قبل از انحصار وراثت نامحدود زمین را به صورت قولنامه ای با ایشان صلح کنیم ؟

سلام
دوست عزیز بهتر است کارهای قانونی انحصار وراثت را قبل از انجام هر گونه اقدامی انجام دهید . چرا که فروش یا صلح اموال متوفی بدون مشخص شدن وراث نافذ نمی باشد .

(۲۸ ارديبهشت ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۰۶ : ۱۶)shvn نوشته است: سئوال دوم : اگر زمین مشکلی به لحاظ قانونی داشته باشد که ما از آن بی اطلاع باشیم و بعدا کشف شود آیا با توجه به اینکه این آقا میگوید من کتبا مسئولیت همه چیز را به عهده میگیرم برای ما بار کیفری نخواهد داشت و حتی حقوقی ؟ چون زمین در تصرف ما نیست و تنها داشته ما همان برگه صلح نامه است.

در صورتی که در دفتر خانه اسناد رسمی از ایشان اقرار بگیرید ، مشکلی متوجه شما نخواهد بود .

(۲۸ ارديبهشت ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۰۶ : ۱۶)shvn نوشته است: سئوال سوم : آیا اصلا امتیاز این صلح نامه بدون در دست داشتن زمین قابل صلح مجدد هست؟
با تشکر و احترام

بلی قابل صلح می باشد . به شرطی که در صلحنامه قید کنید که تصرف زمین بر عهده خریدار می باشد و زمین مورد صلح به رویت خریدار رسیده و کلیه شرایط را پذیرفته است .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رهبر معظم انقلاب اسلامی سیاستهای کلی خانواده را ابلاغ کردند hamid79 0 2,804 ۱۳ شهريور ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۳ : ۲۳
آخرین ارسال: hamid79

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان